מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
02:23   19/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

הפסנתרנית

מפגש אלקטרו-אקוסטי מצויר מתוך שייח' אבריק השני20:30

חנוכה שמח בבתי הספר היסודיים בטבעון

מגוון פעילויות נערכו בבית הספר היסודיים, לקראת חג החנוכה, התלמידים מחזרו, יצרו והדליקו אור גדול. כנסו לראות מה הם עשו ולמדו.
21/12/2011

בבית הספר רימונים עסקו לקראת חנוכה בסימן ערך השונות - "השונות שבנו – האור שבנו"

 

לקראת חנוכה עסקו תלמידי כיתה ו' בבי"ס רימונים בלמידה מעמיקה של ערך השונות והייחודיות של כל אחד מהתלמידים, תוך התייחסות לייחודיות שבשונות, לחשיבותה ולתרומתה לקבוצה. נעשה קישור בין ערך "השונות" לחג החנוכה, תחת הכותרת: "השונות שבנו – האור שבנו", כאשר כול אחד הוא אור קטן וכולנו איתן.  

 

תלמידי ו' היו מלאי התרגשות מהפעילויות בכיתות, שכללה חלק עיוני  אשר עסק ב"נר" השונה, הדולק בכל אחד מהילדים ותרומתו לחברי הכיתה. כמו כן יצרו חנוכיה מחומרים ממוחזרים, כאשר כל אחת מלהבות החנוכייה לוותה בכיתוב של מעשים טובים של תלמידי הכיתה למען ילדי ביה"ס והקהילה. התוצרים היפים של העבודה הביאו להבנת המשפט "כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן".

 

 

יום שיא בנושא חנוכה – "נקודות האור שבנו......." בבי"ס נרקיסים

 

 בבית הספר "נרקיסים" התקיים בשבוע האחרון יום שיא בנושא חנוכה. היום נפתח בטקס חגיגי, שאותו הציגו תלמידי כיתת ד' רימון. בהמשך מועצת התלמידים העבירה שיעורים בכיתות, בנושא ערך חודש כסלו- שונות. בהמשך היום התקיים "שוק קח-תן" , בו תלמידי כיתות א' – ו' הציגו את מרכולתם והחליפו אותה תמורת חפצים אחרים. היום הסתיים במפגשי שותפויות / חונכויות בין הכיתות, עם דגש על  "נקודות האור שבנו...". מעורבות הילדים הייתה מיוחדת ומהנה ובית הספר "נרקיסים" התמלא באור חג החנוכה, והפיץ את אורו לקהילת טבעון כולה.

 

 

חנוכייה לי יש...בבית הספר "קרית עמל"

 

תלמידי בית הספר התבקשו להכין חנוכיות ייחודיות מחומרים ממוחזרים עם הוריהם. מטרת המשימה היא להאיר את בית הספר באורות מיוחדים ושונים, וניצול הפסולת- הפעם להכנת חנוכיות. אין ספק שבנוסף לנושא הפסולת חשוב זמן האיכות בו הילד יושב עם הוריו ומכין איתם ביחד את החנוכייה המיוחדת. לאט לאט התמלא לובי בית הספר בחנוכיות מרשימות, עשויות כיד הדמיון. חנוכייה מצינור ישר והקנים שלה עשויים ברזים קטנים, מבלוטים, מנעליים וכו'. הילדים סיפרו כי נפגשו ועשו את החנוכיות יחד בליווי ההורים ושהעשייה עצמה הייתה חוויה. שוב נוכחנו לראות שלא צריך למהר לחנות הקרובה על מנת להאיר את הבית ושהטבע מזמן לנו חומרים רבים לעשיות שונות ומגוונות.

 

      

 

 

מיצוי וחקר שמנים - בחווה החקלאית אקולוגית, קרית טבעון

 

לקראת חג החנוכה נערכה  בחווה פעילות חוויתית  בנושא השמן . עיקר הפעילות עסקה בהפקת שמנים מצמחים בטבעומיצוי שמנים אתרים עם דגש על הערך הבריאותי שלהם.

התלמידים  חקרו את  תכונות השמן,  הכירו סוגי שמנים ומקורותיהם, הסגולות הרפואיות שלהם, הכינו כריות ריח , נרות שמן מחימר וקינחו  בשתייה מחליטת צמחי תבלין ומרפא.

בשלב הבא, יורחב נושא השמנים והתלמידים יתנסו בהכנת בשמים , משחות ותרופות סבתא.

 

   

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד