מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
14:04   23/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

לראות את המוסיקה ולשמוע את הציור

על הרוחני באמנות10:30

סרט: קוקו

17:30

מועדון קריאה - תהילים

מרצה: קובי מידן19:30

הדו-קיום מתחיל בגיל הרך

עמותת "מעין בבוסתן" המפעילה גן ילדים דו-לשוני ברוח האנתרופוסופיה, מרחיבה את פעילותה ותפתח גם כיתה א' בביה"ס בחילף
29/06/2011

בשנה הקרובה תפתח הכיתה הראשונה בבית הספר הדו-לשוני בכפר חילף שבקרבת קרית טבעון ובוסמת טבעון השכנות.

עמותת "מעין בבוסתן" מפעילה זו השנה השישית, גן ילדים שבו מתחנכים יחדיו ילדים ערבים ויהודים, ומשנת הלימודים הבאה תפעיל 3 כיתות גן ובנוסף לכך - כיתה א'. תהיה זו כתה ראשונה בתוכנית של "בית ספר צומח", כאשר בכל שנה תתוסף כיתה נוספת.


"שני ילדיי התחנכו בגן 'מעין בבוסתן' מספרת גליה ברנד ומוסיפה: "בשנת 2005, נאספנו קבוצה של הורים וגננים. חלמנו, תכננו והקמנו את הגן ביחד. זו היתה הזדמנות נדירה ויקרה עבור ילדי לגדול בתוך אי של שפיות, במקום בו אין הפרדה. פתיחת בית הספר היא המשך טבעי במסלול של ילדי הגנים של 'מעין בבוסתן' ומשפחותיהם. עד היום נפרדו דרכיהן של הילדים בתום שנות הגן, לבתי ספר ערבים ויהודים. החל מהשנה, יוכלו הילדים להישאר יחד, ללמוד, לשחק לצמוח ולהעמיק את הקשר ביניהם." 


בתוכנית הלימודים הייחודית, מקבלות שתי התרבויות - הערבית והעברית - מעמד שווה. בכיתה ילמדו ילדים דוברי ערבית ודוברי עברית, עם שני מחנכים, אחד דובר עברית והשניה דוברת ערבית.

לדברי אמיר שלומיאן, ממייסדי עין בוסתן, והעתיד לחנך את הכיתה הראשונה יחד עם חסנה סוואעד, מורה-שותפה דוברת ערבית: "שתי השפות משלימות זו את זו ונותנות מרחב, תמיכה וגיבוי אחת לשניה. השימוש בשתי שפות הופך לבסיס איתן ליחסים של כבוד, שיתוף ושויון. קיומה של תרבות נוספת הוא בגדר משאב חינוכי בעל ערך רב. ומאפשרת לנו לפגוש את עצמנו ולהכיר ולהוקיר את האחר."


שיטת החינוך הדו-לשונית, נמצאת כבר בשימוש בבתי ספר שונים בארץ ובעולם, וצוות המורים של "מעין בבוסתן" נעזר בידע, ניסיון ותמיכה של אנשי מקצוע בתחום. 
התפיסה החינוכית של בית הספר, מבוססת על שיטת החינוך האנתרופוסופי שזוכה לצמיחה חסרת תקדים בארץ ובעולם. גישה חינוכית זו, תיושם כעת גם במסגרת דו-לשונית. יחד עם זאת, מציין שלומיאן, כי שיטות ההוראה והחינוך - יבדקו בכנות ובגמישות ויותאמו לילדי הכיתה, לצוות ולהורים.
הצוות מודע לכך שהמורים, כמו ההורים, מהווים דוגמא לילדים, ועל כן הם מתכוונים לפתח את מיומנויות ההקשבה ולבנות מערכות יחסים של שיתוף פעולה, הכרות מעמיקה וקרבה. אנשי הצוות מתרגלים פתיחות וגמישות ומאמינים שסביבה כזו תאפשר גם לילדים להעיז, להיות גמישים, ולהיפתח גם הם. בית הספר שואף להיות מקום בו יגדלו ילדים שיוכלו להתגאות במי שהם ולא פחות מכך גם במי שהם נמצאים אתו, יגלו ויחושו איך אנחנו משלימים אחד את השני, וביחד אנו טובים, חזקים ויפים יותר.


פרטים נוספים, לגבי הרשמה ופעילויות העמותה באתר: www.ein-bustan.org

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד