מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
04:12   30/11/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
29/10/2020
קבוצות תמיכה לבני משפחה מטפלים
10 מפגשים , שבועיים , ימי שלישי, החל מנובמבר 20
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

קשיים בהנגשת קומה ב' במתנ"ס ק.חרושת

15/04/2015
קשיים בהנגשת קומה ב' במתנ"ס ק.חרושת (הגדל)

קשיים בהנגשת הקומה השנייה של מתנ"ס קרית חרושת הביאו לסגירתה 

 

נציבות השוויון לאנשים עם מוגבלויות דחתה כל פתרון שהציעה המועצה להנגשת המקום. מפגש תושבים עם מנהל המתנ"ס דרור גרינבלום ומהנדס המועצה מריוס ראפ, להצגת תמונת המצב הקיים, יתקיים ביום ראשון 19.4.15, בשעה 20:00, בגן הילדים במקום 

 

השבוע נשלח לתושבי קרית חרושת מכתב הקורא להם להצטרף למאבק של מועצת קרית טבעון כנגד הקשיים והמגבלות המערימים על הרשות המקומית נציגי נציבות השוויון למוגבלים, בשאיפה להגיע לפתרון הטוב וההולם ביותר להנגשת הקומה השנייה במתנ"ס קרית חרושת. על המכתב חתום מנכ"ל המועצה יאיר אודם. 

הנגשת מתנ"ס קרית חרושת הינו פרויקט מבורך שמטרתו חשובה לאין שיעור. חוק ההנגשה, שנכנס לתוקפו ב1.4.15,  קובע כי זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות ומחויבותה של החברה בישראל לזכויות אלה, מושתתות על ההכרה בעקרון השוויון, על ההכרה בערך האדם שנברא בצלם ועל עקרון כבוד הבריות.
מטרת החוק היא להגן על כבודו וחירותו של אדם עם מוגבלות, ולעגן את זכותו להשתתפות שוויונית ופעילה בחברה בכל תחומי החיים, וכן לתת מענה הולם לצרכיו המיוחדים באופן שיאפשר לו לחיות את חייו בעצמאות מרבית, בפרטיות ובכבוד, תוך מיצוי מלוא יכולתו. יחד עם זאת, נציגי נציבות שוויון למוגבלים דורשים יישום החוק במתקני הרשות הישנים בעלויות, שהן בניגוד מוחלט ליכולות הכלכליות של המועצה המקומית קרית טבעון. 

במכתב לתושבים נכתב: "המועצה המקומית קרית טבעון פועלת בשנים האחרונות על מנת שכל המתקנים של הרשות יעמדו בדרישות חוק הנגישות. כך גם עשתה עם המבנה של מתנ"ס קרית חרושת. 

1.        תחילה הונגשה קומת הקרקע של המבנה על ידי רמפה המובילה מהרחוב לדלת הכניסה, הוספו שירותים המותאמים למוגבלים בהתאמה לדרישות החוק ויושמו במקום דרישות החוק נוספות (רוחב פתחים, סימונים, מעקות וכו').  ההנגשה אושרה על ידי המומחה לנגישות אדריכל דוד ילין ועל ידי נציבות השוויון למוגבלים. 

2.        הטיפול בקומה השנייה בשלוחת זו של מתנ"ס קרית חרושת מורכב הרבה יותר. על מנת להנגיש הקומה הוצע ותוכנן מעלון. לצערנו, פתרון זה נדחה על ידי הנציבות. 

3.        בהמשך, כאשר נבחנה הקמת מעלית חיצונית (מעלית פנימית לא ניתן להתקין) הובן כי הקמתה תמנע בניית שירותי נכים בקומה השנייה, דבר העלול לייצור מצב אבסורד בו אדם המוגבל בתנועתו, אשר יגיע להרצאה בקומת שנייה וירצה להשתמש בשירותי הנכים, יידרש לרדת במעלית, לצאת מתוך הבניין ולהיכנס בשנית לקומת הקרקע, שם נמצאים שירותי הנכים – פתרון לא סביר לחלוטין. 

4.        פתרון אחר שתוכנן על ידי המועצה ואשר אושר על ידי אדריכל דוד ילין הינו הקמת רמפה אשר תשמש ישירות את באי אולם התכנסות של המתנ"ס. על פי התכנון, מיקום הרמפה יאפשר גם בנית שירותי נכים במפלס הקומה השנייה ובכך היא פותרת את הסרבול שבהצעה בסעיף הקודם. לתדהמתנו, הנציבות לא קיבלה ההצעה. 

עוד צוין כי לאור האמור לעיל, ולאור העובדה כי נציג נציבות שוויון למוגבלים  מסרב בתוקף לקבל כל פתרון שהוצע על ידי הצוות המקצועי ברשות המקומית, ברשות  נאלצים להפסיק את הפעילות בקומה השנייה של המתנ"ס.  בנוסף, המועצה המקומית קרית טבעון מוחה בכל תוקף על דרך התנהלות נציבות השוויון למוגבלות, הרשות המקומית עומדת על כך כי בחנה ובדקה את הנושא בכל דרך אפשרית והשקיעה משאבים רבים על מנת לייצר פתרון ראוי והולם בשאיפה למנוע את הפגיעה הקשה בחיי הקהילה במקום.
המכתב מסתיים בבקשה לקבל את עזרתם של תושבי קרית חרושת וקורא להם להצטרף למאבק של המועצה כנגד האילוץ לסגור את הקומה השנייה במתנ"ס.
מפגש ייעודי עם מנהל המתנ"ס דרור גרינבלום ומהנדס המועצה מריוס ראפ יתקיים ביום ראשון 19.4.15, בשעה 20:00, בגן הילדים במקום. כולם מוזמנים!
 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד