מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
11:13   28/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

"ספרית שובך" ביער השומרים

21/06/2016
"ספרית שובך" ביער השומרים (הגדל)

ראשונה בעמק: הוצבה "ספרית שובך" ביער השומרים
היוזמה היא פרי תכנון של האדריכלית אורנה בן ציוני בשיתוף מורים ותלמידים מאורט גרינברג בקרית טבעון


"ספרית שובך" ראשונה בעמק ובסביבה הוצבה ערב שבוע הספר ביער השומרים בקרית טבעון על ידי צוות תלמידים ומורים מבית ספר אורט גרינברג.
"ספרית השובך" כשמה, היא ספריה ציבורית המעוצבת כשובך יונים  וממוקמת במרכז גן המשחקים ביער השומרים. בספריה הקטנטנה ספרי קריאה  מגוונים שאפשר לשאול, לקרוא ולהחזיר באופן חופשי.
היוזמה הייחודית הזו היא פרי תכנון של אורנה בן ציוני, אדריכלית נוף שהחליטה לתרום לקהילה בתכנון ספריות השובך בגני המשחקים ומצאה שותפים נלהבים לביצוע היוזמה בדמותם של: אורן למדן מרכז המגמה המדעית הנדסית באורט גרינברג, אסף צ'רטקוף מנהל הסדנא הקהילתית לקיימות  ויפה מיטלפונקט מרכזת המגמה  הספרותית.
תלמידי הכיתה הספרותית התגייסו למשימת הבנייה ובהנחיתו של אסף בנו את הספרייה והשיקו אותה בטקס קהילתי. מנהל בית הספר אִתי לוי סיכם את העשייה הייחודית כסיפור על אישה יקרה אחת (אורנה) עם חלום גדול, שמצאה אנשים בדרך שהתחברו אליה לממש חלומה. אורנה סיפרה על החלום, אורן הסביר על שנעשה מאחורי הקלעים, אסף תאר את שיתוף הפעולה עם התלמידים ויפה קראה סיפור ילדים שכתבה ואותו המחיזו ילדי הכיתה הספרותית. לכל העשייה חברו וסייעו מהנדס המועצה מריוס ראפ, מנהל אחזקה ומחסנים אלי שרירא, מנהל התפעול אבי וולמרק ומומי דהן.
יפה מיטלפונקט: "ספריית הגן השנייה עתידה להיחנך בראשית השנה הבאה בגן הזיכרון מול האנדרטה, בסדנת הפעלה של מורות ותלמידי הכיתות הספרותיות ובכך תתווה קהילת בית הספר התיכון משולש של שמירה עברית חדשה על אהבת המולדת, הקהילה והיצירה האומנותית".

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד