מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
07:35   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

נחנך שביל "סובב טבעון"

ביום שישי האחרון, התקיים טקס החנוכה הרשמית של שביל "סובב טבעון" – שביל יפיפה שאורכו כ- 30 ק"מ ועובר בליבו של החורש הטבעי המקיף את הקריה, ומאפשר רכיבה אתגרית באופניים, או טיול רגלי.

15/06/2011
נחנך שביל "סובב טבעון" (הגדל)

הטקס התקיים, לאחר שכ- 250 רוכבי אופניים סיימו לרכב לאורכו, בנוכחות: ראש המועצה, נציגי קק"ל נציגי החברה הממשלתית לתיירות, משפחת ענבר, משפחת ויסברגר, ואורחים רבים.


דוד אריאלי
: " השביל חושף לתושבי הקריה ולמבקרים מן החוץ, נקודת מבט נוספת על הטבע הנפלא בו אנו טובלים ומזמין לפעילות משותפת לרוכבים, משפחות ומטיילים. אני מודה לקק"ל, לחמ"ת, ולמשפחות ענבר ווייסברגר, על תרומתם האדיבה שאפשרה את ביצוע השביל. כמו כן, תודה לארנון כפיר, אמוץ זרטל וקבוצת רוכבי גר"א בראשות צביקה ארליך, על הליווי המקצועי והייעוץ".

ד"ר עמרי בונה – נציג קק"ל: "קק"ל שמה לעצמה למטרה להדק את הקשר בין הציבור לנופים, אתרי מורשת, פארקים, ושטחי חורש. השביל הוא מקדם פעילות בחיק הטבע".


אורלי צארום - נציגת החברה הממשלתית לתיירות: "זו דוגמה לשיתוף פעולה שהוביל להעלאת רמת השירות לתושבים, תיירים ומבקרים.


גיל וייסברגר: "דודי אהרון ז"ל, טייל שנים רבות בשבילים בעולם ובארץ, אך תמיד אהב לחפש שבילים ופינות חמד נוספות, בואדיות של טבעון. גם בשנותיו האחרונות, כשמצבו הבריאותי התדרדר, היה לוקח תרמיל קטן עם קצת צידה ומצלמה פשוטה – וברגע שנכנס לשבילים וליערות, היה שוכח מכל צרותיו ונהנה. הוא חלם על שביל סובב טבעון וניסה לעניין בכך את הגורמים האחראיים כבר לפני שנים רבות. אם בעולם הבא רואים אותנו , אני בטוח שאהרון וחבריו חובבי הטבע – נהנים לראות שיש המשך לדרכם".


גיורא ענבר, אמר בין היתר: "בדיוק לפני 51 שנים, בחר אבא להקים את ביתו בטבעון ולמקם סביבו את שביל חייו. בשנת 1962, העניק הרמטכ"ל לרס"ן בני ענבר, את איתור העוז. כולנו זכינו ליהנות מהתכונות שזיכו אותו בעיטור. אבא הוביל טבעונים רבים וטובים, לפעילות, התנדבות ואהבת הארץ, האדם והחיים. בחרנו להנציח את זכרו, בשביל יפה זה הסובב את הקריה ונוגע בערכים החשובים לאבא ולנו.

ברצוני להודות: לראש המועצה – דוד אריאלי, שתמך, עזר וחיבר את כל הגורמים להצלחת הפרויקט, לקק"ל – שעבדה ללא לאות ובחריצות, לצביקה והחברים הנפלאים משלהב"ת ולאמא – נטע ענבר".

 


באתר האינטרנט של המועצה, התקבלו תגובות נלהבות של רוכבים רבים, אודות יופיו של השביל.

צילם: יואב בכר

 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד