מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
21:11   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

חולקו פרסי יצירה ע"ש ניר כהנא

באירוע מרשים ומרגש, הושקה אסופת "בסר" 2011 של ביה"ס "אורט טבעון" וחולקו פרסים לשישה יוצרים מצטיינים.
15/06/2011
חולקו פרסי יצירה ע"ש ניר כהנא (הגדל)

כמאתיים אורחים, חברים, בני משפחה, מורים ותלמידים, התכנסו במוצ"ש האחרון, באודיטוריום "איתן" של ביה"ס התיכון אורט בטבעון, על מנת להשתתף באירוע המסורתי של השקת אסופת היצירות של תלמידי ומורי ביה"ס – "בסר" וחלוקת הפרסים ליוצרים המצטיינים.


הערב שנערך זו השנה החמישית , בחסות משפחת כהנא, לזכר בנה ניר, שנפל בדצמבר 2005 בעת פעילות מבצעית במחסום קלנדיה, היה חגיגי במיוחד משום שאסופת "בסר" חגגה עשור לקיומה.


"בסר" מופקת לזכר בוגרי ביה"ס שנספו במערכות ישראל וזהו מפעל חינוכי שהליך היצירה שלו מתקיים באורט טבעון לאורך כל שנת הלימודים.

34 יוצרים זכו לכך שיצירותיהם פורסמו באסופת "בסר 2011", המכילה שישים יצירות והיא הגדולה ביותר והמגוונת ביותר מאלה שפורסמו עד כה, כיאה לאסופת העשור.


ניר, שהוא בן הקריה ובוגר ביה"ס, היה חובב צילום והותיר אחריו מאות תמונות מרהיבות, בהן באים לידי ביטוי, כישרונו ונקודת המבט האופטימית והייחודית שלו. כמו כן, אהב ניר, לפרגן ולהעניק. לכן החליטו הוריו, יחד עם הנהלת ביה"ס, להנציחו בדרך זו.


היצירות דורגו על-ידי 10 שופטים בשתי קטגוריות: כתיבה-יוצרת וצילום, כאשר בכל קטגוריה נקבעו הזוכים בשלושת המקומות הראשונים. בין השופטים: ראש המועצה - דוד אריאלי, מנהלת מרכז ההנצחה - אופיר מאיר, מנהלת ביה"ס – לילך שני רומנו, מורות ומורים מביה"ס, חבריו של ניר ונציגי משפחת כהנא.


בחלקו הראשון של הערב הוצג סרטון מרגש לזכרו של ניר, שכלל מצגת מצילומיו, ונישאו דברים: מפי ראש המועצה, מנהלת ביה"ס ואימו של ניר – שרה כהנא, שאמרה בין היתר:

"אני מתגעגעת לניר החמוד ויודעת שאמשיך להתגעגע עד יומי האחרון. ערבי ההשקה של "בסר" הם נקודות של אור בחיינו. בערבים אלה, ניר שחי בליבי כל הזמן, מתעורר לחיים גם בליבותיהם של כל הנוכחים כאן. אני חשה כי הוא נמצא עימנו בדרך כלשהי ומרעיף יחד איתנו – פירגון ואהבה על היוצרים הצעירים והתלמידים המוכשרים".

 

 


לילך שני-רומנו, הודתה בדבריה למשפחת כהנא ולמחנכת יפה מיטלפונקט, שהיא הרוח החיה ביצירת "בסר" ובהפקת ערבי ההשקה, שבלעדיה המפעל כולו – לא היה מתקיים.

דוד אריאלי, ציין את רמתן הגבוהה של כל היצירות באסופה ואת הקושי לבחור את המצטיינות מביניהן.

התוכנית האמנותית כללה את: גיא וינטרברגר - מחבריו הטובים של ניר, ששר לזכרו, הראל קשת – תלמיד ביה"ס ויוצר ב"בסר", שהלחין ושר 3 מן השירים הנכללים באסופה ותלמידים מהמגמה למשחק, שהעלו 3 קטעים משעשעים מאת חנוך לוין.


בינות לשירים והמערכונים, בעת שהמתח היה בשיאו, הוכרז על הזוכים וחולקו הפרסים:


בכתיבה יוצרת: מקום שלישי – הראל קשת על שירו "פרולוג", מקום שני – אורי זלינגר עם השיר "היום השמיני", ומקום ראשון – אבירם שפיס בעבור סיפורו הקצר "קופסה".


בקטגורית הצילום: במקום השלישי - עדן אלמקייס בעבור הצילום "אם ובת", במקום השני – עמית עמר עם הצילום – "ילדים במהופך", ובמקום הראשון - טליה שכנר עם "אישה וכלב".

ל- 28 היוצרים שלא זכו במקומות הראשונים, הוענקו ע"י משפחת כהנא, פרסי ניחומים.


חוברות "בסר 2011", שהדפסתן נתרמה ע"י אתי מררו מדפוס העתקות, חולקו לכל משתתפי ובאי האירוע והן ניתנות לרכישה במסגרת שבוע הספר.

 

צילמה: איריס זיו

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד