מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
14:47   20/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

חדר ריק ( מדינת ישראל נגד אירית ואשר) / בימוי: שירלי ברקוביץ'

10:30

נבל וצ'לו

11:00

הגשם של סבא אהרון

11:00

סרט: סה לה וי! C'est La Vie!

21:00

פגישה מוצלחת בין הרשות המקומית לוועד הורים מאורט

23/06/2014
פגישה מוצלחת בין הרשות המקומית לוועד הורים מאורט (הגדל)

פגישה מוצלחת בין הרשות המקומית לוועד הורים מאורט גרינברג 

ד"ר קליינמן: "הפגישה היתה ברוח טובה ובאווירה נעימה ומכבדת. ההקשבה של ההורים ושיתוף הפעולה הכן, חשובים לנו מאד, הן לרשת אורט והן לרשות המקומית". 

בפגישה מוצלחת שנערכה בין ראש המועצה דוד אריאלי, מנהלת האזור מטעם רשת אורט  ד"ר לאה קליינמן , יו"ר ועד הורים החדשה באורט גרינברג יונת גרנות (שהחליפה את שמעון סבח), סיגלית עין קדם ואחרים, הגיעו הצדדים להבנות ולהסכמות בסוגיות שנידונו לאחרונה בתחום החינוך. 
מטרת הפגישה היתה להציג ולהסביר לוועד ההורים מספר נושאים, כאשר הראשון היה אופן החלוקה של התלמידים למגמות. הובהר כי בית הספר הוא מאד אטרקטיבי ומאפשר לתלמידים מגוון מגמות ומקצועות מורחבים. יחס מספר התלמידים להיצע התכניות הינו רב בהתבסס ובהתאמה לתקצוב המקובל, שהוא בין  5-6 מגמות/מקצועות בחירה. הודגש, כי תלמידים שהחלו מסלול לימודי בי"א  ובי"ב, ימשיכו לסיימו כמתחייב. בפועל באורט גרינברג מציעים 13 מגמות/מקצועות מורחבים לבחירה - מספר מרשים של אפשרויות בחירה העומדות בפני התלמיד. תוצאה זו היא כאמור, הרבה מעבר למה שמשרד החינוך מתקצב, ובזכות הסכום שראש המועצה הצליח לגייס לטובת העניין.
נושא שני שעלה בדיון הוא מספר תלמידים בקבוצות הלימוד בהתאם לרמות קושי אנגלית ומתמטיקה. ד"ר קליינמן, שערכה בדיקה של העניין מצאה, כי בכל קבוצה לימוד ילמדו בשנת בלימודים תשע"ה 31 תלמידים  בממוצע בקבוצת לימוד – מספר קטן בהרבה מהתקנים שקובע משרד החינוך (עד 41 תלמידים בכיתה).
נושא שלישי שנדון היה סוגית הצפיפות בכיתות ז'  - הודגש כי הנושא הינו החלטה ממשלתית ואין לרשות, כול יכולת לשנותה. כמו כן, דווח כי תכנית הלימודים המשותפת עם קרן רמון הכוללת שיגור ניסוי לחלל, אשר בה השתתפו תלמידי כתות ח',  תימשך לשלב ב'  בשנת הלימודים תשע"ה לתלמידי כיתה ט'. התוכנית היא פרי שיתוף פעולה בין אורט לבין קרן רמון ובמימונם. ד"ר קליינמן: "הפגישה היתה ברוח טובה ובאווירה נעימה ומכבדת עם הרבה רצון מצד ההורים לרדת לעמקו של הנושא ולהבין. ההקשבה של ההורים ושיתוף הפעולה הכן, חשובים לנו מאד, הן לרשת אורט והן לרשות המקומית".
אריאלי: "רמת ההוראה באורט גרינברג נשארה גבוהה מאד והיא פותחת בפני התלמידים את האפשרות לרכוש תעודת בגרות איכותית לקראת לימודים אקדמיים. בנוסף, תכנון חזון משותף להנהלת בית הספר, הורים, מורים יכול לפתור חלק גדול מהשאלות שעלו בדיון". 
בסיום הוזמנה נציגת ההורים, יונת גרנות, לישיבת הוועד המנהל, מפגש המתקיים פעמיים בשנה וכולל נציגי המועצה, רשת אורט, משרד החינוך וצוות הנהלת בית הספר.
 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד