מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
13:33   16/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

נשיא המדינה נפגש עם תלמידי תיכון אורט גרינברג

10/05/2015
נשיא המדינה נפגש עם תלמידי תיכון אורט גרינברג (הגדל)

נשיא המדינה נפגש עם תלמידי בית ספר התיכון אורט גרינברג 

ארבעה תלמידים מאורט קרית טבעון שזכו בתחרות מדענים ומפתחים צעירים לשנת 2015 הציגו בפניו את עבודותיהם בהן אפליקציה מוסיקלית חדשנית ומערכת לוויסות לחץ בגבס רפואי  

 

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, נפגש השבוע עם 12 תלמידי תיכון, ביניהם 4 תלמידי אורט גרינברג מקרית טבעון, שזכו בתחרות מדענים ומפתחים צעירים לשנת 2015  שמנהל מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים. הזוכים ייצגו את ישראל בתחרות העולמית Intel ISEF , שתתקיים בפיטסבורג שבארה"ב בשבוע הבא, ובתחרות מדענים ומפתחים צעירים של האיחוד האירופי שתערך בחודש ספטמבר במילנו, איטליה.
במפגש עם הנשיא הציגו התלמידים מאורט גרינברג את הפרויקטים: תוכנה
ImproApp
שמתרגמת מוסיקה מנוגנת לתווים כתובים והפרויקט השני, מערכת המווסתת זרימת דם ולחץ בתוך גבס לצרכים רפואיים המאפשר, בשיטת גיבוס חדשה הכוללת שקית אוויר עם חיישן, שתחליף את השכבה הרכה בגבס ותאפשר שליטה על רמת הלחץ בתוך הגבס בכל עת.
הנשיא התרשם מהחדשנות והמחשבה המעמיקה של התלמידים וברך את הזוכים: "חוקרים צעירים המייצגים את כל גווניה של החברה הישראלית, הם עדות חיה לכך שהרוח האנושית המפעמת בלבו של המדע, חזקה מכל דעה קדומה, יציבה מכל מחלוקת פוליטית. המחקרים הנפלאים שלכם, מעידים על תרומתכם למדעי האדם, אך גם על רגישותכם לרוח האדם. ההישגים אותם אנו מעלים על נס היום אינם ניצבים בחלל ריק. הישגים אלה הם בעלי ערך מוסף התורמים תרומה משמעותית לחברה בה אנו חיים".
תחרות מדענים ומפתחים צעירים בישראל היא תחרות לאומית, המיועדת לתלמידי תיכון מצטיינים שעשו פרויקטים מחקריים בתחומי המדע השונים ופרויקטים טכנולוגיים הנדסיים.
מנהל בית הספר השש שנתי אִתי לוי: "אורט ישראל חרטה על דגלה להוביל. לקידום החינוך המדעי טכנולוגי. המגמה המדעית הנדסית הגיעה להישגים חסרי תקדים. יישר כוח לצוות המורים אורן למדן ואיתמר פיגנבאום שמובילים את התלמידים לאותם הישגים, וכמובן לתלמידים.יש לציין ש- 7 תלמידים מתוך 30 שזכו בתחרויות הארציות של המדען הצעיר ומתוך מאות מתחרים מכל המגזרים ומכל רחבי הארץ, נמנים על תלמידי המגמה שלנו."


בצילום
: 12 הזוכים ביחד עם כבוד נשיא המדינה ופרופ' חנוך גוטפרוינד, יו"ר חבר השופטים בתחרות מדענים ומפתחים צעירים 2015

קרדיט צילום: מארק ניימן/ לע"מ

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד