מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
08:23   18/7/2019
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

מופע "ויוה איטליה" עם דוד תאני

18:30

תלמיד אורט למדו ספרות ברכבת העמק

21/11/2016
באורט למדו שיעור ספרות ברכבת העמק (הגדל)

תלמיד אורט גרינברג למדו ספרות ברכבת העמק

ללימוד הספרותי התלוו הפעלות ומעגלי שיח בשאלת מחויבות היחיד לקולקטיב והדרך הראויה לחנך את בני הנוער

 

ערב יום הזיכרון ליצחק רבין בחרו מורות המגמה הספרותית של בית ספר התיכון אורט גרינברג בקרית טבעון, לצאת מחדרי הכיתה אל העמק וללמד תוך כדי נסיעה לבית שאן, ברכבת העמק המתחדשת. במסגרת "השיעור" למדו התלמידים  את השיר "מקרה פעוט" של אלתרמן  ואת שירה של רחל "אל ארצי ".
הלימוד שילב דיון: בערכי הנוער ברכבת ההיא (בשירו של אלתרמן),  בערכי הנוער ברכבת היום ובאהבת הארץ על בסיס הערכים ההומניסטים הבונים את חיינו במדינה.
ללימוד הספרותי התלוו הפעלות ומעגלי שיח בשאלת מחויבות היחיד לקולקטיב והדרך הראויה לחנך את בני הנוער. בין ההיגדים שאיתם הזדהו התלמידים הייתה אמירתו של ג'ון דיואי: "תפקיד החינוך הוא ללמד את הילד לחשוב ולא ללמדו מה לחשוב?".
בין סקירה היסטורית, לסיפורי התנ"ך על שאול דוד ויהונתן, הדריכו התלמידים בעצמם את הסיור בעתיקות בית שאן .
החזרה ברכבת לוותה בתחושת סיפוק רב מהחוויה, מהידע הנרכש ובעיקר מהעובדה שהן צוות ההוראה והן התלמידים, הצליחו לממש את תקוותו של אפרים רחמן כותב השיר "רכבת העמק ". עוד נקווה ליום /יחזור קטר ישן/ יזרה על פני שדות/ ניחוח של עשן וזה היום יבוא  /וכל בני ישראל/ יסעו שוב ברכבת / שלעמק יזרעאל.
פריצת גבולות הכיתה אל המרחב הציבורי והקהילה היא  אחת ממאפייני הלימוד בכיתה הספרותית ומתלווה למספר מפעלים נוספים אותם היא מובילה, ביניהם אסופת היצירות  "בוסר ", "ספריית השובך" שהוצבה ביער השומרים וה"שחריות הספרותיות " .
תודה מיוחדת למנהל בית הספר אִתי לוי, שיזם את הנסיעה ברכבת, ליווה בעצמו את הסיור ותמך בעשייה . תודה גם לרינת דוכן שליוותה בחן רב.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד