מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
14:41   23/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

באורט הושקה אסופת בסר תשע"ה

28/05/2015
באורט הושקה אסופת בסר תשע"ה (הגדל)

הושקה אסופת בסר תשע"ה באורט גרינברג וחולקו פרסים של שם ניר כהנא ז"ל לשישה יוצרים מצטיינים  

הזוכים בקטגורית הצילום: אור אגמון, דניאל וולדמן ונטע לרנר ובכתיבה יוצרת: גיא רשף, ליבי רוז ונדב שיק  

 

אודיטוריום "איתן" בבית הספר התיכון "אורט גרינברג" בקרית טבעון היה מלא קהל ביום חמישי שעבר, לכבוד הטקס המסורתי להשקת אסופת "בסר" -  קובץ יצירות בתחום הכתיבה והצילום של תלמידי ומורי בית הספר ולזכר בוגרי בית הספר, חללי מערכות ישראל. במסגרת הטקס הוענקו  פרסים לשישה יוצרים מצטיינים: שלושה בתחום הכתיבה ושלושה בתחום הצילום.  

הליך היצירה מתקיים בבית הספר לאורך שנת הלימודים כאשר אסופת היצירות מופקת לקראת סוף השנה. זו השנה התשיעית, שהערב נערך בחסות משפחת כהנא, לזכר בנה ניר, שנפל בדצמבר 2005 בעת פעילות מבצעית במחסום קלנדיה. ניר כהנא ז"ל, בן הקריה ובוגר ביה"ס, היה חובב צילום והותיר אחריו מאות תמונות מרהיבות, בהן באים לידי ביטוי, כישרונו ונקודת המבט האופטימית והייחודית שלו. ניר גם  אהב לפרגן ולעודד, על כן החליטו הוריו, יחד עם הנהלת ביה"ס, להנציחו בדרך זו. 

האסופה מכילה 61 יצירות והן דורגו על-ידי 12 שופטים בשתי קטגוריות: כתיבה-יוצרת וצילום, כאשר בכל קטגוריה נקבעו הזוכים בשלושת המקומות הראשונים.
את הערב פתח הרכב מוסיקלי שהתאחד לכבוד בסר 2015 . אלעד בוכריס הלחין את שירו של ריף לניר "ובריקוד הלא נגמר" ושרה נטע לרנר. בהמשך, הוצג סרטון מרגש לזכרו של ניר, שכלל מצגת מצילומיו. נישאו דברים מפי ראש המועצה,  אשר ציין לשבח את הרמה הגבוהה של היצירות באסופה, מנהל ביה"ס הדגיש את משמעות פרויקט בסר בקהילה ואת ההשקעה הרבה של העורכים הצעירים, ואביו של ניר הסביר את החשיבות הרבה של הערב, שכולו אמנות ויצירה, למשפחה. גיא וינטרברגר - מחבריו הטובים של ניר שר לזכרו של ניר, כבכול שנה, וכן הועלו שלושה קטעי הצגה קצרים על ידי  תלמידי המגמה לדרמה המוכשרים.  

הזוכים בשנת תשע"ה הם:  בקטגורית הצילום: במקום השלישי - נטע לרנר, במקום השני - דניאל וולדמן   ובמקום הראשון - אור אגמון. בכתיבה יוצרת: מקום שלישי  לנדב שיק, מקום שני לליבי רוז והמקום הראשון לגיא רשף.  

ברוך כהנא, אביו של ניר ז"ל הודה למחנכת יפה מיטלפונקט - הרוח החיה ביצירת "בסר" ובהפקת ערב ההשקה ולכל החברים שעבדו מאחורי הקלעים וסייעו להצלחתו של הערב. חוברות "בסר תשע"ה" יוצגו למכירה בשבוע הספר.  

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד