מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
21:57   18/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

פעילויות הקיץ בטבעון זוכות להצלחה רבה

קהל רב "מצביע ברגליים" ופוקד את האירועים והפעילויות המוצעים ברחבי הקריה3/08/2011
פעילויות הקיץ בטבעון זוכות להצלחה רבה (הגדל)

רשת המתנ"סים  

רשת המתנ"סים נערכה מבעוד מועד לקיץ החם, ומציעה לנו הקיץ שפע של אירועים ופעילויות לכל הגילאים, חלקם כבר התקיימו בהצלחה רבה במהלך החודש האחרון ברחבי הקריה, במרכזים קהילתיים: "זרעי קיץ" הפעלות קסומות להורים ולילדים, התקיימו מידי יום חמישי, "פיצה סרט" אחת לשבוע נהנו הילדים לצפות בסרט עם פיצה ושתייה, "רביעי משפחתי" התקיים מדיי יום רביעי במרכז טבעון, "בעבוע" הפנינג בועות סבון לכל המשפחה, "דרקון של דמיון" הצגת קיץ לכל המשפחה. עינת שרוף ולהקתה, תגיע גם היא הקיץ לטבעון ותקפיץ את הקהל הרב, הצפוי להגיע...  

ב"קרית האמנים", מחזור הראשון של סדנת הצילום "נופים ופנים", בהנחיית טל גליק, הסתיים בהצלחה. ההתעניינות הרבה הובילה אף לפתיחתה של סדנא נוספת. בתחילת שנת הפעילות הבאה תפתח גם סדנא ייחודית לבני נוער בגילאי תיכון. 

סדנת קיץ ייחודית לנערות, "על המסלול", לעיצוב ויצירת אביזרי אופנה, התקיימה ההצלחה זו השנה השנייה. רשת המתנ"סים תמשיך בפעילות גם במסגרת חוגית בשנת הפעילות שתפתח בספטמבר הקרוב. עוד בפעילויות הקיץ השנה, מעצבים ובונים רהיטים מקרטון בסדנא יוצאת דופן בהנחיית יוספה מסטודיו "קרהיטון".
ובימים אלו, שוקד צוות בכיר בראשותה של יפעת בן נתן מנהלת האגף, על הקמתו של "המרכז לקרמיקה" בקרית האמנים.
באולם "זוהר" הוקרן הסרט זוכה פסטיבל דוקואביב, "הצלמניה", זו הפעם השלישית הקיץ (!), פעמיים מתוכם התקיים במפגש עם הבמאית, תמר טל. אבי חליוה, מנהל האולם, מסר כי צפו בסרט כ-600 תושבים. מלבד זאת, הורים וילדים רבים גדשו את אולם זוהר גם בהצגות הילדים שהתקיימו הקיץ באולם זוהר. הצגת הילדים הבאה, "תירס חם", תתקיים ביום שבת 13/8/11.
כמיטב המסורת, גם השנה הציעו "קייטנות הקיץ של טבעון" שפע של פעילויות לילדים, במתכונת חדשה ומשופרת:  

בקייטנת "תמוז" לגיל הרך, השתתפו השנה כ-170 ילדים. כמות משתתפים הגבוהה ביותר ב-4 שנים האחרונות. הילדים חוו פעילויות מגוונות וייחודיות: החל מטיול בצבעים בטבע, דרך מפגשים חווייתיים עם: בעלי חיים, כבאיות וכבאים, סופרת הילדים עופרה גלברט אבני והמאייירת נורית צרפתי, וגם מופע ענק של עופר ביסקר כוכב ערוץ הילדים ועוד...ערן נגר, מנהל אגף הגיל הרך: "מספר השיא של הילדים השנה מוכיח את האמון שנותנים ההורים במערכות הגיל הרך ביישוב. המשובים שחזרו אלינו בסוף הקייטנה הראו, כי גם ההורים נהנו מחוויות הילדים ואף ביקשו להאריך בשנה הבאה את הקייטנה לעוד שבועיים באוגוסט הבא ואני יכול להגיד שאנו שוקלים את זה ברצינות לשנה הבאה". 

בקייטנת "כדור פורח", 140 ילדי טבעון מבוגרי גן חובה עד בוגרי כיתה ג', נהנו ממגוון עשיר של פעילויות במתכונת חדשה של הקייטנה. התוכנית, בניהולם והובלתם  של שרון ואוהד זייד, נבנתה עם חשיבה להקניית ערכי אהבת הארץ, הישוב והאדם: פעילויות מיחזור, ביקור באמת המים ברגבה, חוויית הגוף בתערוכת הספורט במדעטק ובנוסף גם למדו את חוקי התנועה, הפריחו בלונים לשובו של גלעד שליט והשתוללו על מכוניות קרטינג ובבריכה.
בקייטנת "אתגרים", השתתפו מעל ל-50 ילדים, אשר נהנו מתוכנית של טבע סביבה ביער השומרים במתכונת של מחנה צופי. מדריכי הצופים לימדו את הילדים מהו קשר, כפיתה, נבנו מחנות קבוצתיים, והילדים אותגרו בפארק חבלים, סולמות ואומגות.
גם מדריכי הנוער העובד והלומד לקחו חלק בקייטנה והעבירו יום בילוש מושקע במיוחד.
ילדי הקייטנה אף יצאו לנסיעות מחוץ לישוב וביקרו בלונה פארק, במימדיון ובנחל אלון אשר בכרמל. ב"יום הפוך", שסיים את הקייטנה והשאיר לכולם טעם מתוק של עוד, התקיים א"ש  

לילה בוואדי, טקס סיום מרגש ופעולות פרידה.
במהלך כל חודש יולי התקיימה פעילות ענפה לבני הנוער, הפעילות שנבנתה ע"י צוות תחום הנוער, בראשותה של לימור גרימן, בוצעה ברובה ע"י גרעין הש"שינים. 

מדי יום שני יצאו בני הנוער לאטרקציות ברחבי הארץ (החלקרח, סופרלנד, קיאקים וימית 2000). בני הנוער והוריהם שיבחו מאוד את היוזמה, שהסירה דאגה מההורים ואפשרה לנערים לבלות כמו שצריך. בימי רביעי בלילה התקיימה בפארק רמת טבעון פעילות פתוחה וחופשית, הש"שיניות הגיעו למקום, פרשו מחצלות, הוציאו קופסאות משחק וחיברו את בני הנוער לפעילות. פעילות נוספת שפעלה בהצלחה החודש הייתה ה"ספורט לילה", פעילות ספורטיבית עממית מודרכת במגרשי הספורט בשעות הערב המאוחרות.  

בקייטנת "בדרך לבמה", למעלה מ-50 ילדי א' עד בוגרי ו' השתתפו השנה בפעילויות נפלאות מעולם התיאטרון והקולנוע, בניהולו של יואב גורן: סדנאות קרבות במה ומשחק, ביקור בביה"ס הגבוה למשחק "בית צבי", התנסות באולפן הקלטות ויצירת דיסק, הפקת סרטים קצרים, במלאת 100 שנה להולדתה של לאה גולדברג צפו הילדים בהצגה הנפלאה "ניסים ונפלאות". מתוך מכתב של ליבי, אמא ל-2 ילדים בקייטנה: "תודה רבה לכם על קייטנה מופלאה...כל הכבוד על האחריות שגיליתם ונתינה מדהימה לילדים. יישר כח המשיכו בדרכיכם היצירתית". 

 

מרכז ההנצחה 

קיץ תרבותי במיוחד במרכז ההנצחה - תושבי טבעון שבחרו להישאר בארץ נהנים עם מיטב הדוקומנטאריים, מטיילים בעולם...מהאודיטוריום הממוזג.  

הקיץ מוקרנים דוקומנטאריים מעולים בהקרנות חגיגיות בהשתתפות היוצרים: "הדולפין" של יונתן ניר ודני מנקין, וסרטיהם של האחים היימן -I Shot my Love" " וסרטם החדש "למלכה אין כתר". האחים היימן, בליווי אמם, גיבורת הסרט, יגיעו גם הם להקרנות בטבעון. 

מסעות בעולם, נערכים בעזרת הסדרה המדהימה של האנתרופולוגית איילת איידלברג על הודו. שלושת המפגשים שהתקיימו היו כה מוצלחים ובשנה הקרובה יהיה ניתן "לנסוע" עם איילת גם ליפן ולגלות את עולמות קסומים דרך הרצאותיה המרתקות. גם המרצה, ד"ר אפי זיו, לוקח הקיץ את המשתתפים לסיורים במוזיאוני העולם, מן הכורסא והמזגן, ובלי לעמוד בתור...
באמצע אוגוסט צפוי אירוע "חמשוש", עם סרטו החדש של מאיר סויסה, "קפה כסית – הדור האחרון", שבו הוא ממשיך לעסוק בפיסת היסטוריה תרבותית מיוחדת המתמקדת בהווי אנשי כסית. סוויסה כבר התארח בעבר במרכז ההנצחה עם סרטו הקודם והפליא לנגן ולשיר משירי אנשי כסית.   

 

עמותת שלהב"ת 

עמותת שלהב"ת, בשיתוף עמותת "עומק הלב" רשת המתנ"סים ומתנדבים רבים אחרים, הביאו לקריה שבוע של מוזיקה קלאסית איכותית, "פסטיבל מיתר". 

12 נגנים מחוננים ומנצחת, אשר נבחרו בקפידה מהאקדמיות בארץ, שהו ביישוב משך שבוע ימים, כשהם מתאמנים בסדנאות מוסיקליות במשך היום ומופיעים בהתנדבות בכל יום בפני הקהל. 3 ימים ניגנו האורחים במרכז תרבות שלהב"ת רסיטלים אישיים, בפני אולם מלא שכלל את חברי "מרכז היום" שלהב"ת ותושבי הקריה. לאחר מכן קיימו 2 קונצרטים חגיגיים, אחד באום צוותא ואחר במרכז התרבות שלהב"ת. 

הפקת פסטיבל של שבוע ימים עולה כסף רב ודורשת השקעה של חצי שנה עבודה לפחות.   רק רוח ההתנדבות הקיימת בקרית טבעון, הביאה לכך שמפיקי האירוע הצליחו להרים פסטיבל  שכולו מבוסס על התנדבות הקהילה והנגנים.  

השילוב של סדנאות מוסיקליות לנגנים מחוננים (ביניהם 2 תושבי הקריה), עם תרומה לתושבי הקריה הוכח כשילוב מנצח.  הנגנים נהנו מאירוח יוצא מהכלל והשקיעו זמנם בלימוד ובמקביל תרמו סדנאות וקונצרטים ברמה גבוהה, שווה לכל כיס לתושבי הקריה. 

סיכמה את השבוע רמה גולדווין, מנהלת עמותת שלהב"ת: "תרומה של עשרות שעות התנדבות, שהושקעה ע"י מפיקי האירוע בהתנדבות, ושיתוף הפעולה בין גופים שונים בקריה הביאו לשבוע תרבותי, מרגש ומיוחד לתושבי הקריה המבוגרים והצעירים. בכל פעם שראיתי את הצעירים המוכשרים מנגנים ואת ההתרגשות בעיני הצופים, נפעמתי מחדש. מי ייתן והפרויקט המיוחד הזה יימשך בשנים הבאות, בעזרת שיתוף הפעולה וההתנדבות הנהדרת שהייתה בשנה זו. וזו ההזדמנות להודות מקרב לב לנילי ינקוביץ מעמותת שלהב"ת ולקובי גובר מעמותת "עומק הלב", על השקעתם מכל הלב, למארחים ולכל התורמים האחרים להצלחת האירוע". 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד