מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
01:09   23/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

"אוטובוס מהלך" בבי"ס נרקיסים

7/11/2013
פרויקט "אוטובוס מהלך" בבי"ס נרקיסים (הגדל)

"אוטובוס מהלך" בבי"ס נרקיסים

לאוטובוס המהלך יש נתיב קבוע, יש "תחנות אוטובוס" לאיסוף והורדה וכן "זמני איסוף" שבהם אוספים את תלמידים. קווי האוטובוס יפעלו כל יום שישי, למעט בימים גשומים. כולם מוזמנים

בבית ספר "נרקיסים", החליטו לאחרונה ההורים לאמץ את פרויקט "אוטובוס מהלך" (Walking Bus), שמטרתו לעודד הליכה של תלמידים והורים יחד לבית הספר.   

הרעיון העומד מאחורי הפרויקט הוא שקבוצה של תלמידי בית ספר, מלווה בידי הורה אחד או יותר, הולכת לבי"ס בצורה דומה לאוטובוס התלמידים הרגיל המסיע אותם לבי"ס. לאוטובוס המהלך יש נתיב קבוע, יש "תחנות אוטובוס" לאיסוף והורדה וכן "זמני איסוף" שבהם אוספים את תלמידים. מטרת האוטובוס המהלך היא לעודד פעילות גופנית, צמצום כמות הנסיעות ברכב, לתרגל התנהגות ליד הכבישים וזאת בנוסף להשגת שורה של יתרונות חברתיים וסביבתיים. 

הפרויקט הוצג, קיבל תמיכה מלאה מצוות בית הספר ולאחר עבודה משותפת עם הגורמים המקצועיים, יצא לדרך. התכנית נתמכת ע"י עמותת "תחבורה היום ומחר" ועמותת "אור ירוק". 

ב"נסיעה" הראשונה, שנערכה ביום שישי האחרון, השתתפו כ- 100 תלמידים וכ-20 הורים אשר יצאו משלוש תחנות: רמת טבעון, שכונת הגפן ומהמרכז. 

לדברי מנהלת בית הספר אורלי דבי, ההליכה הייתה נעימה, האווירה טובה, ומה שלא פחות חשוב, פקק התנועה המסורתי בבוקר סביב הכיכר {מול שער בי"ס) נעלם. "עם כניסת האוטובוס המהלך ל'תחנה המרכזית' בחצר בית הספר" סיפרה אורלי דבי "הילדים קיבלו כרטיסיות ניקוב מיוחדות.  בנוסף, נערך טקס לפתיחת שבוע הזה"ב והרקדה". 
קווי האוטובוס יפעלו כל יום שישי, למעט בימים גשומים. כולם מוזמנים.
הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד