מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
15:14   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

חובבי מגדלי המים התכנסו במרכז ההנצחה

25/05/2011
חובבי מגדלי המים התכנסו במרכז ההנצחה (הגדל)

במסגרת שבוע שימור אתרים בישראל, אירח ביום שלישי שעבר מרכז ההנצחה של קרית טבעון, יום עיון בנושא מגדלי המים. הכנס שעסק בהיבטים ההיסטוריים, הסביבתיים והאדריכליים של המגדלים, משך אליו קהל רב של אנשי מקצוע בתחום, חובבי ארץ ישראל ומורשתה, צעירים ומבוגרים בעלי עניין מכל רחבי הארץ.

 

האירוע נערך במעמד ראש המועצה - דוד אריאלי ומנכ"ל המועצה לשימור אתרים - עמרי שלמון, שנשאו דברים וברכות. אופיר מאיר - מנהלת מרכז ההנצחה, תיארה את חשיבות יצירת הקשר בין הציבור לבין ההנצחה והשימור. היא סיפרה על תוכנית חינוכית לתלמידים בדגש שימור המורשת, המתקיימת במרכז ההנצחה: "טבעון בעיניים שלי".  

 

בהרצאות השונות הוצג נושא מגדל המים מהיבטים שונים והוצגה אחת העבודות הזוכות בתחרות עיצוב מגדלי מים, שניתן לראותה ביחד עם עבודות מצטיינות אחרות - בתערוכה המוצגת כיום במגדל המים בטבעון. את "הנקודה הטבעונית" בכנס, תרמו: שפרה לשם - רכזת הארכיון ההיסטורי, שסיפרה על תולדותיו של מגדל המים בטבעון, ושימושיו בעבר ובהווה, ונועם אוסטרליץ – אדריכל תושב טבעון ובן המקום, שהרצאתו התמקדה בהיבטים אדריכליים של שימור רוח המקום. חתם את האירוע שמואל גרואג - איש המחלקה לארכיטקטורה בבצלאל, שסיפר על החידוש ומבט לעתיד בנושא השימור.

 

 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד