מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
06:18   21/5/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

00:00

תערוכות חדשות

מרקמים // חנה שפרלינג עץ ה(מ)שאלות // צבי דובינסקי 10:00

תערוכה: טקסט/ורה Text/ure

11:00

הבלתי נראים THE INVISIBLES

18:00

הבלתי נראים THE INVISIBLES

20:00

חידון תנ"ך יישובי – מסורת מתחדשת

23/05/2012
חידון תנ"ך יישובי – מסורת מתחדשת (הגדל)

חידון תנ"ך יישובי – מסורת מתחדשת

מקום ראשון לאמיר ברנבך, שני לשחר ברעם והשלישי לענבר סבח – כולם תלמידי החטיבה באורט טבעון. דוד אריאלי: "אירוע תרבותי מרשים ומרגש שיהפוך למסורת"

 

מאות תלמידים ואורחים גדשו ביום שני את אולם זוהר, לרגל חידון התנ"ך היישובי שחזר לפעילות לאחר שנים רבות. האירוע התקיים במעמד ראש המועצה דוד אריאלי, רבה הראשי של הקריה עמרם מיכאל בית אל ובני משפחתו של אברהם ישועה ז"ל, שעל שמו נקרא החידון.

היוזמה הינה של חברי הנהלת המועצה עו"ד שלמה מושיץ ואבי בן יוסף ובתמיכתו הנלהבת של אריאלי. למשימה התגייסו אגף התרבות של רשת המתנ"סים בניהולו של עזרא מזרחי וחטיבת הביניים אורט גרינברג. יש לציין כי אברהם ישועה ז"ל - היה מורה מוכר וותיק לתנ"ך ביישוב - ואת הפרס הראשון והמכובד בסך 1,000 שקלים לרכישת ספרים, תרמה אלמנתו יעל.

הצלחת האירוע הינה תודות לפעילותה הנמרצת והמקצועית של רכזת שכבה כיתות ח' בחטיבה והמורה לתנ"ך סיגל סמולניק אשר הובילה את כל המהלך הלימודי, עודדה, דחפה וארגנה והתלמידים נסחפו בהתלהבותה. התוצאות נראו היטב במהלך החידון.

הפעילות החלה לפני כשלושה חודשים עם שני סבבים של מבחנים בנושא, כאשר לשלב השני הגיעו כ- 60 תלמידים. הילדים שעלו לשלב ב' נהנו מהעשרה לימודית וחווייתית בהנחיית יואב שלוסברג, מחזיק בתואר חתן התנ"ך העולמי לנוער תשמ"ו, חתן התנ"ך הכלל צה"לי תשמ"ח ומתמחה בהפקת חידוני תנ"ך.
בשלב הגמר התמודדו 12 תלמידים: אביגיל ברק, עידו נחום, מאור דבי, דקל רוט, ליל רייכין, נעמי רן, תמה רן, גיא רשף, נדב שלו, אמיר ברנבך - הזוכה במקום הראשון, ענבר סבח שזכתה במקום השני (500 שקלים לרכישת ספרים), ושחר ברעם במקום השלישי (250 שקלים לרכישת ספרים). ל- 9 מתמודדים ניתן במתנה ספר.

שפטו: הרב בית אל, שהיה יו"ר חבר השופטים, גיא ישועה, בנו של אברהם ישועה ז"ל שהלך בדרכי אביו וגם הוא מורה לתנ"ך ורכזת השכבה, סמולניק. הנחה את האירוע במיומנות רבה איש התנ"ך והלשון - אבשלום קור. יש לציין כי לצד השאלות המרתקות שולבו קטעי פנטומימה בהשתתפות תלמידים, קטעי מוזיקה ועוד.

אריאלי בירך את המתמודדים, הודה למארגנים והדגיש כי מדובר באירוע תרבותי מרשים ומרגש שיהפוך למסורת, נדבך נוסף באירועי התרבות המרכזיים ביישוב. חבר המועצה אבי בן יוסף נשא נאום מרגש לזכרו של המורה הדגול אברהם ישועה ז"ל.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד