מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
06:00   19/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

שעת סיפור- אבי שדה מתיאטרון מנגינות ואגדות

מציג: הזמיר של מלך סין17:00

סרט: העדות | THE TESTAMENT

18:00

חברות ששינו את העולם

טעם החיים19:30

סרט: העדות | THE TESTAMENT

20:00

ערב שירי להקות צבאיות: עבודת צוות של בי"ס "קרית-עמל"

13/02/2013
ערב  שירי להקות צבאיות בי"ס קרית עמל (הגדל)

ערב  שירי להקות צבאיות: עבודת צוות מרשימה של בי"ס  "קרית-עמל"

ראש המועצה דוד אריאלי: "מעט מאד בתי ספר בישראל מסוגלים להרים ערב איכותי, משובח ומרשים שכזה.  ברכה פבריקנט מנהלת בית הספר: "זו תוצאה של השקעה, התמדה מקצועיות, מצוינות וחתירה בלתי פוסקת להגשמת מטרה משותפת" 

סיפור הלהקות הצבאיות הוא סיפורה של מדינת ישראל וצה"ל כולו. בבית הספר ק. עמל בחרו בנושא מרכזי זה כדי לחבר בין המורשת של מדינת ישראל לשפה, למוסיקה, לערכים הלאומיים וכתיווך התלמידים לנושא ההיסטוריה. 

זו הפעם השנייה-וכדברי ראש המועצה מר דוד אריאלי "מסורת יפה", שבית הספר חוגג אירוע מרכזי בהשתתפות הורי כל תלמידי בית הספר, אורחים ושותפים לדרך החינוכית המשותפת. 

בשבוע הקודם, התקיים באולם האירועים ביגור ערב שירי להקות צבאיות. באמצעות החגיגה הקולית המרהיבה, נחשפו  כלל תלמידי בית הספר, לסיפורן של הלהקות הצבאיות, לכישרונות הבולטים שהיו בלהקות, למדו את מילות השירים המפורסמים ולהווי המיוחד שהיה נהוג בארצנו סביב מופעי הלהקות וצוותי ההווי השונים, בבסיסים, במוצבים בזמנים שקטים ובעיתות מלחמה וחירום. 

כל מחנכות בית הספר, בשיתוף עם צוות המורים המקצועיים נרתמו לנושא זה, ובתקופה שקדמה לאירוע נלמדו שירי המופע תוך התייחסות לטקסטים, לאווירה הכללית שהייתה נהוגה בעת כתיבת השיר. 

ככל שעבר הזמן, ותאריך האירוע הלך והתקרב, עטה בית הספר ציפיית חג. מכל עבר בקעו ונשמעו שירי הלהקות, תלמידים רקדו בהפסקות ותרגלו את תפקידם תוך התרגשות ושמחה רבים. 

צוות המורים פיזז אף הוא את מחרוזת השירים איתה הופיע והנסיעה המשותפת עם נציגי ההורים לאולפן ההקלטות הפכה לחוויה גדולה ומגבשת. 

שיאם של הכנות רבות ועבודה מאומצת ואינטנסיבית באו לידי ביטוי בערב הבית ספרי. 

אט, אט, החלו להגיע ראשוני התלמידים וההורים, ולתפוס את מקומם באולם הגדול. הארגון המופתי סייע רבות, כל תלמיד ידע היכן הוא מופיע, המקומות סומנו ואז-נתגלתה הבמה במלוא תפארתה שעוצבה וקושטה ע"י עפרה הלפרן המורה לאומנות, ותלמידים משכבת א' ו-ו' פתחו את הערב במחרוזת מרהיבה. 

בזה אחר זה, עלו על הבמה תלמידים מכל כיתות בית הספר, בשיר, באומר, בתנועה ובקטעי קישור הומוריסטים וסיפרו את סיפור הלהקות. 

קבוצות תלמידים, הופיעו גם בצדי האולם בגושים שכבתיים ותלמידים רבים רקדו לאורך המעברים תוך שהם מרקידים ומרגשים את יושבי כל האולם וזרקורי התאורה מופנים אליהם. 

בקהל נכחו חיילים וקצינים מגדוד נופים, הגדוד שקהילת ק. טבעון מאמצת ומפקדם סגן אלוף...א' ברך בשם צה"ל. 

רותי נבון-יוצאת צוות הווי פיקוד הדרכה, השתתפה באירוע ושרה מספר שירים לזכר ימיה בלהקה. 

בתוכנית הערב שולבו קטעי סרטים נבחרים ואוטנטיים של להקות צה"ל ובמצגת מרגשת אשר לוותה את הופעת צוות בית הספר וההורים נראו תמונות אנשי הצוות בעת שירותם הצבאי. 

מכל נקודה באולם האירועים בה התבוננתם יכולתם לחזות בקטעים מרגשים-הבמה ובמות הצד-התלמידים המדהימים והכישרוניים, הקהל-השתתף בשירים ומחא כפיים  לאורך כל הערב, השורות באולם בהם ישבו אנשי הצוות המחישו את השמחה, הגיבוש ורוח הצוות הקיימת בבית הספר. 

לא היה מתאים מערב כזה, כדי להמחיש את הישגי בית הספר בכלל ובזמן האחרון בפרט-מקום שני בדרוג ארצי בבחינות המיצ"ב ופרס החינוך המחוזי מטעם משרד החינוך,כמו כן, החיבור לציון 75 שנים ליסוד בית הספר. 

ראש המועצה דוד אריאלי: "מעט מאד בתי ספר בישראל מסוגלים להרים ערב איכותי, משובח ומרשים שכזה.  שילוב של עבודת צוות, השקעה וכישרון בו לקחו חלק כל תלמידי ביה"ס, מורים והורים, הפך להפקת ענק מדהימה.  אירוע שהפך למסורת, לצד הישגים מרשימים נוספים של ביה"ס "קרית עמל", כמו: מקום שני במבחני המיצ"ב ופרס  חינוך מחוזי.  אני שמח וגאה על עשיה משובחת של צוות חינוכי נפלא". 

ברכה פבריקנט – מנהלת בית הספר: " אני מבקשת להודות ולהוקיר את כל צוות בית הספר על פעלם היומיומי בכלל ועל ההישגים המכובדים בפרט. זו תוצאה של השקעה, התמדה מקצועיות, מצוינות וחתירה בלתי פוסקת להגשמת מטרה משותפת.  זהו ערב מרגש ונוסטלגי שכל כולו עשיה, שמחה ושיתוף פעולה של הורים, מורים ותלמידים". 

רבים תרמו להצלחת האירוע, בהזדמנות זו שלוחה תודה לצוות בית הספר כולו, באופן מיוחד לתמר פולצ'ק-מחנכת אשר נרתמה להפקת הערב, לעופרה הלפרן-מעצבת התפאורה, לנטלי זילברמן-המורה למוסיקה אשר עשתה ימים רבים בהכנת התלמידים למופע, לדורון ישראל-שלבד מכישרון השירה שלו, הכין את כל סרטי הרקע והמצגות המרהיבות. ולדפנה אלדר – אמא מקהילת ביה"ס – על הכיאוגרפיה. להנהגת ההורים בראשותה של  ורד אמיר מרושי  אשר תמיד מהווים "רוח גבית" מעודדת ותומכת בביה"ס ולכל אלה שעמלו רבות להצלחת ערב זה. תודה רבה לראש המועצה מר דוד אריאלי ולמנהל מחלקת החינוך מר יאיר אודם. 

"עם שאינו יודע את עברו אין לו הווה ועתידו לוטה בערפל"- יש לבית הספר שלנו עבר, ההווה שלנו מרתק ומעניין וצפוי לנו עתיד טוב יותר בעזרת תלמידינו המדהימים

.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד