מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
06:02   22/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

גינה קהילתית חדשה נחנכה

8/12/2015
גינה קהילתית חדשה נחנכה (הגדל)

גינה קהילתית חדשה נחנכה בגבעת כלניות- רקפות
ביוזמת תושבים ואגף קהילה במתנ״ס 

 

גינה קהילתית חדשה נחנכה לאחרונה ביוזמת תושבים ואגף קהילה ברשת המתנ"סים של קרית טבעון. במרכז היישוב, בגבעה  המתנשאת בין הרחובות רקפות וכלניות, נמצא גן משחקים קטן ואינטימי אשר מסביבו היתה פעם גינה פורחת ויפה. עם השנים, הגינה הוזנחה, צינורות המים נקרעו ונותרו שטחים רבים שוממים. 

לאור הצלחת הגינות הקהילתיות  ביישוב כמו בסמטת פיש וברמת טבעון, פנו תושבים אל אגף הקהילה במתנ"ס וביקשו לחדש את הגינה גם בגבעת הרקפות. 

אילנה אפללו – פרץ, מנהלת אגף הקהילה במתנ"ס, נענתה  בשמחה לבקשת התושבים ורתמה אל העניין את טל ארנון הפעיל בארגון ״טרנזישן״.  

נערכו פגישות מקדימות לצורך תכנון השטחים בהם תישתל הגינה,  מנהל תברואה וגינון במועצה המקומית אמוץ זרטל  טיפל במערכת ההשקיה, נשלחו הודעות לתושבי הגבעה ונעשה פרסום בעיתונות המקומית ובשלט חוצות. תושבי הגבעה בהובלתה של איתנה דוד הניעו את המהלך בשכונה לאורך כל הדרך  וביום רביעי שעבר התאספו רבים מהתושבים על הגבעה – מטף ועד זקן  - ושיפרו את חזות המקום. את השתילים וכלי העבודה סיפקו צוות המתנ"ס. 

"התושבים באו עם רצון טוב וחדוות שתילה וכן הביאו כבוד קל,  אילנה הביאה בצק לפיתות וכיבוד וכן שני צעירים מתנועת הצופים אפו את הפיתות עם הילדים. טל דאג למוסיקה. 

מבוגרים שתלו עם ילדים, הורים לימדו ילדיהם פרק בהלכות שתילה, אחים בוגרים עזרו לקטנים. 

אילנה אפללו - פרץ: "היה אירוע מרגש מאד  בו שרתה רוח קהילתית, שמחה והרגשת יחד. התושבים  יצרו יחד מרחב חדש של התכנסות קהילתית משמעותית. בעידן שלנו - של חיבור יתר למכשירים ולטכנולוגיה היה משמח לראות אלטרנטיבות של מפגש פנים אל פנים ועשייה משותפת בטבע הקרוב לבית. נמשיך באירועים קהילתיים בגבעה  כאשר המפגש הבא מתוכנן לחנוכה וכולם מוזמנים". 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד