מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
22:12   18/6/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה: טקסט/ורה Text/ure

11:00

תערוכות במרכז ההנצחה

00:00

סדנת שירה- סדרת הרצאות מוסיקליות לרגל 70 שנה למדינה

00:00

שעת סיפור- אלון זמק

'הבית של יעל' על פי אורה אייל17:00

מפגש סופר – אסף ענברי!

על ספרו החדש -'הטנק'20:30

יום הניקיון הבינלאומי

12/09/2013
ניקיון בגן שבעת המינים. בית ספר נרקיסים קרית טבעון (הגדל)

יום הניקיון הבינלאומי

 

בתי הספר ביישוב לקחו חלק בפרויקט החשוב אותו מובילה קק"ל בשיתוף הרשות המקומית ומרכז השלטון המקומי   

 

יום הניקיון הבינלאומי צוין השבוע בבתי הספר בקריה והתלמידים מלאו כמות נכבדה של שקי אשפה במהלך יום הפעילות. יום הניקיון הבינלאומי הוא אחד המפעלים הסביבתיים הגדולים בעולם שבבסיסם התארגנות קהילתית לטובת איכות הסביבה. הפעילות החלה כיוזמה מקומית באוסטרליה לפני עשרים שנה והפכה מאז למבצע חובק-עולם אשר שואף  להגביר את המודעות לניקיון ולאיכות הסביבה. בשנת 2001 חברה קק"ל ליוזמה ומאז היא מובילה את יום הניקיון הארץ. הפרויקט מתקיים בשיתוף הרשות המקומית ומרכז השלטון המקומי.   

 

במסגרת הפעילות העמידה קק"ל לרשות בתי הספר ביישוב ציוד כמו: כפפות, שקיות ניילון וכובעים ובהתאם להנחיות כול קבוצת תלמידים טיפלה בשטח נתון. יש לציין כי כול בתי הספר בקריה הם ירוקים, ממחזרים ומפרידים אשפה ועל לכן  השתתפות ביום הניקיון הבינלאומי הייתה ברורה ומבורכת.  

"התלמידים היום מאד מודעים לכול נושא איכות הסביבה והמחזור" סיפרה אחת המורות. "מדובר בדור צעיר ונבון שמבין ומודע לתוצאות הקשות של חיים בסביבה מזוהמת."
יש לציין כי במהלך יום הלימודים יצאו קבוצות-קבוצות, משכבות גיל שונות, כך שבסוף היום כול תלמיד בביה"ס היה שותף למאמץ הכללי.
 

 

מנהל מחלקת החינוך במועצה יאיר אודם: "החשיבות החינוכית של יום הניקיון הבינלאומי היא עצומה, כול צעיר מודע, המקפיד לשמור על סביבתו הקרובה, הופך ברבות השנים לאזרח שמכבד את הזולת ואת הקהילה בה הוא חי. בכך אנו תורמים לחברה טובה יותר. השאיפה שלנו שבאמצעות הילדים נצליח להשפיע גם על המבוגרים שבינינו ואכן בכל שנה המודעות הציבורית לחשיבות הניקיון הסביבתי מתעצמת".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד