מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
00:54   23/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

דבר מרכז ההנצחה ליום הזיכרון תשע"ב

23/04/2012

דומיה. דומיה אופפת את רחבת האנדרטה ואת מרכז ההנצחה שלצידה. דומיה המחליפה אתההמולה שוקקת החיים המאפיינת את חיי היומיום של הבית. דומיה וחרדת קודש בה עוצרים כולנו ומתייצבים דום לצלילי הצפירה לצידן של המשפחות השכולות.


כל הנכנס בשערי הבית מידי יום אינו יכול להתעלם ממרכז הבית: חדר הזיכרון בו חקוקים שמות 114 בניקריית טבעון שנפלו במערכות ישראל ובמאבק על קיומה של המדינה. בחדר זה מבקרים כל באי הבית והוא מסמל את תמצית יעוד הבית - הנצחה וזיכרון .מסביב לחדר זה, בספרייה הציבורית, בגלריה לאמנות, בחדרי הפעילות ובאודיטוריום מתרחשת פעילות תרבותית וחינוכית ענפה - ומכל מקום ומקום נשקף חדר הזיכרון דרך חרכי הזכוכית. לאורך כלהשנה פוקדים את הבית ילדים נוער  ומבוגרים העוסקים בהנצחת הבנים הן באופן ישיר באמצעות התוכנית החינוכית המוקדשת לכך, והן דרך פיתוח חיי הרוח והתרבות בבחינת "במותם ציוו לנו את החיים"- חיים של משמעות. ההתמקדות הנחושה בחינוך להתבוננות והקשבה כדרך לשלום וליצירת חברה נאורה וערכית במדינה ישראל, נועדה לפתח חברה הראוייה למחיר הכבד ששילמו הנופלים, משפחותיהם וחבריהם.

ליבנו איתם.

 

כמו כל שנה, בימים אלו, תלמדי אורט טבעון מחלקים את נרות הזיכרון, את ההזמנה לטקס הזכרון, יחד עם דבר ראש המועצה ליום הזיכרון. שגררי הזיכרון יביאו את סיפור חייהם ונפילתם של הבנים לכיתות ביום הזיכרון עצמו וישתפו באופן פעיל בטקסים, מי בשירה, במחול, בהקראה ומשמר הכבוד. מערכות החינוך והתרבות ביישוב פועלות יחד להכנות לקראת יום הזכרון.

 

דומיה. בערב יום הזיכרון תיעצר שגרת היומיום. נתכנס כולנו יחד ברחבת האנדרטה לזכור את הבנים ולהיות יחד עםהמשפחות שנתנו לנו את היקר מכל.

 

לפני כשנה, עם התפוררות מתכת האנדרטה הותיקה, הובילה המועצה פרוייקט מסובך ויקר להקמתה מחדש, עדות נוספת למחויבות הקהילה שלנולהנצחה ברת -קיימא, כזאת שזוכרת, וחוזרת וזוכרת. מעט מזעיר שאנו יכולים לעשות למענכם ולמען הבנים.


מרכז ההנצחה, ההנהלה, צוות העובדים והמתנדבים, מאמצים אל ליבם את המשפחות השכולות, מבקשים לחזק אותן בכאבן ולהבטיח כי זכר הבנים יישמר עימנו, ובפעלנו ננציח את מורשתם ונישא יחד את התקווה לשלום.

 

אופיר איתן מאיר

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד