מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
17:22   16/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

נוסטלגיה שימור ומה שביניהם

בבוקר שישי, ה- 28.10.11 התקיים יום עיון מרתק סביב מגדל המים ההיסטורי של טבעון והסרט "הצלמניה". מה הקשר?
1/11/2011
נוסטלגיה שימור ומה שביניהם (הגדל)

ובכן מעשה שהיה כך היה: לפני כשנה וחצי יזם סטודנט צעיר לארכיטקטורה בשם רוברט אונגר, תחרות ארכיטקטורה בנושא שימור ושיקום מגדלי מים היסטוריים בישראל. היוזמה המקורית, שנולדה מחיבתו של רוברט למגדלי-מים, התפתחה והגיעה לשיאה בתערוכה שהופקה בשיתוף המועצה לשימור אתרים, ובה הוצגו תוכניות הפרויקטים הארכיטקטוניים בצירוף צילומים היסטוריים ועדכניים של מגדלי המים עצמם אותם צילם הצלם המיתולוגי  רודי ויסנשטיין , ונכדו בן פטר גיבור הסרט הצלמניה.  

 

רצה הגורל ואנשי מרכז ההנצחה ראו את התערוכה, וחשבו מיד " מדהים! אבל לנו בטבעון כבר יש מגדל היסטורי שמשמש כחלל תצוגה". היה מיד ברור שאין דבר מתאים יותר מאשר להציג תערוכה זו במגדל המים ההיסטורי המשוקם של טבעון. את התערוכה שלנו במגדל אצרה טלי כהן גרבוז, שהשתמשה בחומרים מן התערוכה המקורית והתאימה אותם לחלל החדש.  

הארוע ביום שישי, כלל סיור בתערוכה המעניינת ומפגש עם בן פטר, נכדו של רודי ויסנשטיין, ומי שמוכר גם כמפעיל הצלמניה ההיסטורית של סבו וסבתו. על הצלמניה נעשה בשנה שעברה סרט דוקומנטארי מעולה (במאית: תמר טל), העוסק במאבק לשימור המקום וביחסים הבין-דוריים יוצאי הדופן בין הנכד לסבתו (שנפטרה לפני כמה חודשים).  

 

בין לבין התכבדו המשתתפים בכיבוד איכותי של בוקר, ורכשו צילומים נוסטלגיים מקוריים ובסוף צפו שוב בסרט ה"צלמניה" יחד עם בן . היה יופי של בוקר.

 

כיום, התערוכה במגדל המיים פתוחה לקהל הרחב, וכל המעונין יכול לקחת מפתח ממזכירות מרכז ההנצחה בשעות הפתיחה.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד