מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
18:00   25/5/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

00:00

תערוכות חדשות

מרקמים // חנה שפרלינג עץ ה(מ)שאלות // צבי דובינסקי 10:00

תערוכה: טקסט/ורה Text/ure

11:00

יסודות בקבלה ומדיטציות ריפוי

08:30

יוזמה התנדבותית בקהילה

9/02/2015
יוזמה התנדבותית בקהילה (הגדל)

ילדים יוצרים שינוי: יוזמה התנדבותית בקהילה

פעילות משותפת מהנה ומשמעותית  לתלמידי בית ספר קרית עמל ולחניכי "כנפיים של קרמבו" – תנועת הנוער לילדים עם צרכים מיוחדים 

מפגש מרגש בין תלמידי כיתה ב'3 מבית ספר קרית עמל לחניכים מ"כנפיים של קרמבו"- תנועת הנוער לילדים עם צרכים מיוחדים, נערך ביום חמישי שעבר במועדון הנוער פיש של רשת המתנ"סים קרית טבעון.  

בבית הספר קרית עמל קיימת מסורת רבת שנים של יוזמות קהילתיות, מסורת בה כל כיתה בוחרת יוזמה קהילתית אותה תוציא לפועל במהלך השנה. 

השנה, הוחלט על בחירת יוזמות קהילתיות במסגרת "ילדים יוצרים שינוי". תכנית ייחודית אשר מלמדת את הילדים להקשיב לעצמם ולסביבתם לעצב פתרונות לבעיות המפריעים להם ומאפשרת לילדים להאמין ביכולתם לשנות. התלמידים בוחרים את היוזמה הקהילתית. 

מחנכת כיתה ב3 ליאת הנדורגר בבית ספר קרית עמל: "הצגתי לילדים בכיתה כתבות וסרטונים של יוזמות שונות שילדים בגילם עשו, בין היוזמות היתה: "כנפיים של קרמבו".  

"כנפיים של קרמבו" היא התנועה הראשונה והיחידה מסוגה בעולם לילדים עם צרכים מיוחדים, היא מפעילה 36 סניפים ברחבי הארץ ועוד מספר רב של סניפים נמצאים בהקמה. בשנת הפעילות תשע"ה פעילים בתנועה מעל 1200 חניכים, בגילאי 7-21, עם צרכים מיוחדים מורכבים. 

ליאת: "אחר הצבעה שערכנו בכיתה רוב הילדים בחרו בפרויקט הזה. כתבנו מכתב לארגון ומיד נענינו בחיוב. התהליך היה מעשיר ומעצים - ילדי הכיתה העלו שאלות, על כל ילד היה לרשום ולהציע שלוש פעילויות שונות שניתן ליישם. שלחנו את הרעיונות ל"כנפיים של קרמבו" וכך יצרנו דיאלוג ובסופו של דבר פעילות משותפת שענתה על הצרכים של כולם".  

אלי אבשלומוב מיקנעם היה איש הקשר שליווה את התהליך עם המחנכת ולפני מפגש השיא הגיעו לכיתה מדריכים מהפרויקט ולימדו את הילדים שירים, מעט משפת הסימנים ובעיקר ענו על שאלות, שתפו והסבירו.  

הפעילות המשותפת נערכה כאמור במועדון הנוער פיש והיתה בסימן קבלת השונה, הנושא השנתי של התלמידים בבית ספר קרית עמל. לדברי המחנכת הפעילות המשותפת היתה חווייתית ומשמעותית לכל הנוגעים בדבר אך בעיקר לילדים עצמם שהתרגשו מהמפגש. 

אחד ההורים שהשתתף במפגש ציין: "זו היתה פעילות מרגשת, כל הכבוד על הרעיון. הילדים היו מוכנים, המדריכים הכניסו אנרגיה ושמחה לתהליך וכמובן ליאת הנדורגר שהצליחה לממש וליישם מפגש ועשייה כזו באהבה גדולה וייחודית רק לה."  

תודה ליוזמים, לשותפים ולתורמים להצלחת מפגש זה. 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד