מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
01:30   21/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

האם אנו מוכנים למצב חירום ?

"מדינת ישראל והרשות המקומית בה אנו חיים, נערכות לשעת חרום. אך האחריות האמיתית והחשובה ביותר להתכונן ולדעת לפעול בכל מצב מוטלת גם על כתפינו, האזרחים".
14/03/2012
האם אנו מוכנים למצב חירום ? (הגדל)

משפט זה מייצג בכמה שורות את עיקר הדברים שנאמרו והובהרו למשתתפים שהגיעו לכנס תושבים, שבו דנו בשאלת ההתכוננות למצב חירום.

 

ראש המועצה דוד אריאלי ברך את המתנדבים שהגיעו לערב זה ואמר: "מצבי חירום יכולים להיות במלחמה, ברעידות אדמה ובשריפות. לכל אחד מהמצבים האלה אנו נערכים במלוא הרצינות והאחריות, מאחר שכל אחד מהתרחישים יכול להגיע לתחומנו. אנו עוסקים בנושא כמעט בכל שבוע - עורכים דיונים, בודקים, משתלמים ומצטיידים. אך בכל פעילות, בעיקר בנושא כגון זה, המתנדבים הם ערך מוסף שחשיבותו היא גדולה ומשמעותית לאין שעור. אני רוצה להודות לכל העוסקים בעשייה זו, אך בעיקר למתנדבים שמוכנים להיענות לפנייה ולעזור בנושא כה חשוב".

 

אלי זיו – קצין הביטחון בישוב, הסביר את הערכות המועצה לטיפול בכל הקשור למצב חירום בכל נושא שיכול להביא למצב זה. ההערכות נבחנת כל הזמן, ובודקת את עצמה בבדיקות ותרגולים שונים. הוא היפנה את התושבים למצגת באתר המועצה בה ניתן לראות בדיוק מה כל משפחה חייבת לעשות כדי להיות מוכנה למצבי חרום.

 

לאחר מכן הזמין את נציג העורף סא"ל מאיר איבגי - קצין אוכלוסיה, במחוז הצפון להרצות על מצבי החרום והמוכנות שלנו אליהם. הרצאתו של סא"ל מאיר איבגי בנושא הייתה מרתקת.  לדבריו אחד הדברים העיקריים  והחשובים לעמידה במצב חירום, היא הערכות נכונה. הערכות נכונה תגרום לחסינות התושבים, שהיא האסטרטגיה העיקרית . את זה לא תוכל לעשות אף רשות מקומית עם עובדיה בלבד, במיוחד אם מצב החרום יתארך.  רק הצטרפות של מתנדבים שילמדו ויהיו מוכנים וערוכים נכון, תביא לכך שתהיה שליטה בשטח ועזרה לעמידה במטלות הקיימות בשעה כזו."הבית שבו אנו נמצאים בשעת חרום, אינו רק הבית של הרשות המקומית, זהו הבית של כולנו " סיכם מאיר איבגי.

 

המחלקה לשירותיים חברתיים ביחד עם קב"ט המועצה מובילים יחד את הקמת צוותי החרום השכונתיים. יגאל אורן, מתנדב, מתאם פס"ח בישוב (פינוי סעד וחללים), לקח על עצמו לרכז בהתנדבות את נושא צוותי החירום השכונתיים, הציג את התכנית להכשרת מתנדבים לצוותי חירום. המתנדבים יחולקו לצוותים ויקבלו הדרכה בנושאים הרלוונטיים, כגון עזרה ראשונה, הכרה וטיפול בחומרים מסוכנים ועוד.

 

שימו לב !!  ההערכות לשעת חירום היא לאומית, אך גם אישית !!  .

למעוניינים להצטרף ולשמוע , ניתן לפנות לאלי זיו – קב"ט המועצה טלפ' 9539267, או לאילנית רף – רכזת קהילה והתנדבות - 9539232 

 

ב 20.3.2012, יום שלישי, כ"ו באדר, בשעה 19:30, יתקיים מפגש צח"ש וביקור בחמ"ל המחודש של קרית טבעון. הציבור מוזמן.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד