מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
22:26   21/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

פרא / בימוי: דנאל אל פלג, אוריאל סיני

זוכה פרס סרט הביכורים של דוקאביב 201811:30

שכנות טובה

13/12/2015
שכנות טובה (הגדל)

שכנות טובה: מפגש היכרות בין צוותי אורט טבעון ותיכון בסמת טבעון 

המפגש, שהתקיים במתנ"ס זבידאת הינו המשך ישיר לסדרת מפגשים שהתקיימה בשנת הלימודים תשע"ה בין תלמידי כיתות י"א משני בתי הספר 

 

מפגש הכרות מרתק ומעניין של צוות מורי החטיבה העליונה באורט גרינברג טבעון וצוות מורי התיכון של בסמת טבעון נערך בשבוע שעבר על מנת להכיר, לשוחח ולמצוא מכנה משותף לעשיה משותפת. עוד השתתפו: מנהל מחלקת החינוך בקרית טבעון יאיר אודם, מנהל מחלקת החינוך בבסמת טבעון עבדו זבידאת, נציג משרד הביטחון של המגזר הבדואי פואד גריפאת  ונציגי ועד ההורים של בית ספר אורט בטבעון.  

המפגש, שהתקיים במתנ"ס זבידאת ובהנחיה מחויכת ומבדחת של מיכל ויין, רכזת שכבת י"ב, הינו המשך ישיר לסדרת מפגשים שהתקיימה בשנת הלימודים תשע"ה בין תלמידי כיתות י"א משני בתי הספר. הוא התקיים באווירה טובה ונעימה, במהלכו הושמעו ברכות ותקוות ובהמשך הוחלט על השלבים הבאים בפעילות המשותפת על מנת לשפר את האווירה ואת האמון בין התושבים של שני היישובים.
מנהל התיכון השש שנתי בקרית טבעון אִתי לוי: "זו משימה לאומית שעל כל אנשי החינוך להתגייס אליה בימים אלו שבהם השנאה לאחר והדעה הקדומה משפיעה על בני נוער לרעה.  אני מאמין שחובתם של אנשי החינוך לגלות מנהיגות ובכוחם להחזיר את השפיות לעולמנו. 

דורון אהרוני: "במפגש ראשוני שלי כמורה באורט טבעון ניתנה ההזדמנות להיפגש עם קולגות מבית הספר בסמת  טבעון, שמחתי על ההזדמנות להכיר מקרוב מורים ומורות אשר מתמודדים עם סוגיות ודילמות חינוכיות ומשפחתיות זהות לאלו שאני וחברי מתמודדים בשגרת יומנו, לי ברור שקידום החיים המשותפים בין בתי הספר הוא משימה חינוכית וחברתית חשובה לעתיד החברה בישראל."
מיכל ויין: "היה מלבב את הנפש לראות איך תוך דקות ספורות נפשות של בני אדם נקשרות ומשוחחים לעומק על דברים אישיים כבני אדם ללא דעה קדומה. ....בואו ונרבה ביננו את השיח ונתקרב כי אם  אנחנו יכולים, גם תלמידינו יכולים לפרוץ את מחסום הגזענות, הדעות הקדומות-ולייצר שיח בן שכנים שיהווה דוגמא לתקווה בישראל."
נחמה גור זאב: "קבלת הפנים והאירוח של הצוות מבסמת טבעון היה חם ונעים. ניכר היה שהמפגש תוכנן היטב והמשתתפים הרגישו נוח זה עם זה. הפעילויות המגוונות אפשרו התייחסות אישית והקשבה, ודרך המשחק והצחוק הכרנו הכרות ראשונית ואף מצאנו דברים משותפים.  

 

עוד חשוב לציין כי בשבוע הבא, יום רביעי – 15. 16.12,  יתקיים מפגש של פרויקט "תקווה ישראלית" - מפגש בין אנשי חינוך ממגזרים שונים, שיזם נשיא המדינה ראובן ריבלין. נציגים משני בתי הספר ייקחו ב חלק באירוע. כמו כן, פעילות נוספת מתכננת לתלמידים משני בתי הספר ביום המעשים הטובים. 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד