מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
09:49   25/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

סמינר זהות לשכבת י"ב באורט גרינברג

24/09/2015
בתמונה- "לילה לבן" בפסל זייד (הגדל)

סמינר זהות לשכבת י"ב באורט גרינברג טבעון 

מנהל התיכון השש שנתי אִתי לוי: "כאן ביתי, פה אני נולדתי" מקבל משמעות אחרת בעקבות הסמינר" 


סמינר זהות לתלמידי השכבה הבוגרת באורט גרינברג טבעון נערך בסוף השבוע במספר מוקדים ביישוב.
 

הפעילות התפרסה על שלושה ימים ולילה, החל מיום רביעי בבית הספר, בפאנל בו מספר דוברים ביניהם רב רפורמי, שייח' מוסלמי, שייח' דרוזי ואיש דת נוצרי,  אשר הציגו את עקרונות כל דת ודת, ערכו דיון מעמיק על הקשר בין זהות לדת, ערכים ומהות האדם בעולם. הוסבר מהו שאהיד אמיתי – הובהר כי טרוריסטים הרוצחים אנשים חפים מפשע אינם שאהיד, הועלתה דילמה חשובה בנוגע לקהילת הלהט"בית שנדונה בהמשך עם המחנכים בכיתות ועלו עוד סוגיות מעניינות. 

ביום חמישי ביקרו התלמידים במרכז ההנצחה, ראו סרט תיעודי על גבורה אנושית, בהמשך יהודה הדר איש המחשבים בבית הספר הציג את סיפור משפחתו הקרובה שהצילה יהודים בשואה ועל הבחירה האישית שלו להיות יהודי ולחיות בארץ. אסף צלאל מקרית טבעון סיפר על סבו שלמה צלאל שעבר את השואה והנציח אותה בציורים וכן סיפורים מרגשים נוספים, שלא השאירו את התלמידים אדישים. 

בערב נפגשו התלמידים ל"לילה לבן" כמיטב המסורת סביב מדורות כיתתיות ובהובלתו של עמית אבני, חברים ובוגרי בי"ס. נערכה שיחה משמעותית על צבא, תרומה למדינה והנצחתו  של אילן גבאי ז"ל - תלמיד בי"ס שנפל במלחמת לבנון השנייה. משם המשיכו התלמידים לסיור שכלל סליחות בבית הכנסת ברחוב זבולון והליכה בעקבות סיפורי גבורה מקומיים. שיא הלילה כלל מעגל תופים מגבש ומשמח לאור זריחה בפסל זייד ובסיום החגיגה הלכו הילדים לאתר בית שערים לפריסת בוקר חגיגית שהכינו הורי תלמידי השכבה. 

מנהל התיכון השש שנתי אִתי לוי: "כאן ביתי, פה אני נולדתי" מקבל משמעות אחרת בעקבות הסמינר." 

 

 

בתמונה - פאנל דוברים

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד