מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
14:03   29/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

מסכמים ביקור מוצלח בקרית טבעון

1/01/2017
מסכמים ביקור מוצלח בקרית טבעון (הגדל)

מקור לגאווה: מינהל חברה ונוער ופורום המפקחים של החינוך החברתי קהילתי במחוז חיפה סכמו ביקור מוצלח בקרית טבעון

מפקחת ארצית חינוך חברתי קהילתי חנה ארז: "אנחנו יושבים במשרדים ומתכננים תכניות. פעם ראשונה שאני רואה מול העיניים איך החלום לשנות הופך למציאות הלכה למעשה. בהרבה מאוד תחומים אתם מקדימים את החלום"

ביקור מוצלח של מינהל חברה ונוער משרד החינוך ופורום המפקחים של החינוך החברתי קהילתי במחוז חיפה התקיים בשבוע שעבר במגוון מוסדות חינוכיים בקרית טבעון – פורמליים ובלתי פורמליים .
הגיעו: מנהלי האגף החברתי קהילתי של משרד החינוך – איתן טימן, מנהל אגף חברתי קהילתי-תלמידים ונוער, חנה ארז, מפקחת ארצית חינוך חברתי קהילתי, יעל נזרי, מפקחת ארצית מנהלי מח' נוער, הדרה רוזנבלום, מפקחת ארצית על מנהיגות נבחרת וייצוגית, אירית ברוק, מנהלת המלקה לתנועות נוער, קהילה  והגשמה, גל איובי, מנחה ארצית חינוך חברתי קהילתי, עינב יניב שוורץ, מנהלת מינהל חברה ונוער במחוז, גילה בורנשטיין, ממונה חברתי קהילתי תלמידים ונוער וכל המפקחים על החח"ק במחוז חיפה.
מהרשות השתתפו : מנהלת מחלקת החינוך במועצה גילה דינר, מנהל בית ספר התיכון אִתי לוי, מנהלת חטיבת הביניים – טל רייס, מנהל רשת המתנ"סים דרור גרינבלום , הרכזת החברתית בתיכון – איריס זיו, מנהלת מחלקת הנוער במועצה לילך דרמון, מורים ורכזים מובילים מביה"ס, תלמידים וחניכים מכל מסגרות הנוער והשכבות.
הסיור הורכב ממספר תחנות הסוקרות את החיבור בין חינוך היום לחינוך הערב. הביקור החל במרכז ההנצחה, המשיך לחטיבת הביניים שם נפרשו כל התכניות הערכיות של ביה"ס, קבוצות המנהיגות, מועצות התלמידים והנוער, יוזמות תלמידים וחניכים, יוזמות מורים ומדריכים. הוצג מיפוי פעילות בני הנוער בשעות אחה"צ ודרכי העבודה עם תוצאות המיצב. משם המשיך הסיור אל ארבע מסגרות נוער מובילות – מועדון לב הנוער, שבט אלון של תנועת הצופים, קן הנוער העובד והלומד ומועדון הנוער.
בפני האורחים הוצגה הפעילות והעשייה העשירה של התלמידים, הן בחטיבת הביניים והן בחטיבה העליונה: מעורבות חברתית, יוזמות, שיתוף עם החינוך הבלתי פורמלי.
נציגי האגף שהגיעו לביקור הביעו את התפעלותם הרבה מהעשייה והרבו במחמאות. הגדירו את הביקור כ"ביקור קסום" שמראה הלכה למעשה שהחלום שנתווה במשרדים בירושלים יכול להתממש. הביקור מהווה עבורם הוכחה שהדבר אפשרי, עם עבודה מקצועית ונכונה, צוותים איכותיים, הליכה לאור החזון ושיתופי פעולה ניתן לחבר בין שתי מערכות החינוך – הפורמאלי והבלתי פורמאלי וליצור מערכת חינוך אחת - יישובית, שרואה את הילדים במכלול הצלחותיהם, כישוריהם ואישיותם. האורחים ציינו שלמדו המון מהביקור, וברצונם להפוך את התכנית שלנו לתכנית פיילוט שתונחל בשאר מחלקות הנוער בארץ.
חנה ארז: " אנחנו יושבים במשרדים ומתכננים תכניות. פעם ראשונה שאני רואה מול העיניים איך החלום לשנות הופך למציאות הלכה למעשה. בהרבה מאוד תחומים אתם מקדימים את החלום".
אִתי לוי: "הראיה החינוכית של בית הספר את התלמידים היא של  24/7 כל השנה. השילוב בין מחנך בוקר למחנך ערב יוצר שפה בריאה לדיאלוג בין התלמידים למורים. ההתנסויות הרבות של התלמידים בקבוצות מנהיגות בחטיבת הביניים  הם הקרקע הפורייה ליוזמות קהילתיות, חינוכיות וערכיות רבות של תלמידים בחטיבה העליונה".
לילך דרמון: "רוצה להודות לכל השותפים בהכנת הביקור, לאיריס זיו שהיתה שותפה שלי לרקימת כל הפרטים, לטובה חן – המועדון לנערה, לגוני לביא – רכזת קן טבעון  ולדניאל לוי – מרכזת שבט הצופים שהכינו והדריכו את האורחים שלנו, לנעם חזיזה יו"ר מועצת הנוער שהתלוותה אלי לכל אורך היום, לרינת טרכטנברג, ישלם צגה ונמרוד ימיני, שליוו את כל יום האירוח, בתכנון, ובמהלך הביקור והיו לי לעזר רב. לגילה דינר מנהלת המחלקה לחינוך , לדרור גרינבלום מנהל רשת המתנ"סים  ולאִתי לוי מנהל בית ספר אורט גרינברג – על השותפות והאמון לאורך כל הדרך. ביקור המשרד היה עבורנו הזדמנות טובה לראות את עצמנו ולבדוק את החיבורים והקשרים ואני חושבת שאנחנו בדרך הנכונה. ותודה גדולה לכל התלמידים והחניכים שהיו שותפים לפרזנטציה וידעו להוביל את האורחים בשבילי עשייתם".

 

   

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד