מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
17:27   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

כבוד: כנס רמון Ramon SpaceLab

9/02/2015
כבוד: כנס רמון  Ramon SpaceLab (הגדל)

כבוד: כנס רמון  ספייסלב  - Ramon SpaceLab 

 

מנהל השש שנתי אִתי לוי: "מועצת קריית טבעון ובראשה, מר דודי אריאלי, ראש המועצה. יחד עם הנהלת בית הספר  רואים כבוד גדול בבחירה לקיים את הטקס בקריה והבעת אמון  במערכת החינוך שלה"

מאות בני נוער  מ-13 בתי ספר מרשת אורט ברחבי הארץ מילאו ביום רביעי שעבר את אולם זוהר, במסגרת כנס "רמון ספייסל " - Ramon SpaceLab, שנערך במקום. 

האירוע המושקע והמרשים הינו פועל יוצא של שיתוף פעולה בין רשת אורט, קרן רמון וסוכנות החלל הישראלי. 
"רמון ספייסלב" הינה תכנית לחטיבות ביניים המורכבת ממשימות המיועדות לצוותים של תלמידיםכל משימה היא אבן דרך המכינה את התלמידים לאתגר הניסוי בחלל  ונקראת על שמו של איש צוות מעבורת קולומביה STS 107. באירוע הגמר, שנערך בשנה שעברה, זכו בנות כיתה ח/נחשון מאורט גרינברג: אורן רדו, נגה אהרוני, נעה הילדסהיים, יפעת דנציגר  בהובלתה של מנהלת תפוח פיס בחטיבה תהל וייס יצחקי . הנושא שבחרו הבנות הוא תהליך הריקבון בחלל והניסוי שלהן נבחר להיות זה אשר יבוצע בחלל. זכיה זו הקנתה לרשות המקומית את הזכות לארח את הכנס המכובד. 

האירוע החגיגי, אותו הנחה גיא רשף תלמיד י"ב, נערך בנוכחותם של: ראש המועצה דוד אריאלי, מנכ"ל המועצה ומנהל מחלקת החינוך יאיר אודם, מנהל בית ספר אורט השש שנתי אִתי לוי, מנהלת חטיבת הביניים דורית סירבלה, אורחים ומוזמנים נכבדים. במהלך האירוע נשאו דברים: מנהל השש שנתי אִתי לוי שאמר: "אורט ישראל , וקרן רמון חברו יחדיו בשבוע החלל במטרה לעודד אתכם התלמידים ללמוד מדעים וטכנולוגיה. להיות סקרנים, לשאול שאלות, לגלות יוזמה ויצירתיות ובעיקר לגלות מחויבות לשלום העולם, לחברה ולמדינה. זכרו! "כי רק מי שחולם יש לו סיכוי להגשים את חלומו".  מועצת קריית טבעון ובראשה, מר דודי אריאלי, ראש המועצה. יחד עם הנהלת בית הספר  רואים כבוד גדול בבחירה לקיים את הטקס בקריה והבעת אמון  במערכת החינוך שלה".
ד"ר אלי איזנברג, סמנכ"ל בכיר וראש מנהל למו"פ ולהכשרה באורט ישראל אמר לתלמידים: "אתם הילדים, הם העתיד מדינת ישראל. מהפרויקט הזה יבואו המדענים והמהנדסים  החדשים של ישראל, מאחל לכם הצלחה ומבטיח שנמשיך לחלום יחד ולעשות פרויקטים בהצלחה רבה". רונה רמון ציינה כי "הכל מתחיל בצעד אחד קטן אחד... כפי שאמר בזמנו האסטרונאוט שנחת בירח ניל אַרְמְסְטְרוֹנְג , "והיום" הוסיפה, "שיתוף הפעולה עם רשת אורט, הוא עוד חלום שמתגשם. אתם עתה משתייכים למשפחה אחת גדולה "קרן רמון" ותודה גדולה לכול השותפים לדרך". גם אריאל בריקמן, מנכ"ל קרן רמון ברך את הנוכחים. 

עוד הוצג: סרט שצילם וערך המורה לצילום ועריכה במגמת התקשורת –אילן לוז, בו הוסבר על הפרויקט של הבנות ועל תהליך העבודה. ד"ר תומס גודמן העביר הרצאה מדעית משעשעת. עודד מאיר מכיתה ז' בכינור ואלעד בוכריס מכיתה י"ב בקלידים, ביצעו שני קטעי נגינה נעימים וחתם את האירוע האסטרונאוט - רקס ולהיים עם הרצאה מרתקת המתארת חוויות אישיות על קורותיו בחלל. 

מנהלת החטיבה דורית סירבלה: "הכנס האיר פרויקט משמעותי שהתקיים בשנה שעברה בחטיבת הביניים, במהלכו חוו התלמידים למידה מאתגרת שחשפה אותם לנושאים בעלי עניין  בתחום המדע ויש בהם כדי לפרוץ דרך בעתיד. אני גאה בתלמידות שזכו להציג את פרי מחקרן ושמחה על שהיתה לתלמידנו הזדמנות להשתתף בכנס בעל תכנים מרתקים ומעוררי עניין המדגיש  ש"השמים הם הגבול".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד