מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
06:50   25/11/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

באורט למדו על שואת יהדות רומניה

5/05/2014
צילום: ל.ענברי (הגדל)

הרצאה מרתקת בנושא שואת יהדות רומניה
הועברה לתלמידי חטיבת הביניים 

 

השבוע הגיע חבר הנהלת מועצת קרית טבעון, עו"ד עמית אפרתי, לחטיבת הביניים אורט גרינברג, על מנת להרצות לתלמידים על שואת יהדות רומניה. 

עו"ד עמית אפרתי, במסגרת עבודתו מייצג ניצול שואה בן 85, שתובע מ"יד ושם" להכיר בבישופ, אשר סייע להצלתו ולהצלת משפחתו, כחסיד אומות העולם. אפרתי הוא גם הורה לתלמידה בחטיבה והוא יזם את הקשר בן הניצול להנהלת בית הספר על מנת, שזה האחרון ירצה בפני תלמידי בית הספר על קורותיו במהלך מלחמת העולם השנייה. 

המועד נקבע אך בשל מחלתו של האיש, ועל מנת לא לאכזב את התלמידים, הרצה בפניהם באותו הנושא,  עו"ד אפרתי.  

מנהלת החטיבה דורית סירבלה ציינה כי היה מאד מעניין לשמוע את הסיפור ולהכיר בחשיבותם ובפועלם של חסידי אומות עולם. "מדובר בסיפור חיים מרתק" אמרה. "והוא מתקשר גם לנושא המרכזי שעסקנו בו השנה –'תרומתם של ניצולי שואה לבניית הארץ' . אדם בן 85 שאינו מוותר, למרות גילו המתקדם, לפעול למען הזיכרון הלאומי, לפעול למען הידיעה והכרת התודה, על מנת שאותו בישופ, שכבר אינו בין החיים, יזכה להכרה כחסיד אומות העולם. זה מרתק! עמית אפרתי הצליח להעביר את הסיפור ברמה החווייתית וגם סיפק את העקרונות והערכים של חשיבה עניינית. הוא השאיר את התלמידים עם רצון עז ללמוד ולהרחיב את הידע בנושא". 

רכזת שכבת כיתות ט' תמי קציר צינה כי במסגרת סיפורי עדות, הרצתה גם סלין מרדוס-זקס, פסיכולוגית במקצועה, דור שני לניצולים ואמא לתלמיד בכתה ט'. מרדוס-זקס שתפה את התלמידים בסיפורה האישי והעניקה את הזווית הפסיכולוגית לצד החוויה הקשה של אמה, שמצאה עצמה מתרחקת מהיהדות, כך שבתה עד גיל 18 לא ידעה על מוצאה. התלמידים היו מרותקים ונרגשים מאוד מהמפגש. 

סירבלה הוסיפה כי: "התקשורת עם הורי התלמידים בבית הספר, אלה שיכולים להעשיר את עולמם של שאר התלמידים ולעורר ענין בשיח, הינה אחד הדגלים בנרטיב החינוכי של ביה"ס". 

עו"ד עמית אפרתי: "כל עוד יש ניצולים שיכולים לספר את הסיפור האישי שלהם באופן ישיר לתלמידים, שכרגע הם בגיל בו מתעצבת אישיותם, חשוב שאנו נעשה כל מאמץ שזה יקיים. לכן, כאשר נבצר מהניצול להופיע מטעמי בריאות, מצאתי לנכון להרצות בפני התלמידים בנושא ואשמח לעשות זאת בכול שנה". 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד