מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
09:47   20/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

שרים ורוקדים מורשת - ערב שירי נורית הירש

בביה"ס "קרית-עמל" הפיקו ערב שירה לשירי הזמרת נורית הירש, שהגיעה והשתתפה בארוע שהוגדר כהצלחה גדולה.
17/01/2012
שרים ורוקדים מורשת - ערב שירי נורית הירש (הגדל)

בדרך ייחודית ומקורית בחרו בביה"ס "קרית-עמל" להתחבר לערכי בית הספר וחזונו, הדוגלים בחיבור התלמידים לחברה וללאום, תוך לימוד המורשת התרבותית ומעודדים את אהבת המולדת ותחושת השייכות אליה.  

 

ב-10.1.12 התכנסו כל תלמידי בית הספר עם משפחותיהם בלוויית צוות המחנכים, המורים המקצועיים ובנוכחות ראש המועצה דוד אריאלי ומנהל מחלקת החינוך יאיר אדם, לערב חגיגי ומרגש של שירי מורשת בהלחנתה של היוצרת נורית הירש, באולם של קבוץ "יגור". הערב נפתח בהמנון בית הספר אשר חובר ע"י תרפיסטית ביה"ס רחל כרמי והולחן על ידי רונן וויליאמס מפיק האירוע.

 

נורית הירש, מוזיקאית ומלחינה ישראלית, אשר קנתה לעצמה אחיזה בולטת בזמר העברי, בזכות למעלה מאלף לחנים שחיברה לטובי הפזמונאים והמשוררים בישראל, אחראית ללחנים של שירי מורשת שהפכו לנכס צאן ברזל בהוויה הישראלית. 

 

תחילתו של המסע, בתחילת שנת הלימודים, כאשר מנהלת בית הספר, ברכה פבריקנט והרכזת הקהילתית של ביה"ס אורלי דבי, קיבלו את ההחלטה על ערב זה אשר משלב בין בית הספר, לבין המשפחה, קהילה ומורשת ישראל למען השגת איכות לימודית, תרבותית וחברתית.

 

בעזרת המפיק המוסיקלי רונן וויליאמס, אשר חבר לצוות הפרויקט החגיגי, נבחרה להקת זמר, נבחרו השירים המציינים יותר מכל את מורשתה של הארץ וההכנות החלו במרץ רב. 

מידי בוקר, זמרו תלמידי כל ביה"ס את שיריה הנבחרים של הירש, כאשר הושם דגש על מילות השיר ומשמעותן. בנוסף ללהקת הזמר, הוקמו צוותי ריקוד נבחרים מכל הכיתות, אשר החלו בחזרות לקראת הערב החגיגי.

 

בערב המופע, עטה האולם בקיבוץ "יגור" חגיגיות ושמחה, הבמה קושטה בעשרות בלונים דמויי פרחים, ופסנתר הכנף הגדול המתין על הבמה לנורית הירש ולשיריה. בזה אחר זה, עלו ובאו קבוצות תלמידים מכל שכבות הגיל של בית הספר,, לשיר יחד עם הקהל הרב שגדש את האולם ועם נורית הירש את שיריה היפים.השירים, כללו שירי אהבת המולדת ושירי תפילה, כאשר הקהל מצטרף ושר עם נורית והתלמידים. התלמידים גם רקדו לצלילי השירים בשלל תלבושות ססגוניות אשר הוכנו  בהתנדבות ע"י דפנה אלדר – אמם של שני תלמידים מבית הספר, אשר הכינה עם קבוצה גדולה של תלמידים מופע מרהיב.

     

 

שיאו של הערב היה במחרוזות שירי הסיום עת עלו על הבמה כל צוות מורי בית הספר לצלילי שירת הסולו של המנהלת ברכה פבריקנט והורים לתלמידים אשר מעורבים ושותפים בעשייה בית ספרית וחברו גם לערב זה.

 

אכן היה זה ערב של ארץ ישראל היפה וכפי שמסכמת מנהלת בית הספר - ברכה פבריקנט:"דרך לימוד השירים, המשמעות שמאחורי המילים, הכרת היוצרת, הבנת הקשר והחיבור לאירועים שהתרחשו במדינה במהלך השנים, אנו מקווים כי הצלחנו, ולו במעט, להעשיר את עולמם הערכי של הילדים, להנציח את השפה ואת הזמר העברי ולחשוף בפניהם את תרומתה של נורית הירש לתרבות הישראלית. על שיריה של נורית הירש גדלנו אנו, הדור המבוגר יותר והם מהווים חלק ממסע חיינו. חובה עלינו וזכות גדולה היא להנחיל מורשת זו גם לדורות הבאים – לכם הילדים".

 

ערב זה היה שיאו של עשייה לימודית-חינוכית וערב מרגש ומגבש של משפחת "קרית-עמל". 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד