מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
17:44   17/12/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

קורס טכנולוגיה - יסודות הקרמיקה

00:00

ימי המוזיקה 2017

00:00

תערוכות - גלריית הקומה העליונה / אוצרת: שחר מרנין דיסטלפלד

חתום בצבע // אמנון גרדי צורה- דימוי- משמעות // יוסי זלצמן 10:30

שבוע חנוכה בגפן

17:30

קיטנות חנוכה הצהרוני המתנ"ס

07:30

טקס אזכרה לחללי מלחמת יום כיפור

17/09/2013
טקס אזכרה לחללי מלחמת יום כיפור (הגדל)

 טקס אזכרה מכובד לחללי מלחמת יום כיפורים
 

עם חלוף 40 שנה מהמלחמה, הוזמנו בני המשפחות השכולות  לביקור במרכז ההנצחה. אופיר איתן-מאיר: "הקשר עם המשפחות חשוב לנו, אנו רוצים שידעו שאנו מחויבים להנצחה  ויכירו את הפעילות הענפה שמתקיימת בבית" 

 

ביום ראשון נערך בבית העלמין בקרית טבעון טקס האזכרה ה-40 לחללי מלחמת יום הכיפורים. האזכרה התקיימה בחלקה הצבאית של בית הקברות, במעמד ראש המועצה ובהשתתפות הרב הראשי לקרית טבעון עמרם מיכאל בית אל, נציגי מרכז ההנצחה, נציג המשפחות השכולות, נציגי צה"ל, נציג משרד הביטחון, תלמידים מבי"ס אורט גרינברג, נציגי תנועת הנוער  חברים ועוד רבים אחרים מתושבי היישוב שבאו לכבד את המשפחות ואת הנופלים. 

את הטקס הנחו דני שגב ואביבה סלע, כאשר אמיר, אחיו של רון חקלי ז"ל אמר קדיש ועודד לויטן נשא תפילת אל מלא רחמים. 

את דברי הספד על הנופלים הקריאו השנה  נציגי תנועת הנוער "הצופים" ו"אילן טבעון". לווה בכינור אבישי האס. 

האירוע נחתם בטקס הנחת זרים של נציגי המשפחות השכולות, מפקד בה"ד חיל הים בשם צה"ל, ארגון יד לבנים, אלמנות ויתומי צה"ל, המועצה המקומית קרית טבעון ומרכז ההנצחה. הנחת הזרים נעשתה בליווי חיילות מבסיס ההדרכה של חיל הים. בסיום התקיימה שירת התקווה. 

השנה, לרגל ציון 40 שנה למלחמה, הוזמנו בני המשפחות השכולות  לביקור מקדים במרכז ההנצחה. מנהלת הבית אופיר איתן-מאיר: "ביום כ"כ קשה  החלטנו  להציע למשפחות עוד לפני העלייה לקבר לשהות קצת אתנו, להכיר ולהציג את הבית בפני בני המשפחה, ובפרט אלה שלא גרים בקריה ולא נחשפים ביומיום לפעילות הענפה שאנו מציעים לתושבים, הן בתחום ההנצחה והן בתחום התרבות, וזאת בתקווה שהמחויבות של הקהילה שלנו לנופלים תביא למשפחות ולו מעט נחמה".  

במסגרת המפגש הוצגה בפני האורחים העשייה במקום, הודגשו שיתופי הפעולה המתקיימים לאורך השנה עם גני הילדים, בתי הספר והדרך בה מחברים בין בני הנוער למשפחות.  לכבוד האירוע נתלו תמונות הנופלים בכניסה לספריה. האורחים, שהיו מרותקים ונרגשים,  ערכו גם סיור בחדר הזיכרון. בסיום הביקור ציינו כמה מהם ששמחו על ההזמנה והודו למנהלת המרכז  ונציגי הדירקטוריון  על הביקור הייחודי ומשמעותי.  

"האירוע היה מאד מכובד" סיכמה איתן-מאיר. "השילוב של ביקור המשפחות יחד עם הכנס של תנועת נוער העובד שהתקיים באותה שעה בבית סימל את העשייה שלנו.  המשפחות חוו  הלכה למעשה  את המחויבות שלנו להנצחה ולמלא את הבית בעשייה משמעותית  תרבותית וחינוכית כדרך להנצחה בת קיימא." 

 

 

 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד