מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
05:39   22/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

משלחת נוער יצאה לבראונשוויג

30/10/2013
משלחת נוער מקרית טבעון (הגדל)

משלחת נוער מקרית טבעון יצאה לבראונשוויג 

עשרה בני נוער יצאו לעיר התאומה, אשר נמצאת בקשרי ידידות עם קרית טבעון מזה 25 שנה

 

בחופשת חג הסוכות יצאה משלחת של עשרה בני נוער לעיר בראונשוויג שבגרמניה, העיר התאומה, אשר נמצאת בקשרי ידידות עם קרית טבעון מזה 25 שנה.
המשלחת יצאה במסגרת אגף הנוער ברשת המתנ"סים וכחלק מפעילות הוועדה לקשרי חו"ל בראשותה של מרים ראוך. 

בני הנוער שנבחרו ייצגו את תנועות הנוער השונות הפעילות בטבעון, עימם יצאו רותם זר, רכזת מועדון הנוער פיש ויצחק רפאלי, נציג הועדה לקשרי חו"ל.  

בני הנוער הישראלים התארחו בבתיהם של נערים בני גילם. המפגש הבין אישי בין הנערים משתי המדינות היה מוצלח ביותר, נקשרו קשרים עמוקים והפרידה אחרי עשרה ימים אינטנסיביים הייתה קשה לכולם.  

תכנית הביקור בגרמניה כללה סיור בעיר בראונשווייג, מפגש עם הקהילה היהודית, סיור לעיירה וולפסבורג בה ממוקדם קונצרן הענק של פולקסוואגן, סיור בן יומיים בבירה ברלין – באתריה החשובים והמרכזים כגון: שרידי החומה, אנדרטת השואה, בית הכנסת המרכזי, מקום שריפת הספרים והרייכסטאג.
בצד הערכי חינוכי נערך יום סמינר בו למדו בני הנוער הישראלים על ההיסטוריה של גרמניה בתקופת המלחמה הקרה ודנו בקשרי ישראל – גרמניה, כמו כן נערך סיור לאתר הזיכרון של מחנה הריכוז ברגן בלזן, אליו הצטרפו גם הנערים המארחים. בסיום הסיור קיימו בני הנוער טקס זיכרון משותף, הדליקו נרות נשמה והניחו פרחים. הטקס שהסתיים בשירת התקווה היה מרגש מאוד לבני הנוער, ועוד יותר מכך העובדה שגם מארחיהם היו שותפים לו.   

לדברי לימור גרימן, מנהלת תחום נוער יישובי, האירוח של הגרמנים היה למופת, המון תשומת לב ויחס הושקעו על מנת להפוך את ביקור המשלחת למוצלח ומהנה.  "עתה אנו מצפים לקבלת משלחת גומלין שתגיע לקרית טבעון". סיכמה לימור. 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד