מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
23:06   24/11/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

טקס חנוכת חצר שלהב"ת

אירועי האזרח הוותיק – נובמבר דצמבר 2020 10:30

הישג חסר תקדים באורט גרינברג

13/08/2015
הישג חסר תקדים באורט גרינברג (הגדל)

הישג חסר תקדים: 90% זכאות לתעודת בגרות באורט גרינברג

שיעור הזכאים לתעודת בגרות בתשע"ד בקרב תלמידי אורט טבעון עומד על 90%, הישג נכבד היושב בכפיפה אחת עם התפיסה החינוכית ברשות המדגישה ערכים חברתיים ושיתוף פעולה מלא עם ועד ההורים היישובי

שיעור הזכאים לתעודת בגרות בשנת הלימודים תשע"ד בקרב התלמידים שסיימו בתיכון אורט גרינברג בקרית טבעון עומד על 90%- עליה משמעותית של כ4% לעומת שנה שעברה (86% בתשע"ג).

בשבוע שעבר פרסם משרד החינוך את נתוני הזכאות לתעודת בגרות בתשע"ד בקרב תלמידים על פי מקום מגורים - נתונים שבמידה מסוימת מטעים.
אחוז הזכאים לתעודת בגרות בקרב התלמידים הגרים בקרית טבעון הוא - 71.56% (75% בתשע"ג) – הוא כולל גם את התלמידים הלומדים במסגרות החינוך המיוחד, את התלמידים הלומדים במסגרות חינוך דתיות וחרדיות וכןאת התלמידים הלומדים בבתי הספר האנתרופוסופיים בהרדוף ובאורנים. המשותף לכל התלמידים הוא שהם גרים בקרית טבעון.

מחלקת החינוך במועצה מאפשרת לתושבים מגוון עשיר של זרמים בחינוך ולכן הממוצע הוא 71.56%. החישוב אינו משקף את הממוצע הבית ספרי באורט גרינברג ואינו נותן פרספקטיבה נכונה על איכות הלמידה ועל הערכים החברתיים הנלמדים בבית הספר ביישוב וחבל. זה פוגע במורים באורט (שחלקם הגיע מההייטק ללמד מתוך אידיאליזם), זה פוגע בתלמידים ופוגע בהנהלה שעושה ומשקיעה על מנת לשפר, לתמוך ולהצליח הן בתחום הלימודי והן בתחום הערכי. חישוב הממוצע לפי בתי ספר, היה מטיב עם כולם.

ויש הוכחות לאיכויות הבית ספריות של אורט טבעון: בשנת 2013 ועדת פרסי החינוך של הנהלת רשת אורט העניקה להנהלה ולצוות אורט גרינברג תעודת הצטיינות יוקרתית.

באותה שנה דורג בית ספר אורט גרינברג ברשימת 20 בתי הספר הערכיים ביותר, כאשר הדגש היה על בתי הספר שחוללו שינוי משמעותי ביותר בקרב הלומדים אצלם בנושאים כמו:התמדה, שילוב תלמידי חינוך מיוחד ומניעת נשירה.

ובשנה שעברה זכו תלמידות המגמה המדעית הנדסית, בטי שמייב ומאי שושן, במקום השלישי בתחרות העולמית ISEF -ארה"ב בקטגוריית ה-"ביו- רפואה ומדעי הרפואה" והביאו הרבה כבוד לבית הספר ולקריה והיו עוד הצלחות במהלך השנים.

התפיסה החינוכית של הרשות מדגישה ערכים חברתיים לצד קידום ערכים לימודיים ותוך שיתוף פעולה מלא עם ועד ההורים היישובי. ציונים וזכאות לתעודת בגרות אינם חזות הכל והם רק חלק מהתפיסה הכוללת.

הרשות המקומית עושה ותמשיך לעשות מאמצים כבירים בשאיפה להעניק לתלמידים את כל הכלים החשובים על מנת שיגיעו להישגים לימודיים, יהיו אזרחים מועילים למדינה ויתרמו לקהילה בה הם חיים.

יו"ר ועדת חינוך עמית בלדרמן: "הישגיהם של תלמידי התיכון הינם רק שיאו של המסע החינוכי אותו הם עוברים החל מגני הילדים, דרך בתי הספר היסודיים ועד התיכון, תוך כדי ליווי של שותפים מהחינוך הבלתי פורמאלי כדוגמת תנועות הנוער ורשת המתנ"סים בקריה. אני בטוח שהערכים, הכלים והידע שהוטמעו בבוגרי אורט גרינברג במהלך שנותיהם במערכת החינוך בקרית טבעון ישמשו אותם במהלך שירותם הצבאי, לימודיהם האקדמיים ועוד שנים רבות הלאה".

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד