מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
16:14   17/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

****נדחה למועד אחר****שחרית שבת

"פרשת אלטלנה"11:00

מופע ההג'אז רוק של הרכב הקונסבטוריון בשבת אומנים

11:00

מפגש עם במאי

11:30

מחול לכול בשבת אומנים

11:30

סרט: כוכבים חיים לנצח Film Stars Don't Die in Liverpool

19:00

סרט: העיתון The Post

21:00

פאנל בחירות מיוחד נערך בתיכון אורט בטבעון

3/01/2013
פאנל בחירות מיוחד נערך בתיכון אורט בטבעון (הגדל)

פאנל בחירות מיוחד נערך בתיכון אורט 

המטרה הייתה לספק לתלמידי י"א - י"ב חשיפה מקיפה למפלגות השונות ולמגוון הדעות ובכך לאפשר לתלמידים להכיר את המפה הפוליטית בישראל לקראת הבחירות ב-22 בינואר השנה.  

 

פאנל בחירות לתלמידי תיכון אורט גרינברג נערך ביום שני באולם זוהר בקריה והמפלגה שזכתה בסיום הפאנל היא: "יש עתיד" עם 21 אחוזים.  את המקום השני, הצמוד, קיבלה מפלגת "העבודה" עם 20 אחוזים, "הליכוד- ביתנו"- 17 אחוזים, "הבית היהודי" 11 אחוזים, "מרצ" עשרה אחוזים, "עוצמה לישראל" קיבלה תשעה אחוזים, "קדימה" שישה אחוזים, ו"התנועה" בראשות ציפי ליבני קיבלה בקרב תלמידי אורט בטבעון רק אחוז בודד אחד. רשימות "חדש", "ארץ חדשה", "עלה ירוק", "פיראטים", פתקים לבנים ופתקים פסולים זכו לחמישה אחוזים מהקולות. 

הנציגים היו: אלעד כהן - "עוצמה לישראל", ישראל חסון - "קדימה", יפעת קריב - "יש עתיד", אליס גולדמן - " מפלגת "העבודה", שוקי אוחנה - "ליכוד-ביתנו", דרור מורג - "מרץ" , נריה כנפו - "הבית היהודי ונציג מפלגת "התנועה" הוזמן אך לא הגיע למפגש. 

את האירוע הנחה דורון אהרוני, מורה לאזרחות בתיכון, אשר סייע לתלמידים בניסוח השאלות אותם הציגו לנציגי המפלגות. 

פתחה את הפאנל מנהלת החטיבה העליונה צביה הירשנהויז  אשר אמרה כי: "הזכות לבחור לכנסת, זוהי אחת הזכויות החשובות שבבסיס המשטר הדמוקרטי. ההצבעה בבחירות, מלבד היותה חובה אזרחית, היא הדרך הלגיטימית לבחור את נציגי המדינה ואת ההנהגה הפוליטית בפרקי זמן קבועים, וכך להשפיע על סדר היום הציבורי ולזכות בייצוג האינטרסים של הציבור".  

בפאנל השתתפו כ-400 תלמידים, כל תלמיד קיבל פתק הצבעה אחד, שעוצב במיוחד לשימוש  בבחירות אלה. על התלמיד היה לכתוב בכתב ידו באיזה מפלגה יבחר. סך הכול הצביעו בסיום הפאנל כ-  250 תלמידים, שהם 62.5 אחוזים מסך התלמידים אשר מימשו את זכותם/חובתם לבחור, באיזה סגנון ודרך תתנהל המדינה בארבע השנים הקרובות.   

מטרתו של הפאנל הייתה לספק לתלמידי י"א י"ב חשיפה מקיפה, ככול שניתן, למפלגות השונות ולמגוון הדעות ובכך לאפשר לתלמידים להכיר את המפה הפוליטית בישראל, לצבור ידע ומידע אפקטיבי כאזרחי המדינה. מידע  זה עשוי לשמש את תלמידי שכבת י"ב , אלה אשר עתידים להצביע כבר ב-22 בינואר השנה.  

הפקת הפאנל הייתה באחריות משותפת של בית ספר התיכון  ושל מנהלת מחלקת הנוער ברשת המתנ"סים בקריה לימור גרימן ובסיוע נציגת ועד ההורים מזל קמינסקי.  

ראש המועצה דוד אריאלי: "ההישג של הפאנל ושל מערכת הבחירות במדינת ישראל הוא העובדה שאנו אי של שפיות, המקום היחיד במזרח התיכון בו מתנהלת דמוקרטיה אמתית ובה ההחלטות מתקבלות תוך כדי שיח דמוקרטי.  זה לא ענין של מה בכך וזה לא רק משחק הדמיה, כי חלק ניכר ממכם התלמידים, יממש את הזכות הזו כבר השנה".

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד