מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
06:09   21/5/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

00:00

תערוכות חדשות

מרקמים // חנה שפרלינג עץ ה(מ)שאלות // צבי דובינסקי 10:00

תערוכה: טקסט/ורה Text/ure

11:00

הבלתי נראים THE INVISIBLES

18:00

הבלתי נראים THE INVISIBLES

20:00

קוראים ויוצרים בבית הספר קרית עמל

נובמבר בבית הספר קרית עמל עמד בסימן סופרים ישראלים והרבה שוקולד.
1/12/2011
קוראים ויוצרים בבית הספר קרית עמל (הגדל)

במהלך חודש נובמבר נערך בבית ספר קרית עמל "חודש יוצרים". כל שכבה קראה ועבדה בעקבות ספריו של סופר ישראלי ידוע ובנתה סביבת למידה לספרי היוצר, דרכה למדו על קורות חייו, בצעו משימות בעקבות הקריאה בספר ושוחחו על דרך כתיבתו ומהם המסרים אותם ניתן ללמוד מהסיפורים.  

 

מחוץ לכיתות הוקמה תערוכה ייחודית סופר וספר. שכבת כיתות ב', יצרה בעקבות ספרי לאה גולדברג את "כובע הקסמים". שכבת כיתות ג' יצרו כרוב גדול בעקבות ספרו של יהונתן גפן "ילד הכרובית". שכבה ד' יצרו עפיפונים בעקבות "נער העפיפונים" של שלומית כהן אסיף ובכתות ה' קראו מספריו של אורי אורלב וערכו מסע בספר "האי ברחוב הציפורים" המתאר את חוויותיו של אלכס, ילד בגטו בפולין, במהלך מלחמת העולם השנייה. כיתות ו' המשילו משלים עם גדולי הממשילים ... ולא האמינו שהחיות מדברות בלשון בני אדם. 

 

לומדים חשבון בכיף 

 

ביום שישי ה-25.11, התקיים יום שיא בחשבון לתלמידי שכבת ב'. ואם כבר שיא, אז למה שוקולד? 

 

ביום זה הושם דגש על פיתוח מיומנויות חשבוניות כגון: פתרון בעיות מילוליות, פעולות חשבוניות - חיבור וחיסור, הערכה, תובנה חשבונית ועוד. כמו כן הושם דגש גם על מיומנויות חברתיות כגון: עבודת צוות ושיתוף פעולה כחלק מפעילויות חברתיות לגיבוש שכבתי. תלמידי השכבה חולקו לקבוצות הטרוגניות קטנות להן חולקו משימות חשבוניות מגוונות, כשהעזרים התחלפו מפסים ודסקיות לחפיסות שוקולד וסוכריות עדשים.

 

במהלך היום ביקרו התלמידים בחנות ממתקים שנבנתה בכיתה, במיוחד ליום זה, ובה ערכו התלמידים קניות. התלמידים השתמשו בפעולות חשבוניות לחישוב "סל הקניות" שיש באפשרותם לרכוש בהתאם לסכומי הכסף שקיבלו. בעזרת סוכריות העדשים הצבעוניות, למדו על פעולת חקר נתונים והערכה בנוגע לכמות הכללית שבצלחת וכן הערכה לכמות מכל צבע. בעזרת חפיסות השוקולד, התלמידים העריכו, מנו, וחיברו סיפורים חשבוניים.

 

בצורה זאת הפכה למידת החשבון  מדרך משעממת למשמעותית, חווייתית ומעניינת, כאשר לקינוח זללו התלמידים עוגות טעימות, שהכינו ההורים.
הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד