מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
02:07   16/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

הצלחה לערב יזמות טכנולוגית 2015

10/03/2015
הצלחה לערב יזמות טכנולוגית 2015 (הגדל)

הצלחה לערב יזמות טכנולוגית 2015 של אורט בשיתוף רוטרי 

פרס היזמות הטכנולוגית הוענק לתלמידות מאי שושן ובטי שמייב עבור "מערכת לשמירה על לחץ קבוע בתוך גבס" ובתחום העיצוב הגרפי זכה הפרויקט "Improapp – מוזיקה לתווים" של התלמידים: מיה רוטנברג, שני סוסטיאל, שחר בן-יצחק ודנית בלומברג" 

 

"ערב יזמות טכנולוגית 2015" נערך בשבוע שעבר בתיכון "אורט גרינברג" בקרית טבעון ובכך נחתמה עוד שנת יזמות פורייה במגמה. הערב המרגש והגדוש התקיים במעמד מנהל מחלקת החינוך יאיר אודם, מנהלת אזורית מטעם אורט ד"ר לאה קליינמן, מנהל התיכון השש שנתי אִתי לוי, מנהלת התיכון צביה הירשנהויז, יו"ר עמותת רוטרי וחבר המועצה  שמוליק שמחון וכן נציגים נוספים מהארגון רוטרי אשר נתן את חסותו לאירוע, זו השנה השנייה ברציפות. בנוסף, השתתפו נציגי חברת ביוסנס טל בראון (שהוא גם הורה גאה לשני תלמידים מבית הספר) ושרון דגני, אשר סייעו רבות לפרויקטים השנה, הורים, תלמידים, אורחים ועוד. 

במהלך השנה האחרונה פיתחו 4 קבוצות של תלמידים מכיתה י"ב מיזמים טכנולוגיים ייחודיים שונים, התלמידים המגישים היו מאד נרגשים כאשר הציגו את פרויקט הגמר שלהם בתחרות המהנדסים הצעירים שנערכה בטכניון ועוררו עניין רב  - כל הארבעה זכו מהשופטים לציון לשבח. יש לציין כי השנה הפכו הפרויקטים למבצע רב תחומי בו משתפים פעולה סביב הפרויקט הטכנולוגי של תלמידי המדעית גם תלמידים ממגמת גרפיקה, בהנחייתה של חנה קלוס ותלמידים ממגמת טו"ב, בהנחייתה של שולי הלחמי. להלן הפרויקטים: 1. ממשק דיגיטלי לסטטוסקופ 2.מזהה רעלים ספקטרוסקופי נייד 3.מערכת לשמירה על לחץ תוך גיבסי 4.אפליקציה שממירה צלילים לתווים כתובים. 

הפרויקטים הוצגו בלווי חומר שיווקי –  ברושורים, פוסטרים, דפי מידע וסרטונים שנערכו על ידי תלמידי כיתה י' במגמת תקשורת - דולב, עדי ועומרי בהדרכתו של אילן לוז. 

במסגרת האירוע ובזמן שהשופטים אוהד קרניאלי ושרון גלבוע התכנסו להחליט על הזוכה, הרצה היזם חן פורת על "פלסמה קרה" – ושימושיה בעולם הביו-רפואה. ההחלטה, שהיתה קשה השנה במיוחד, קבעה כי הזוכות בפרס הן התלמידות מאי שושן ובטי שמייב עבור הפרויקט  "מערכת לשמירה על לחץ קבוע בתוך גבס" - פרויקט אשר בית החולים הדסה החל בהליכים לרישומו כפטנט, בשיתוף צוות התלמידות וההוראה. 

ובתחום העיצוב הגרפי זכה הפרויקט  "Improapp – מוזיקה לתווים" של התלמידים: מיה רוטנברג, שני סוסטיאל, שחר בן-יצחק ודנית בלומברג. 

אִתי לוי : "ערב היזמות הטכנולוגית הנערך היום מציג את שיתופי הפעולה והסינרגיה בתוך בית הספר בין המגמות השונות ואת המארג לשיתוף פעולה אסטרטגי בין בית הספר לחברות היי טק. התלמידים למדו כיצד ניתן להפוך חלום למציאות. למדו שיטות חשיבה, כלים ומתודות. רכשו מיומנויות כמו התמודדות עם דילמות, כושר רטורי, דיבייט, למידה דרך סימולציה, למידה עצמית ועבודת צוות. הפכנו את ההקשבה לערך.
למדנו אותם לזהות צורך, לשאול שאלות, להטיל ספק, להיות ביקורתיים, להיות יצירתיים ולחשוב מחוץ לקופסה. למדנו אותם להתמודד עם קשיים ודילמות,  פיתוחנו בהם חשיבה רב ממדית. 

תודה גדולה לכל מי שטרח ועמל להצלחת הפרויקטים, למורי המגמה המדעית הנדסית, מגמת הגרפיקה, טו"ב, תקשורת, לצוות הלימודי והמנהלתי בבית הספר. תודה לארגון רוטרי והיו"ר שמואל שמחון, תודה לחברות על שיתוף הפעולה, תודה להורים ולכל מי שתמך ועזר לטובת הצלחתו של הערב החשוב הזה." 

אגב, בבית ספר אורט מחפשים בימים אלה חברה או יזם שייקחו את הפרויקט לשלב הייצור.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד