מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
17:11   16/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

טקס מכובד לחללי מלחמת יום הכיפורים

6/10/2014
טקס מכובד לחללי מלחמת יום הכיפורים (הגדל)

טקס אזכרה מכובד לחללי מלחמת יום הכיפורים

מנהלת מרכז ההנצחה אופיר איתן-מאיר: "זו השנה השנייה בה הנהגנו מפגש של המשפחות השכולות במרכז ההנצחה, אירוע המתקיים לפני הטקס ובו אנו מעדכנים על הנעשה בבית, על הפעילות השנתית הן בתחום תכניות להנצחה ומורשת והן בתחום התרבות"

 

ביום ראשון נערך בבית העלמין בקרית טבעון טקס האזכרה ה-41 לחללי מלחמת יום הכיפורים. האזכרה התקיימה בחלקה הצבאית של בית הקברות, במעמד ראש המועצה ובהשתתפות הרב הראשי לקרית טבעון הרב עמרם מיכאל בית-אל, נציגי מרכז ההנצחה, נציג המשפחות השכולות, נציגי צה"ל, נציג משרד הביטחון, תלמידי כיתות י"א מבית ספר אורט גרינברג ומבית הספר התיכון האנתרופוסופי "שקד", חברים ועוד רבים אחרים מתושבי היישוב שבאו לכבד את המשפחות ואת הנופלים.

את הטקס הנחו דני שגב ואביבה סלע, "קדיש" אמר אבי ויצנר אחיו של סגן רוני ויצנר ז"ל אשר שירת בחיל השריון ונפל בסיני. את תפילת "אל מלא רחמים" נשא תושב היישוב עודד לויטן ורב היישוב, הרב עמרם מיכאל בית-אל, קרא פרק תהילים.  

תלמידי כתות י"א משני בתי הספר קראו טקסטים קצרים על הנופלים, על אישיותם, נסיבות נפילתם ובעת ההקראה נעצו ורד לזכר כל אחד מהנופלים, כך שבסוף הטקס נוצר זר ובו 25 ורדים.  

דברים לזכר הנופלים נשא ראש המועצה דוד אריאלי, הונחו זרים של נציגי המשפחות השכולות, נציגי יד לבנים, אלמנות ויתומי צה"ל, מרכז ההנצחה והמועצה המקומית קרית טבעון ובסיום שרו כולם את ההמנון. 

מנהלת מרכז ההנצחה אופיר איתן-מאיר: "אנחנו אחד הישובים האחרונים בארץ המקיימים עדין את טקס האזכרה בנוסף לטקס ביום הזיכרון ויותר מזה, זו השנה השנייה בה הנהגנו מפגש של המשפחות השכולות במרכז ההנצחה, אירוע המתקיים לפני הטקס ובו אנו מעדכנים את המשפחות על הנעשה בבית, על הפעילות השנתית הן בתחום תכניות להנצחה והמורשת והן בתחום התרבות, ומאפשרים להן להיות יחד ולהיפגש זו עם זו לפני הטקס עצמו. כמו כל שנה, בימים הסמוכים ליום הכיפורים אנו מקיימים מפגשים של תלמידי התיכון עם לוחמים לשעבר המספרים על המלחמה והחיים אחריה".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד