מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
17:36   16/7/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

Summer day 2018

00:00

קיץ במרכזים הקהילתיים

00:00

בחודש יולי - כל רביעי משפחתי

00:00

תערוכות חדשות!

גלריה לאמנות ישראלית- מזיגה 2# // טלי בלומנאו באכסדרה: בלוז צבעוני // שימי שיידר 19:00

חג האביב - חג הפסח בבית הספר קרית עמל

בבית הספר קרית עמל חגגו את חג הפסח וחג האביב בליל סדר המסורתי ובפעילות בריאה בחווה החקלאית
28/03/2012
חג האביב - חג הפסח בבית הספר קרית עמל (הגדל)

סדר פסח – בקריית עמל חגגו את סדר פסח כהלכתו עם עמותת "מבראשית". ביום שני התכנסו והסבו הורים, תלמידים ואורחים נוספים, לחגוג את סדר הפסח הבית ספרי, הנהוג כמסורת מידי שנה. מגרש הספורט קיבל מראה חגיגי, השולחנות סודרו בקשת גדולה וקושטו במפות לבנות וזרי פרחים. על השולחנות הונחו דברים המסמלים את חג הפסח: קערת הסדר, יין, מצות והגדות אישיות לתלמידים.

 

הטקס נפתח בשירה ובריקודים, שרקדו תלמידי כיתות ב' וג', לכבוד האביב ולאחר קטע נגינה שניגנו שלוש תלמידות מוכשרות, ניגשו כולם לעריכת סדר הפסח בהנחיית שלמה חזוט, מעמותת "מבראשית". במהלך הסדר, שרו משירי חג הפסח, קראו קטעים מההגדה, שמעו סיפורים, שתו מהיין וברכו על המצות. לסיום, כל בית הספר הצטרף לשירת "אחד מי יודע", שאיחדה את המורים, התלמידים וההורים לרגע קסום שבו נדמה היה שכל אחד יודע.

 

יום פעילות בחווה החקלאית

 

יום שכולו בריאות, חקלאות וקיימות נערך ביום שישי שעבר לתלמידי בי"ס קרית עמל והוריהם, במסגרת הנושא השנתי: "קידום אורח חיים בריא ומקיים". האירוע התקיים בחווה החקלאית – אקולוגית אשר זה מכבר לקחה על עצמה את הטמעת תחום הבריאות בקרב תלמידי היישוב וזאת ע"י יצירת סביבה תומכת אשר הינה משאב מצוין לקידום הבריאות במהלך כל השנה.

במסגרת האירוע, נפרשו תחנות הפעלה מאתגרות לכל המשתתפים -תלמידים והורים כאחד, התחנות הוצבו ברחבי החווה, בין הערוגות לחממה, הריחות והצבעים.

 

היו שם: גלגל רולטה בחידון המזונות הבריאים, ארומתרפיה והכנת בשמים בריחות שונים מהשמנים האתרים המצויים בצמחי תבלין ומרפא, הכנת תרופות סבתא מצמחי תבלין, הרצאה והדגמה על הדברה ביולוגית, "צלחת מנצחת"- הכנת ארוחה מגוונת ובריאה בהנחיית דיאטנית קלינית, הכנת סלט גזר אורגני מתוצרת החווה העשיר בערכים תזונתיים, הכנת פיצה בריאותית מכל אבות המזון, הכנת סידורי פרחים מגידולי החווה, הדגמה של כוורת זכוכית ע"י דבוראי וטעימות מחלת דבש, הכרות עם בע"ח במשק האדם בהנחיית וטרינר, טיפול ומדידת טמפ' בערימת הקומפוסט שלנו, חליטת צמחי תבלין ומרפא ולבסוף קינוח במתוקים שהם גם בריאים וגם טעימים.

 

הנחת היסוד של הצוות החינוכי בחווה הינו שילוב התכנים הלימודים שרכשו התלמידים במהלך השנה, השתתפותם ביום שיא זה ומעורבות ההורים והקהילה. כול אלה מטפחים את תחושת השייכות בקרב התלמידים, מעצימים את האחריות שלהם לקידום אורח חיים בריא בבית הספר ובחיים בכלל. 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד