מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
00:18   17/12/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

קורס טכנולוגיה - יסודות הקרמיקה

00:00

ימי המוזיקה 2017

00:00

תערוכות - גלריית הקומה העליונה / אוצרת: שחר מרנין דיסטלפלד

חתום בצבע // אמנון גרדי צורה- דימוי- משמעות // יוסי זלצמן 10:30

שבוע חנוכה בגפן

17:30

קיטנות חנוכה הצהרוני המתנ"ס

07:30

"אחד על אחד"

זו הפעם השלישית, שתצא משלחת בני-נוער מטבעון והסביבה ל-אוק פארק, פרבר של שיקגו. המשלחות הקודמות יצאו ב-2007 וב-2009...
3/08/2011
"אחד על אחד" (הגדל)

זו הפעם השלישית, שתצא משלחת בני-נוער מטבעון והסביבה ל-אוק פארק, פרבר של שיקגו. המשלחות הקודמות יצאו ב-2007 וב-2009 ואירחו בטבעון קבוצה של בני-נוער יהודי-אמריקאי ב-2008 וב-2010.


הקשר נולד כשיתוף פעולה בין הקהילה היהודית הרפורמית באוק פארק, אוק פארק טמפל, ובין הקהילה הרפורמית בטבעון "מעלות טבעון" והמועצה המקומית קרית טבעון.
הרעיון המרכזי שעומד מאחורי חילופי הנוער הוא קשר "אחד על אחד", הוא היכרות עם יהדות התפוצות בשביל הנוער הישראלי והיכרות עם ישראל בשביל הנוער האמריקאי.

המשלחת הנוכחית, שתצא בתחילת אוגוסט לשבועיים, מונה 10 בני נוער, בוגרי כיתות ט' ו-י' ויצטרפו אליהם קורי זיידלר, הרַבָּה של קהילת מעלות טבעון ועמית זיידלר, ה"רבנית".
המשתתפים עברו סדרה של מפגשים בחצי השנה האחרונה, כדי להכין אותם לקראת המפגש עם יהדות התפוצות. המפגשים כללו נושאים כמו זהות אישית, זהות יהודית, זהות ישראלית, שבת, תפילה, מסורת וחידוש ונסיעה לבית התפוצות על מנת ללמוד על יהדות התפוצות בכלל ויהדות ארצות הברית בפרט. כמו כן, נוצר כבר קשר מקדים עם המשפחות המארחות דרך המחשב והטלפון.


במסגרת השהות של המשלחת, בני הנוער יסיירו בשיקגו וסביבותיה, יבלו זמן עם המשפחות המארחות, יערכו דיונים עם יהודים בני גילם וישתתפו במחנה קיץ בן 5 ימים של נוער רפורמי אמריקאי. בשנה הבאה, אותם בני נוער מטבעון יארחו את מארחיהם מאוק פארק לביקור גומלין בארץ ויטיילו איתם במקומות משמעותיים בארץ (כמו ירושלים, מצדה, הנגב, הגולן וכמובן גם בסביבה הקרובה שלנו, בבית שערים ובחיפה).

ביום שישי, 5 באוגוסט, משפחות המשלחת יתארחו בקהילת "מעלות טבעון" לתפילת קבלת שבת וארוחת ערב משותפת, בה הם יקבלו את ברכת הדרך.

תוכנית חילופי הנוער, זכתה בארצות הברית לפרס מטעם ארגון "ארצה", כתוכנית התורמת להידוק הקשר בין יהדות התפוצות וישראל.

בתמונה: ביקור המשלחת מארה"ב, קיץ 2010. 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד