מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
17:25   22/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

טבעון זוכרת את 24 בניה שנפלו במלחמת יוה"כ

10/10/2011

 

במעמד בני המשפחות השכולות, ראש המועצה, רבה הראשי של טבעון, נציגי משרד הביטחון וצה"ל, יו"ר ומנהלת מרכז ההנצחה, נציגת יד-לבנים, תלמידי אורט גרינברג וחניכי תנועת הנוער העובד, התקיים ביום ראשון, טכס האזכרה השנתי ל- 24 בני קרית טבעון שנפלו לפני 38 שנים, במלחמת יום כיפור.

 

 


דוד אריאלי, נשא בטכס דברים מרגשים ואמר בין היתר: " ב - 1973 חוותה החברה הישראלית טראומה קשה. מלחמה עקובה מדם שגבתה מחיר כבד מנשוא של כ- 3000 הרוגים, 24 מתוכם - בני הקריה. בסיומו של השבוע הראשון למלחמה, פקדה את המדינה אווירת נכאים ורבים חששו כי המדינה הצעירה בת ה- 25, קרובה לקיצה.  אולם, הצלחנו להתגבר על הזעזוע הראשוני ולייצר מערך מלחמתי שהדף את האויב לגבולותיו. הדיפת האויב התאפשרה בזכות אומץ ליבם ומסירותם המדהימה של חיילינו, אחוות הלוחמים, הרעות ורוח הציונות במלוא הדרה . לא ניתן היה להדוף את האויב ללא ערכים אלו שכל חייל נשא בליבו. לאחר המלחמה התאוששה אט אט מדינת ישראל והתחזקה בתחומים רבים. אך 24 משפחות בקרית טבעון, לא התאוששו לעולם ממלחמה זו. משפחות אלה שילמו מחיר כבד במלחמה ואיבדו את יקיריהן. אנו לא נבין לעולם את עצמת הכאב את הגעגוע היומיומי, את תחושת ההחמצה של האלמנה, הבת או הבן היתומים, האם, האב או האחים השכולים.  למרות השנים הארוכות שחלפו ממלחמת יום כיפור, הכאב מסרב לגווע. משפחות יקרות, איננו יכולים להבין אתכם עד תום, אבל אנו מבקשים ברגעים קשים אלו ובכל עת, להתייצב לימינכם ולתמוך בכם ככל שנוכל".

 

 

 

רבה הראשי של הקריה- הרב עמרם מיכאל בית-אל, קרא פרקי תהילים ויואב גבעון – אחיו של עודד גבעון ז"ל, נשא קדיש נציגי כל הגופים, הניחו זרים.  את זר יד לבנים הניחו: נינה לייסטן – אחותו של יואל כהן ז"ל וברכה סוזין – יו"ר סניף טבעון, זר המשפחות השכולות הונח ע"י מירי ומוטי פרידמן – אחותו ואחיינו של מרדכי פרידמן ז"ל, את זר מרכז ההנצחה הניחה  אילנה כהן.- אלמנתו של יורי כהן ז"ל ובשם אלמנות צה"ל הונח הזר ע"י נילי קינן – אלמנתו של יצחק קינן קונפינו ז"ל.

 

 


הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד