מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
16:06   19/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

שעת סיפור - הענק הכי גנדרן בעולם

17:00

סרט: העיתון The Post

18:00

סרט: העיתון The Post

20:30

פרסי יצירה ע"ש ניר כהנא לשישה תלמידי אורטבעון

16/06/2013
אורט טבעון. צילום: עדנה פרידמן (הגדל)

פרסי יצירה ע"ש ניר כהנא  לשישה תלמידי אורטבעון


באירוע מרשים ומרגש הושקה אסופת "בסר"
2013. שרה כהנא: "הערב הנפלא הזה, שהוא על טהרת היצירה, הפרגון, האהבה והחיוך - ערכים שאפיינו את ניר בחייו הקצרים, ומהווים עבורנו מעין צוואה לא כתובה שלו" 

 

אודיטוריום "איתן" של ביה"ס התיכון "אורטבעון", היה מלא מוזמנים ביום חמישי שעבר לכבוד הטקס החגיגי של  אסופת  "בסר" – מבחר יצירות של תלמידי ומורי ביה"ס בכתיבה וצילום. 

הטקס נערך זו השנה השביעית בחסות משפחת כהנא, לזכר בנם ניר , שנפל בדצמבר 2005 בעת פעילות מבצעית במחסום קלנדיה . לאירוע הגיעו: המשפחה, מורים, תלמידים, חברים, בני משפחה ואורחים רבים. ראוי לציין כי זו גם השנה ה-12 להפקת המפעל החינוכי "בסר" לזכר בוגרי ביה"ס שנספו במערכות ישראל .  

האירוע שהפך מסורת, נפתח בסרטון קצר ומרגש לזכרו של ניר, אשר כלל מצגת מצילומיו.  ניר, בן הקריה ובוגר ביה"ס, היה חובב צילום והותיר אחריו מאות תמונות מרהיבות בהן באים לידי ביטוי, כישרונו ונקודת המבט האופטימית והייחודית שלו.   

שרה כהנא אמו של ניר : "כבכל שנה, לבי מתמלא גאווה ושמחה על קיומו של ערב השקת "בסר" נוסף, השביעי במספר, לזכרו של ניר. האווירה החגיגית, הבמה המעוצבת, התרגשותם של היוצרים הצעירים – הכול כל כך טבעי ומרגש ונכון – כך צריכים להתנהל הדברים.  ורק דבר אחד אינו נכון ולא היה אמור להיות – העובדה שניר אינו אתנו מזה שבע וחצי שנים".   

"ומחר", הוסיפה וציינה, "לאחר שאדליק את הנר, אספר לו על הערב הזה.  הערב הנפלא הזה של השקת בסר, שהוא על טהרת היצירה, הפרגון, האהבה והחיוך - ערכים שאפיינו את ניר בחייו הקצרים ומהווים עבורנו מעין צוואה לא כתובה שלו". 

התכנית האמנותית כללה את: גיא וינטרברגר- מחבריו הטובים של ניר, ששר לזכרו ושני קטעי משחק מעולים של בנות המגמה לתיאטרון באורטבעון ושלושה שירים מתוך האסופה, שהולחנו ובוצעו ע"י תלמידים מביה"ס. 

49 יצירות של 31 יוצרים פורסמו בחוברת "בסר 2013" , כאשר עריכת החוברת השנה, בשונה משנים קודמות, הייתה פרי עמלם של התלמידים העורכים בלבד: טליה שכנר, מעין קרמר, רועי אריאלי, עמית אלקיים ועדן אלמקייס. 

היצירות דורגו ע"י 8 שופטים בשתי קטגוריות: כתיבה יוצרת וצילום, ובכל קטגוריה נקבעו הזוכים בשלושת המקומות הראשונים. 
בסיום הטקס חולקו פרסים מכובדים למצטיינים.
בתחום הכתיבה: מקום ראשון ליעל טל, בשירה "סדום". מקום שני – רועי אריאלי, בשירו "תכשיט" ושלישי  למעין קרמר בשירה "מביטה בעצמי במראה". 

בתחום הצילום: במקום הראשון זכה - דניאל רולידר (שנה שנייה ברציפות), בשני – קרן קרייזר ובמקום השלישי זכה  יובל בר-און (גם הוא שנה שנייה ברציפות). לשאר היוצרים שלא זכו במקומות הראשונים, הוענקו ע"י משפחת כהנא, פרסי ניחומים. 

ראש המועצה: "תודה גדולה לברוך ושרה, אשר לצד הטרגדיה, בחרו להמשיך ולקיים את הפקת הערב המיוחד הזה. מעשה אצילי ויפה שמוליד יצירה ועשיה משולבים עם פרגון עצום ליוצרים צעירים ומוכשרים." 

חוברות אסופת בסר תשע"ג, תחולקנה בימים הקרובים לכל המשפחות השכולות בטבעון.  כמו כן, יקבלו אותן כשי כל בוגרי י"ב. 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד