מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
05:38   21/6/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה: טקסט/ורה Text/ure

11:00

תערוכות במרכז ההנצחה

00:00

סדנת שירה- סדרת הרצאות מוסיקליות לרגל 70 שנה למדינה

00:00

על צלילים ואנשים

לה בוהם08:40

הרצאה- חיטוב המוח-התמצאות אישית ומרחבית

19:30

הושקה אסופת בס"ר

3/06/2014
הושקה אסופת בס"ר (הגדל)

הושקה אסופת בסר תשע"ד באורט גרינברג וחולקו פרסים של שם ניר כהנא ז"ל לשישה יוצרים מצטיינים  

הזוכים בקטגורית הצילום: עמנואל קובנר, רז יהודה ועמית אלקיים ובכתיבה יוצרת: אסיף דקל, שחר בן יצחק  וליבי רוז  

 

אודיטוריום "איתן" בבית הספר התיכון "אורט גרינברג" בקרית טבעון היה מלא קהל ביום חמישי שעבר, לכבוד הטקס המסורתי להשקת אסופת "בסר" -  קובץ יצירות מרגשות בתחום הכתיבה והצילום של תלמידי ומורי בית הספר. במסגרת הטקס הוענקו  פרסים לשישה יוצרים מצטיינים – שלושה בתחום הכתיבה ושלושה בתחום הצילום.  

הליך היצירה מתקיים בבית הספר לאורך שנת הלימודים כאשר אסופת היצירות מופקת בסיום השנה לזכר בוגרי בית ספר אורט, חללי מערכות ישראל. זו השנה השמינית, שהערב נערך בחסות משפחת כהנא, לזכר בנה ניר, שנפל בדצמבר 2005 בעת פעילות מבצעית במחסום קלנדיה. 

ניר כהנא ז"ל, בן הקריה ובוגר ביה"ס, היה חובב צילום והותיר אחריו מאות תמונות מרהיבות, בהן באים לידי ביטוי, כישרונו ונקודת המבט האופטימית והייחודית שלו. ניר גם  אהב לפרגן ולעודד, על כן החליטו הוריו, יחד עם הנהלת ביה"ס, להנציחו בדרך זו. 

האסופה המכילה 67 יצירות היא עשירה ומגוונת במיוחד לכבוד השנה ה-13 - חגיגת ה"בר-מצווה" - להפקתה. היצירות דורגו על-ידי 10 שופטים בשתי קטגוריות: כתיבה-יוצרת וצילום, כאשר בכל קטגוריה נקבעו הזוכים בשלושת המקומות הראשונים.
בחלקו הראשון של הערב הוצג סרטון מרגש לזכרו של ניר, שכלל מצגת מצילומיו. נישאו דברים מפי ראש המועצה,  אשר ציין את רמתן הגבוהה של היצירות באסופה, מנהל ביה"ס הדגיש את השקעתם הרבה של העורכים הצעירים בפרויקט ואחיו של ניר ז"ל – זיו כהנא, תיאר בערגה את הקשר החם שהיה לו עם ניר ז"ל, סיפר על כאב שבאובדן וגרם להתרגשות רבה בקרב הקהל.  

גיא וינטרברגר - מחבריו הטובים של ניר -  שר לזכרו. שיר מ"בסר" תשע"ד הולחן והוצג ע"י תלמידים וכן הועלו שני קטעים ע"י תלמידי המגמה לדרמה.  

והזוכים השנה הם -  בקטגורית הצילום: במקום השלישי – עמנואל קובנר בעבור הצילום "אם ובנה", במקום השני – רז יהודה עם הצילום – "ילדה עם בובה" ובמקום הראשון – עמית אלקיים על הצילום "ילד עם דובי יושב בבור". בכתיבה יוצרת: מקום שלישי – אסיף דקל על שירו "חזק הוא השרירן ואת המקום הראשון חלקו – שחר בן יצחק על "קינאה עצמית" וליבי רוז, על "אליס". אגב, רוז זכתה בשבוע שעבר גם בפרס על תרומה יוצאת דופן לקהילה, מטעם רשת אורט ישראל. לכל שאר היוצרים שלא זכו במקומות הראשונים, העניקה משפחת כהנא תעודות הוקרה. 

ברוך כהנא, אביו של ניר ז"ל הודה למחנכת יפה מיטלפונקט - הרוח החיה ביצירת "בסר" ובהפקת ערב ההשקה,  לחברים שעבדו מאחורי הקלעים, יחיאל ריבה על המצגת, למאירה שמחון על ההזמנות, ד"ר אביבה סלע, יהודה איש המחשבים, לאתי מררו על הדפסת החוברות, לגיא וינטרברגר ולעוד רבים אחרים שסייעו להצלחתו של הערב. 

חוברות "בסר תשע"ד" יוצגו למכירה בשבוע הספר.  

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד