מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
00:23   29/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

שבוע מודעות לאורח חיים בריא בחטיבה

10/01/2016
שבוע מודעות לאורח חיים בריא בחטיבה (הגדל)

נערך "שבוע מודעות לאורח חיים בריא" בחטיבת הביניים אורט גרינברג 


מנהלת חטיבת הביניים דורית סירבלה:  "נושא הבריאות הוא חשוב ומשמעותי והטמעתו בגיל צעיר משפיע על אורח החיים בריא ונכון. פעילות זו היא דוגמא נוספת למעורבות הורים מוצלחת בחיי בית הספר והקהילה"

 

בחטיבת הביניים  אורט גרינברג בקרית טבעון נערך לאחרונה "שבוע מודעות לאורח חיים בריא", כבכל שנה, ב"תפוח הפיס". האירוע נוצר מתוך ההבנה כי החינוך והמודעות לבריאות מהווים מנוף לניהול אורח חיים בריא ופעיל, לשיפור איכות החיים, להתנהגות נאותה, למניעת אלימות ולמיצוי יכולות לימודיות וחברתיות. העלאת המודעות לבריאות מזמנת למידה של נושאים מדעיים וטכנולוגים בעלי היבטים חינוכיים, ערכיים וסביבתיים. 

לשבוע זה נבנתה תכנית מקיפה שכללה הרצאות, פעילויות חקר וסדנאות. התכנית עודדה התנהגות בריאותית חיובית כמו שמירה על תזונה נכונה, פעילות גופנית, חשיבה יצירתית, שינה יעילה והימנעות מנזקי קרינה. ההרצאות ניתנו על ידי הורים, מורים ומתנדבים מהקהילה כמו גם מתנדבים ממכללת תלתן, מחברת נטלי ומהאגודה למלחמה בסרטן ופעילויות החקר והחידון נבנו על ידי צוות מדעיים. 

מה היה לנו שם? בהרצאה של ד"ר אורנה אביגיל למדו התלמידים על חיידקים "טובים" וחיידקים "רעים", ספיבק קרלוס  הסביר על שימור מזון ומה זה אומר לאכול נכון.   ד"ר גולדשטייק אורלי הרצתה לבנות השכבה מה קורה בגופן במהלך תקופת ההתבגרות וליאת קרוטהמר סיפרה והדגימה לתלמידים כיצד ניתן לטפל האחד בשני באמצעות שיאצו. 

אבי מאסס לימד כיצד לקרוא את תוויות הרכיבים המופיעות על מוצרי המזון השונים ועל מה להקפיד כשמתאמנים. ד"ר אריה יעקובי הרצה על "האתגר בספורט אתגרי", מדוע אנחנו נמשכים לספורט אתגרי ואיך ניתן ליהנות ממנו מבלי לפגוע בגופנו. ערן הדומי סיפר מהי חשיבה יצירתית והציג דוגמאות שונות של עבודות מפתיעות המראות על חשיבה מחוץ לקופסה ושרון ביטון, מהאגודה למלחמה בסרטן, הסבירה על נזקי העישון וערכה חידון משעשע.
ד"ר אוהד הוכמן הסביר כיצד אפשר להתעמל מבלי לפגוע בגופנו ומה עושים במקרה של פגיעה. עמית ורמוס סיפר כיצד הוקמה חברת גיוון, על מיסד החברה, על הפיתוחים הטכנולוגים שאיפשרו את פיתוח הגלולה שייצרה והדגים כמה קלה הבדיקה ובסיום, נחום ברסובר הדגים ותרגל טכניקות שונות בהגנה עצמית . 

יום השיא נחתם במופע מרהיב של תלמידי בית הספר הלוקחים חלק בפעילויות ספורט שונות, מופע גלגלי ענק ומשחק ידידות של קבוצת מרנין טבעון,  יחד עם הדגמה של נחום בקרב מגע. 

מנהלת חטיבת הביניים דורית סירבלה:   "נושא הבריאות הוא חשוב ומשמעותי והטמעתו בגיל צעיר משפיע על אורח החיים בריא ונכון. פעילות זו היא דוגמא נוספת למעורבות הורים מוצלחת בחיי בית הספר והקהילה. תודה לתהל וייס יצחקי שהובילה והיתה אחראית על שבוע הבריאות ויום השיא, לכתבי הנוער שסיכמו את חוויותיהם וצילמו להורים שתרמו, למתנדבים השונים שתרמו מזמנם  ותודה גדולה לכל מי שלקח חלק בקיומו של שבוע בריאות מוצלח וערכי". 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד