מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
19:41   23/10/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה אדון לימון אני צלחת

00:00

שעת סיפור : המנגינה היפה ביותר בעולם

עם אבי שדה מתיאטרון מנגינות ואגדות17:00

סרט: המסיבה The Party

18:00

סרט: המסיבה The Party

20:00

מופע בשיתוף הקהל, המציע מפגש עם ארץ ישראל דרך הגאוגרפיה, הגוף והלב

20:25

מופע: פני השטח

20:30

פני השטח

מופע בשיתוף הקהל, המציע מפגש עם ארץ ישראל דרך הגאוגרפיה, הגוף והלב 20:30

הסיפור שלא סופר-על המעברות בטבעון

17/11/2013
מעברה בקרית עמל. צילום: אלבום פרטי משפחת לוי (הגדל)

 

הסיפור שלא סופר - על המעברות ביישוב

שיתוף פעולה בין מחלקת החינוך במועצה המקומית, עמותת שלהב"ת אגף הנוער, ומרכז הדרמה של רשת המתנ"סים בקרית טבעון,  מפיק ויוצר  מיזם חינוכי ייחודי, הנמצא בשלביו הראשונים -  המחזת סיפור המתיישבים במעברות קרית טבעון. הסיפורים יעובדו לקטעי משחק, שירה, ואולי בהמשך גם סרט ואף ספר.  ביצוע  הפרויקט הינו של  מרכז הדרמה אותו מובילים ציפי ויואב גורן. 

תולדות ההתיישבות בקרית טבעון החלו אי שם בשנות ה-30, כאשר נוסדו השכונות אלרואי, קרית חרושת וקרית עמל.  בשנת 1947 נוסדה טבעון וכעשר שנים לאחר מכן התאחדו השכונות ליחידה אחת – קרית טבעון.  

מסיפורי המתיישבים הראשונים שידעו קשיים ומאבקים לצד שמחת עשייה וגאולת האדמה, נפקד סיפור תושבי המעברות בקרית טבעון. מעברת אלרואי (שנקראה מעברת קרית עמל) וכן מעברת טבעון, במקום בו עומדת היום לתפארת, רמת טבעון. 

לדברי לילך דרמון  וציפי גורן מובילות המיזם "בעשור השמיני ליישוב אנו מבקשים להנציח ולספר את סיפורם של תושבי שתי המעברות בקרית טבעון בשנותיה הראשונות.  לפגוש את האנשים, המשפחות, הדור השני והשלישי.  לשמוע על החיים, על הדרך, על מה שהיה.  להציג מסמכים, עדויות, מוצגים מהתקופה ההיא וכל מה שיכול לשפוך אור על התקופה ועל האנשים שחיו כאן וסיפורם לא סופר. זה הרצון והחלום בבסיס העלאת הערב החשוב הזה". 

תושבים יקרים – להפקת המיוחדת הזו אנו פונים לתושבי טבעון ובני משפחותיהם, שגרו במעברת טבעון וקרית עמל לפנות אלינו בהקדם, לשמוע את סיפוריהם ולשלבם בפרויקט הזה.  אנא צרו קשר עם יואב גורן – 050-6384588 / 050-5374413 

 

בתמונה למעלה: סעידה לוי ובנה דודי

 

בתמונה: משפחת לוי - ויקטור, סעידה והבן דודי (צילום: אלבום פרטי)

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד