מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
09:40   20/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

הישג מרשים למערכת החינוך בקרית טבעון: אחוז נשירת תלמידים מכיתות ז'-יב' הנמוך בארץ!

27/12/2012
הגדל

הישג מרשים למערכת החינוך בקרית טבעון: אחוז נשירת תלמידים מכיתות ז'-יב' הנמוך בארץ! 

יאיר אודם, מנהל מחלקת החינוך:  "ראש המועצה דוד אריאלי והנהלת המועצה, חרטו על דגלם כי כל ילדי טבעון ילמדו במערכת החינוך בקריה, כולל מתן מענה הולם לכל אחד ואחת מהם" 


אחוז נשירת תלמידים מכיתות ז'-י"ב  בקרית טבעון הוא הנמוך ביותר בארץ! ועומד על 0.5 אחוז (הנתונים נכונים לשנת הלימודים תשע"ב). בימים אלה פורסם בעיתונות דוח ובו נתונים שהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בחנה ועיבדה עבור המועצה לשלום הילד.
הנתונים הם מתוך שנתון סטטיסטי ילדים בישראל 2012 של המועצה לשלום הילד. על פי אותו דוח נמצא כי קרית טבעון נמצאת בתחתית הרשימה עם האחוז הנמוך ביותר של נשירת תלמידים מכיתות ז'-י"ב.   

מנהלת בית הספר לילך שני רומנו מציינת בסיפוק כי על פי מדיניות ראש הרשות ותפיסת העולם שדרכה היא מנהלת את בית הספר, כל תלמיד יכול ולא מוותרים על אך אחד. לדבריה מתן מגוון עשיר של אפשרויות ומסלולי למידה לתלמידים, יחס אישי, מתן מענה דיפרנציאלי לכל אחד ואחת וקשר הדוק עם ראש הרשות ומנהל מחלקת החינוך, הם בין הסיבות שאנו ממוקמים בתחתית הרשימה.  

כיתות כמו אמ"ץ, מב"ר, תל"ם, טו"ב, מסד-נחשון והכיתות האנתרופוסופיות ועוד נותנות מענה לכל אותם צרכים. "התלמידים הם שלנו ואנו נלחמים עליהם" הדגישה, "מחזור תשע"ב הוא מחזור מיוחד ואנו צופים גם שיפור משמעותי ומפתיע לטובה בשיעור הזכאות לבגרות, משום שהדברים תלויים זה בזה. אנחנו מצפים לתוצאות הרשמיות שתגענה בסביבות חודש מאי 2013, אך ברור לנו שיש שינוי חיובי בצורה מהותית. הדבר ניכר גם בדברים היומיומיים כמו ביקורים של  בוגרי השכבה בבי"ס, הצטרפותם והשתתפותם באירועי  בית הספר כגון נשף חורף האחרון ועוד. הם שומרים על קשר וזה מרגש אותנו כל פעם מחדש". 

 

מנהל מחלקת החינוך יאיר אודם ציין כי בשנים האחרונות נעשה מהפך בנושא החינוך, "מעבר לעובדה שאנו לא מוותרים לאף אחד ומציעים פרויקטים ייחודיים וחדשניים". אמר, "ראש המועצה דוד אריאלי והנהלת המועצה, חרטו על דגלם כי כל ילדי טבעון ילמדו במערכת החינוך בקריה, כולל מתן מענה הולם לילדי מערכת החינוך האנתרופוסופית ופתיחת מסגרת חינוכית שתאפשר חזרתם של בוגרי בי"ס שקד ללמוד בקרית טבעון ועוד פעולות רבות. אנו מגלים שיש תוצאות לעמלנו הרב וההשקעה משתלמת ומתוגמלת גם בפרסים כמו: פרס החינוך המחוזי שזכינו לאחרונה, מקום שני בנתוני המיצב, מועמדות אורט קרית טבעון לפרס החינוך של רשת אורט,  ועתה נמצא כי אחוז הנשירה בקרב תלמידי הקריה הוא הנמוך בארץ. שיתוף הפעולה פורה המתקיים בין הרשות המקומית לבין בית הספר לקידום מטרות משותפות הוא המפתח להצלחה.  

ראש המועצה דוד אריאלי: "אני גאה במערכת החינוך בקריה ושמח שהתוצאות בשטח אכן נכרות. תודה גדולה לכל הצוות המסור שעושה עבודת קודש כדי לקדם את תלמידי הקריה ולהוביל אותם להצלחה משמעותית, זה ניכר בכל תחומי החינוך, בתנועות הנוער, באחוז המתנדבים לשנת שירות נוספת ובאחוז גבוה של מתנדבים ליחידות מובחרות בשירות הצבאי."

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד