מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
20:08   29/5/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

מנכ"ל אורט ביקר באורט גרינברג

27/11/2016
מנכ"ל אורט ישראל ביקר בבי"ס אורט גרינברג (הגדל)

מנכ"ל אורט ישראל ביקר בבי"ס אורט גרינברג טבעון
המנכ"ל צביקה פלג הביע את התרשמותו העמוקה מאיכות הצוות בבית  הספר,  מהפעילות הענפה והפדגוגיה החדשנית

מנכ"ל אורט ישראל צביקה פלג וחבר הדירקטוריון דוב סופר ביקרו בשבוע שעבר בבית הספר אורט גרינברג בקרית טבעון  במטרה להתרשם מהיוזמות החינוכיות הרב תחומיות שיש בבית הספר.
הסיור החל בביקור בגן השומרים, שם הציגה רכזת מגמת הספרות  בביה"ס יפה מיטלפונקט את פרויקט "שובך הספרים", שהוקם בשיתוף פעולה של בית הספר עם אדריכלית הנוף אורנה בן-ציוני (תושבת הקריה) והמועצה המקומית. האורחים גילו עניין מיוחד גם ביוזמה ללמידת שירי רחל ושירי אלתרמן ברכבת העמק מכפר יהושע לבית שאן והסיור הלימודי במקום.
משם המשיכו למרכז ליצירה, יזמות וקיימות הראשון מסוגו שהוקם בביה"ס. אורן למדן, מורה מצטיין של רשת אורט לשנת הלימודים תשע"ו ומנהל המרכז, הציג יוזמות טכנולוגיות רב תחומיות שזכו לפרסים ארציים ובינלאומיים. עוד ביקרו האורחים בסדנת הקיימות ופגשו את אסף צ'רטקוף, מנהל הסדנא, שהציג בפניהם פרויקטים ייחודיים שבהם מתקיימים שיתופי פעולה בין הקהילה לבית הספר כמו גם המיזם החדש "מגרש האוצרות" – פרויקט משותף עם המתנ"ס והמועצה. בנוסף, בחדר ההשראה שעוצב ע"י תלמידי ומורי בית הספר קיבלו האורחים סקירה על הפדגוגיה החדשה שנכתבה ומיושמת על ידי צוות מחקר ופיתוח בשתי החטיבות – בחטיבה העליונה משתתפים: מרכז המגמה המדעית הנדסית אורן למדן, אסף צ'רטקוף, מנהל הסדנא, חנה קלוס מורה לעיצוב גרפי, אילן לוז מורה במגמת תקשורת, עפר שפר מורה לתנ"ך וחקירה פילוסופית ובילה ליבנה מרכזת מגמת הנדסת תוכנה. בחטיבת הביניים משתתפים: מנהלת התפוח ומורה למדעים, תהל יצחקי וייס, אבי נתן, מורה למתמטיקה ומייסד מיקרוסופט חיפה, סיון יופה רינהרט מורה לאנגלית, שולי הלחמי מורה לטכנולוגיה ואסף צ'רטקוף, מנהל מרכז היזמות.
הפדגוגיה החדשה מורכבת משישה וקטורים הנלמדים מכיתה ז' עד י"ב וההופכים את הלמידה  לרלוונטית, חווייתית ומשמעותית: יצירתיות וחשיבה יזמית; חשיבה ביקורתית ואתיקה; היכרות בין תחומית; תכן פרויקט (design); עבודת צוות ולימוד והתנסות בטכנולוגיות ייצור פיסי.

מנהל בית הספר אִתי לוי: "ההתנהלות בבית הספר היא כמו בכל מפעל הייטק הרוצה להיות חדשני ורלוונטי. הקמנו צוות מחקר ופיתוח, מפגש המוחות בין מורים מתחומי דעת שונים, הוליד תכנית פדגוגית חדשנית שהופכת את הלמידה באורט טבעון למשמעותית וחווייתית ומעניקה לילדים את כל כישורי החיים הנדרשים לפני יציאתם לחיים. אנו שמים דגש על יוזמה, למידה מתוך עניין, סקרנות, היכולת להתמודד עם תסכול, לא לחשוש מכישלון, כישורים לעבודת צוות, שיתוף פעולה בינתחומי ובעיקר לאפשר לכל אחד לחלום ולהגשים את חלומו".
בסיום הביע צביקה פלג את התרשמותו העמוקה מאיכות הצוות בבי"ס,  הפעילות הענפה והפדגוגיה החדשנית במקום.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד