דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
רשת המתנ"סים קרית טבעון
 • ביה"ס לקרמיקה
 • מתנדבים
 • עמיתים
 • מרכז ענפים
 • תרבות
 • קהילה וחברה
 • דרמה
 • ביה"ס למחול
 • קונסרבטוריון
 • נוער
 • ספורט
 • גיל הזהב
 • הגיל הרך

מאירים את הקהילה בחנוכה

מאירים את הקהילה בחנוכה (הגדל)

רגע לפני שאש זרה הציתה את הכרמל והשביתה את שמחת החג, קיים אגף הקהילה ברשת  המתנ"סים סדרה של אירועי חנוכה, בכל אחד משלושת המרכזים הקהילתיים הפרושים בקרית טבעון.
אילנה אפללו פרץ, מנהלת אגף קהילה: "המטרה הייתה לשים את הקהילה במרכז, ולהביא את האירועים אל השכונות השונות ואל המרכזים הקהילתיים המצויים בליבן. היה מרגש ומחמם את הלב לראות מאות תושבים לוקחים חלק פעיל, באירועים הקהילתיים השונים."

מצעד לפידים מאלרואי לקרית חרושת - בשיתוף תנועות הנוער
אירועי החנוכה נפתחו  במצעד לפידים מרשים ביותר, בהשתתפות למעלה מ-400 תושבים, מאלרואי לקרית חרושת, בהובלת תנועות הנוער. רעיון העברת המצעד "המסורתי" לדרום הקריה, נולד מהצורך לחבר ולשתף את "הרחוקים" ולראות ביחד שלמעשה שכונות אלרואי וקרית חרושת אינן רחוקות כמו שרובנו חושבים שהן.
אל רחבת פתיחת המצעד הגיעו מאות חניכים, חניכות, מדריכים ומדריכות של  תנועות נוער – בני עקיבא, הצופים והנוער העובד והלומד. אליהם הצטרפו עשרות תושבים עם ילדיהם הקטנים והגדולים. אפשר היה להבחין גם בסבים וסבתות עם ילדים ונכדים צועדים יחדיו. בנוסף, הצטרפו לצועדים גם דיירי מעון אשכר שממוקם בקרית חרושת ומהווה חלק בלתי נפרד מן הקהילה ומפעילות רשת המתנ"סים בשכונה.
השיירה יצאה לדרך עם לפידים מוארים. אפשר היה לראות ילדים, נוער, הורים וטף אוחזים לפידים וצועדים. המראה היה מרהיב ומרשים-אורות הלפידים של היחידים הצטרפו יחד לאור איתן של קהילה,ונתנו משמעות נוספת למילות שיר החנוכה הידוע. תושבים רבים יצאו לקראת הצועדים, מחאו כפיים, שמחו ואף הצטרפו למצעד.
בנקודת הסיום, התקיים טקס קהילתי יפה ומרגש, תכנית אמנותית שכללה להטוטן שהפתיע את הצועדים  במופע אש מרהיב, צמד דרבוקומניה ליוו את הטקס שהונחה על ידי צוות שכונתי – איציק עינת ונירית. המגרש היה עמוס וגדוש משתתפים, הייתה שמחה באוויר ובעיקר התרגשות מאירוע גדול, יישובי, שהביא תושבים רבים מכל קצוות טבעון אל שכונת קרית חרושת.
בסיום האירוע נותר להודות לכל השותפים שעזרו לאירוע זה להתקיים: למרכז הקהילתי קרית חרושת בניהולה של לילך דרמון שהוביל את האירוע, לתושבי השכונה שסייעו בבניה של האירוע ובהנחיתו והובלתו, לתנועות הנוער שנרתמו וגייסו הגיעו בהמוניהם, לאגף הנוער ברשותה של לימור גרימן שלקח חלק בבניה, בגיוס ובמהלך האירוע, לכוחות המשטרה, מכבי האש, לאלי זיו ואלי שרירא ושאר השותפים מהמועצה.

"נר מחבר" במרכז הקהילתי "נרקיס"
ביום רביעי, נר ראשון של חנוכה, התקיים אירוע חנוכה קהילתי ייחודי במרכז הקהילתי "נרקיס". תחת הכותרת "נר מחבר" אירחו משפחות משכונת הגפן משפחות אחרות מהשכונה, בבתיהם. במפגשים השתתפו משפחות חילוניות לצד דתיות, משפחות חדשות לצד ותיקות, ועסקו בפעילות חנוכה משותפת. המפגשים המרגשים, אפשרו היכרות בלתי אמצעית וחיבור מיוחד בין המשפחות.
בסיום המפגשים בבתים, התכנסו המשפחות ותושבים רבים נוספים, לחגיגת חנוכה משותפת, במרכז הקהילתי נרקיס. בחגיגה זו הודלקו חנוכיות ע"פ מנהג "בית הלל" ומנהג "בית שמאי", כאשר כל נר הוקדש לנושא מסוים בחברה הישראלית. את החגיגה ליוו נגינה ושירה שיצרו אווירה מיוחדת של" ביחד". התושבים נטלו חלק פעיל בטקס הקהילתי ובסוף החגיגה חולקו סופגניות והפתעות לילדים. על הטקס ניצחו אבשלום אהרון מנהל מרכז קהילתי נרקיס ודפנה קרטס רכזת התחדשות יהודית ברשת המתנ"סים, והתושבים נפרדו בציפייה לעוד מפגשים קהילתיים מרגשים.

"מדע ונפלאות" במרכז הקהילתי רמת טבעון
נר חמישי של חנוכה צוין בטקס קהילתי חגיגי בבית הכנסת הקהילתי, בשיתוף המרכז הקהילתי רמת טבעון. התוכנית החלה בהדלקת החנוכייה על ידי ראש המועצה, מר דוד אריאלי. דברים על נרות חנוכה נאמרו על ידי רב בית הכנסת ואחר כך צפו הילדים בסרטון  "החנוכיות המרתקות בעולם".
ליבו של הערב היה מופע "מדע ונפלאות" בביצוע מדעטק חיפה, שהיה מרתק. המופע ברוח חנוכה כלל הדגמות מדעיות בנושא האש, זיקוקים ועוד. הילדים וגם ההורים, השתתפו, למדו ונהנו.

 

הדפסשלח לחבר
לוגו אתר נגיש החברה למתנ"סים המועצה המקומית קרית טבעון דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד