מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
09:26   20/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

שירי שלישיות מכל הזמנים

ערב זמר – שלושה בשירה אחת21:30

כ"ט בנובמבר בבי"ס רימונים ובנרקיסים

1/12/2013
כ"ט בנובמבר: בתיה"ס רימונים ונרקיסים בקר (הגדל)

כ"ט בנובמבר: "רימונים" ו"נרקיסים" בפעילות חווייתית ייחודית 

משחק תפקידים ברימונים וסימולציית העפלה בנרקיסים בהשתתפות: תלמידים, הורים, הצוות החינוכי ומדריכים מתנועת הצופים שבאו לסייע 

 

בתי הספר היסודיים- "רימונים" ו"נרקיסים" ציינו בסוף השבוע שעבר, בדרך ייחודית ומקורית את כ"ט בנובמבר, יום הכרזת האו"ם על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. במהלך יום הפעילות סייעו, בשני בתי הספר, מדריכים מתנועת הצופים. 

בבית ספר "רימונים" -  הפעילות המשותפת לילדים, הורים והצוות החינוכי - המנהלתי  של "רימונים" החלה בהישמע "פקודת היום".  אירוע המסכם שבועיים של למידה ציונית, ערכית ותרבותית.  מנהלת בית הספר סתווית לרנר ספרה: "יצאנו יחד למשחק התפקידים: יהודים טובים מארץ ישראל, אחינו הבאים מן הגולה, התגייסנו  כולנו בזה היום למען מדינה.  אחינו הגולים המתנדנדים באוניות בין ים לשמים (מעפילים מהים), גולים נודדים בין הרים וסלעים על רגליים (מעפילים ביבשה), אנשי הישוב הבונים לנו ארץ לתפארת (קיבוץ יגור) ואנשי השמירה השומרים על הדרך (ארגון השומר, ההגנה, הפלמ"ח). כולנו ביחד רוצים: מדינה יהודית בארץ ישראל".  בסיום המשחק שכולו ברוח התקופה, הילדים הנרגשים, ההורים והצוות, מלאים בשפע של חוויות, התכנסו למפגש מסכם עם המון גאווה ישראלית ושמחה בלב.  

בבית ספר "נרקיסים" נערך משחק העפלה מסורתי לציון הכרזת האו"ם על הקמת מדינה יהודית. לדברי מנהלת בית הספר אורלי דבי, משחק ההעפלה הינו משחק סימולציה חוויתי המשחזר את לילות ההעפלה של עולים יהודים שהגיעו לארץ המובטחת ונתקלו בסירובם של הבריטים להכניסם ארצה. 

היום החגיגי נפתח בתערוכת ענק שהוצגה בחצרות ביה"ס ועוצבה ע"י כשר ססיליה, אם פעילה בביה"ס. התערוכה הכניסה את הבאים בשערי "נרקיסים" הישר לתקופת ה"העפלה" והמחישה לתלמידים את התלאות שעברו המעפילים טרם הגיעם ארצה. בהמשך ערכו תלמידי כיתה ג' טקס מכובד והאירוע הסתיים במצעד דגלים. דבי: "רקדנו, שמחנו והכרזנו בצוותא על הקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל ותודתנו נתונה להורים שסייעו בהקמת התערוכה ולאלו שהגיעו להשתתף במשחק המסורתי. תודה  גדולה גם למדרכי הצופים שלקחו חלק בהפעלת היום."

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד