מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
05:33   20/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

בספטמבר פותחים את "בית הנוער", לצעירים בקרית טבעון

6/08/2017
בספטמבר פותחים את "בית הנוער", לצעירים בקרית טבעון (הגדל)

בספטמבר פותחים את "בית הנוער", לצעירים בקרית טבעון
ההחלטה התקבלה בסיוע אינטנסיבי של שחר דבי, חברת המועצה ויו"ר ועדת נוער וצעירים, שהציגה את הנושא בפני ראש המועצה וחברי ההנהלה והתעקשה על מציאת  פתרון לסוגייה

 

בחודש ספטמבר הקרוב יפתח "בית הנוער" בקרית טבעון. בתום שלוש שנים של השקעת זמן ומשאבים בחיפוש מבנה הולם, שיהיה כל כולו  ייעודי לצעירים ביישוב, נמצא הבית. מרכז פיש, על כל חמשת חדריו ישמש "בית הנוער", המקום יפעל בשיתוף פעולה מלא בין המועצה המקומית ורשת המתנ"סים ביישוב. 

על פי התכנית, בית הנוער ירכז את כל הפעילויות ואת כל הגופים שפועלים עם הנוער  ולמען הנוער, כולל מרכזי הדרכה לארגוני הנוער השונים, הפעלת יוזמות חדשות בטבעון, מרכז להדרכה עבור מדריכי תנועות הנוער, עבור תכנית "אילן טבעון" הכנה לשירות משמעותי, עבור "נוער לתת", תכנית המעורבות החברתית ועוד. 

הרעיון של איגום כלל ארגוני הנוער לכדי מקום מרכזי אחד נבע מגישה ארצית של הוצאת פעילות נוער ממבנים כמו מקלטים וכדומה, מקלטים שבדרך כלל אינם ראויים לפעילות נוער, ולהעבירם אל "מעל פני האדמה", אל מבנים ראויים, משופצים איכותיים וראש בראשונה מאפשרים מפגש בין קבוצות שונות. מפגש שמייצר קרבה, היכרות וסובלנות האחד כלפי השני בחברה, לדעות, בחירות, נטיות ואמונות שונות.
עוד מטרות:
 

1.      קירוב ומפגש מאחד בין אוכלוסיות שבדרך כלל מופרדות. 

2.       היכרות הדדית של קבוצות עניין ופיתוח סובלנות לאחר.  

3.       פעילות נוער מפוקחת על ידי משרד החינוך/יחידת הנוער. 

4.       איגום משאבים הן בתחום התקציבי והן בתחומי הדעת/עניין השונים. 

ההחלטה התקבלה בסיוע אינטנסיבי של שחר דבי, חברת המועצה ויו"ר ועדת נוער וצעירים, שהציגה את הנושא בפני ראש המועצה וחברי ההנהלה והתעקשה על מציאת  פתרון לסוגיה -  הצורך בהקצאת מבנה שלם שיהווה מקום רק לצעירים, לצרכיהם של מתבגרים ומתבגרות בקרית טבעון. 

ההחלטה כאמור התקבלה לאחרונה והמועדון ברחוב פיש ישרת מחודש ספטמבר אך ורק צעירים מקרית טבעון.  

חשוב להדגיש כי בין השיקולים שנלקחו בחשבון היה המיקום הנגיש, הזמינות והקרבה של התחבורה הציבורית למקום. 

לדברי מנהלת תחום הנוער במועצה לילך דרמון, "בית הנוער" ישמש מעתה אך ורק צעירים והמקום יהיה עשיר בפעילויות מתאימות לכל נער או נערה בקרית טבעון. בשנים האחרונות סוף סוף מכירים בארץ בכלל וגם בקרית טבעון בצרכים הייחודיים של מתבגרים, וההחלטה להקצות עבורנו מבנה שלם בבלעדיות של הנוער והצעירים מעיד על ההבנה הזו".
שחר דבי: "
משנכנסתי לתפקידי כיו"ר ועדת הנוער והצעירים חלמתי על מקום שיהיה "בית" בעבור הנוער והצעירים ביישוב. החלום קרם עור וגידים ועתיד להיפתח בספטמבר הקרוב. אני מזמינה את הנוער והצעירים להגיע לבית החדש שהוקם במיוחד עבורם, ליהנות משלל הפעילויות המוצעות ולאפשר לעצמם להיות בדיוק כפי שהם רוצים וחולמים להיות!"

יש לציין כי גן הילדים שהיה במקום, גן יקינטון, הועבר למבנה מותאם יותר לצרכי פעוטות כמו כן תועבר מהמבנה גם הפעילות הקהילתית של אגף קהילה של רשת המתנ"סים, למקלט בכניסה לרחוב בו פועל מועדון שלהב"ת.

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד