מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
14:40   22/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

על צלילים ואנשים - היצירות הגדולות של מקס ברוך

08:40

שעת גלריה – "צלחות מתחפשות"

17:00

סרט: מודי MAUDIE - - טרום בכורה

18:00

חיטוב המוח

19:30

סרט: העדות | THE TESTAMENT

20:30

מקום 3 בתחרות העולמית ISEF לתלמידות אורט

20/05/2015
מקום 3 בתחרות העולמית ISEF לתלמידות אורט (הגדל)

גאווה: מקום שלישי בתחרות העולמית ISEF-ארה"ב לבטי שמייב ומאי שושן מבי"ס אורט גרינברג בקרית טבעון

התחרות הגדולה ביותר בעולם לתלמידי תיכון בנושא מדע, השתתפו בה כ- 1700 תלמידים מכ-70 מדינות


בטי שמייב ומאי שושן מבית ספר אורט גרינברג קרית טבעון, זכו במקום השלישי בתחרות ISEF בקטגוריית ה-"ביו-רפואה ומדעי הרפואה", התחרות נערכה בשבוע שעבר בפיטסבורג - ארה"ב.
תחרות
ISEF הינה התחרות הגדולה ביותר בעולם לתלמידי תיכון בנושא מדע והשתתפו בה כ- 1700 תלמידים מכ-70 מדינות. כזכור, בטי שמייב ומאי שושן ביצעו את הפרויקט - מערכת לוויסות לחץ תוך גבסי במסגרת המגמה המדעית הנדסית בבית הספר בהדרכת של המורים: אורן למדן מרכז המגמה, איתמר פיגנבאום - מורה במגמה ואסף צ'רטקוף אחראי המרכז לקיימות ויזמות בבית הספר.
הפרויקט ,שנעשה בשיתוףהדסה ירושלים ואינטל חיפה,היה גם הפרויקט שזיכה אותן במקום הראשון בערב היזמות הטכנולוגיות, שנערך בחודש מרץ ובשיתוף רוטרי, ובמקום השני בתחרות מדענים ומפתחים צעירים במוזיאון המדע בירושלים. הפרס כלל גם טיסה לארה"ב והשתתפות בתחרות ISEF הבין-לאומית.
משתתפי התחרות בארה"ב הינם תלמידים שנבחרו מתוך מאות אלפי תלמידים שהתחרו בתחרויות מקומיות דומות בארצותיהם. בטי ומאי זכו במקום השלישי בקטגוריית ה-"ביו-רפואה ומדעי הרפואה" בקטגוריה בה השתתפו כ-150 פרויקטים מכל העולם. 

ראש המועצה דוד אריאלי: "אני שמח וגאה בזכייה של שתי תלמידות אורט גרינברג, זה כבוד גדול למדינת ישראל ולמערכת החינוך בקרית טבעון. תודה גדולה לצוות המסור שעושה עבודת קודש כדי לקדם את תלמידי הקריה ולהוביל אותם להצלחה משמעותית. במערכת החינוך בקרית טבעון יש תלמידים איכותיים ומורים מצוינים.
מנהל מחלקת החינוך יאיר אודם: "זו גאווה גדולה למערכת החינוך ברשות המקומית קרית טבעון ולבית ספר אורט גרינברג במיוחד. אנו מלאי הערכה והוקרה לכל מי שעוסק במלאכת החינוך באורט ותודה גדולה על שיתוף הפעולה המצוין עם ההורים הממשיכים
לתת בנו את אמונם".
אורן למדן, מרכז מגמת מדעית הנדסית בבית הספר: "מאי ובטי, תלמידות במגמה המדעית הנדסית בתיכון. הפרויקט שלהן מגלם במידה רבה את מהות המגמה הזו. הוא מבוסס על ידע מוצק ב"ביו-רפואה", אלקטרוניקה ותכנות אבל מביא לידי ביטוי את היצירתיות והיכולות ההנדסיות של התלמידות. בטי ומאי הצליחו לפתח פתרון יצירתי לבעיה אמיתית שהוצגה בפניהן במחלקה האורתופדית בבית החולים הדסה ע"י ד"ר רון למדן ותוך השקעת מאמץ עצום ויכולת התמדה לפתח אב טיפוס ברמה גבוהה מאוד.
"חשוב לציין שהמגמה זכתה בשנה האחרונה לתמיכה רבה בפיתוח הפרויקטים ממספר חברות שנרתמו לעזור לתלמידים. בהקשר הזה חשוב לציין את החברות ביוסנס, אינטל ומגו-אפק שלא חסכו מאמץ כדי לעזור להביא את הרעיונות של תלמידנו לידי מימוש. המעטפת הבית ספרית הכוללת שלה זכה הפרויקט כללה שיתופי פעולה עם מגמות עיצוב, תקשורת ומגמת טו"ב ונתנה ערך מוסף עצום לפרויקט.
אנחנו מאוד גאים בתלמידי המגמה שהעפילו השנה עם כל הפרויקטים(!) לשלב הגמר בתחרות של מוזיאון המדע בירושלים ובמאי ובטי בפרט שהוכיחו שהפרויקטים שלנו מתחרים בהצלחה בפרויקטים הטובים ביותר של נוער מכל העולם".

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד