מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
01:41   23/10/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה אדון לימון אני צלחת

00:00

שעת סיפור : המנגינה היפה ביותר בעולם

עם אבי שדה מתיאטרון מנגינות ואגדות17:00

סרט: המסיבה The Party

18:00

סרט: המסיבה The Party

20:00

מופע בשיתוף הקהל, המציע מפגש עם ארץ ישראל דרך הגאוגרפיה, הגוף והלב

20:25

מופע: פני השטח

20:30

פני השטח

מופע בשיתוף הקהל, המציע מפגש עם ארץ ישראל דרך הגאוגרפיה, הגוף והלב 20:30

דוד אריאלי נאבק בתוכנית רשות הגנים הלאומיים להשתלט על שטחים פתוחים בקריה

רשות הגנים הלאומיים, מתכננת לספח לשטח הגן הלאומי "בית שערים", עשרות דונמים של שטחים פתוחים המצויים בשטח השיפוט של קרית טבעון. כך עולה מתוכנית שהופקדה לאחרונה בוועדה המחוזית לתכנון ובניה שבחיפה.

30/06/2011
דוד אריאלי נאבק בתוכנית רשות הגנים הלאומיים להשתלט על שטחים פתוחים בקריה (הגדל)

ראש המועצה – דוד אריאלי, מתנגד נחרצות לתוכנית ושיגר השבוע ליו"ר ועדת ההתנגדויות של משרד הפנים – יוסף משלב, התנגדות רשמית בשם המועצה.

בכתב ההתנגדות נאמר בין היתר, כי המועצה מכירה בחשיבותה של תוכנית להסדרת הפעילות הצפויה ב"גן לאומי בית שערים", הכוללת הגדרת הייעודים והשימושים לצורך הכשרת השטח לביקור הקהל הרחב, הקמת מרכז מבקרים, חשיפת שרידים ארכיאולוגים וכד'.  

אולם, נאמר במכתב: " תחום "הגן הלאומי המוצע" חודר ללב היישוב קריית טבעון, בתצורה של אצבעות. ה"אצבע המרכזית" של הגן הלאומי המוצע מגיעה בסמוך למרכז המסחרי "קריית עמל" ולקרבת בריכת השחייה "חנה סנש". "האצבע" המזרחית של הגן הלאומי המוצע מגיעה עד לגבול חלקות המגורים ברחוב השומרים. "האצבע המערבית" מתפצלת לשניים וחודרת בוואדי בין רחוב שרת ורחוב גולומב ובוואדי שמתחת לרחוב מרדכי. שטחים אלה, מתפקדים כיום כשטחים פתוחים ומעניקים ליישוב את ייחודו. 


המועצה המקומית קרית טבעון, פועלת באופן שוטף לשימור השטחים הפתוחים בוואדיות. מחלקת חזות העיר דואגת לאכיפת החוק הנוגע לשמירת ניקיון ותחזוקת השטחים הללו, בשיתוף פעולה עם קק"ל, ושביל "סובב טבעון" עובר בשטחים שתכנית טב/254 מבקשת לייעד ל"גן הלאומי".. 

גן לאומי בית שערים, נמצא בסמיכות לאזור המגורים בקרית טבעון. את הגן פוקדים כ- 70,000 מבקרים בשנה, בעיקר בימי שבת וחג. אנו מבקשים לשמור על רצועות החיץ הקיימות כיום בדמות "שטח ציבורי פתוח", גם על מנת למנוע זליגה של פעילות הגן הלאומי, לפתחם של בתי המגורים הסמוכים והגדלת המטרדים הנלווים לפעילות זו".  

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד