מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
13:07   20/5/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

00:00

תערוכות חדשות

מרקמים // חנה שפרלינג עץ ה(מ)שאלות // צבי דובינסקי 10:00

תערוכה: טקסט/ורה Text/ure

11:00

גינה קהילתית לימודית בסמטת פיש

10/02/2013
אילוסטרציה (הגדל)

גינה קהילתית  לימודית בסמטת פיש  

פרויקט משותף לקהילה המקומית ולמעון חומד. מעגלים רבים של תושבים ומסגרות חינוכיות יהיו שותפים: הורי וילדי מעון חומד, מסגרות הנוער הפועלות במרכז קהילתי פיש, ילדי והורי הגנים יקינטון  ורקפת ותושבי רחוב פיש והסביבה 

 

ראש המועצה דוד אריאלי ערך בתחילת השבוע ביקור בשטח המתוכנן להקמת גינה קהילתית ליד מרכז קהילתי פיש ומעון חומד ונתן את ברכתו ליישום הפרויקט. עוד השתתפו בסיור דרור גרינבלום מנהל רשת המתנ"סים, ערן נגר מנהל תחום הגיל הרך והמשפחה של רשת המתנ"סים, אמוץ זרטל מנהל מחלקת הגינון של המועצה והילה גלקסמן מנהלת מעון חומד של רשת המתנ"סים. 

ראשיתו של הפרויקט בהיענות לקול קורא של המשרד להגנת הסביבה ובהמשך אישור התכנית שהוגשה להקמת גינה קהילתית מודרכת, שתוקם בתוך מעון חומד ובשטח הציבורי שליד מרכז קהילתי פיש. האישור מגובה בתקציב מכובד. 

בנוסף, אישר ראש המועצה את חלקה של המועצה בביצוע הפרויקט, כולל הליווי המקצועי של מחלקת הגינון, הכנת התשתיות ובעבודה השוטפת. 

גרינבלום: "מדובר בפרויקט קהילתי סביבתי חשוב ומשמעותי לישוב. מעגלים רבים של תושבים ומסגרות חינוכיות יהיו שותפים: הורי וילדי מעון חומד, מסגרות הנוער הפועלות במרכז קהילתי פיש, ילדי והורי הגנים יקינטון ורקפת ותושבי רחוב פיש והסביבה. הגינה הקהילתית אמורה להיות מתוכננת, מוקמת ומטופלת על ידי הקהילה ובימים אלו נבנית תוכנית העבודה בשיתוף תושבים ועובדי מועצה ומתנ"ס". 

מניסיון, לגינות קהילתיות יש תרומה מהותית הן מההיבט הקהילתי והן מההיבט הסביבתי. התכנית היא להרחיב את הפרויקט למקומות נוספים ברחבי הישוב ולהיענות לקול קורא נוסף שהוציא המשרד להגנת הסביבה בימים אלו. במידה ותאושר הבקשה מתוכננת הגינה הקהילתית הבאה להיות מוקמת ברחוב שרת במקום שיקבע בשיתוף עם תושבי הרחוב. 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד