מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
05:28   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

עצרות מרגשות לציון יום השואה והגבורה, התקיימו בטבעון

מאות תושבים ובני-נוער גדשו את אולם "זוהר". דוד אריאלי לניצולי השואה: " נכנסתם בפתחו של גיהינום אבל יצאתם אותו מחוזקים ונחושים. ידעתם להתגבר ולהמשיך וליטול חלק חשוב בהקמת המדינה. אני גאה להיות בקרבתכם"

עצרות מרגשות לציון יום השואה והגבורה, התקיימו בטבעון (הגדל)

400 התושבים ובהם בני נוער וצעירים רבים, שגדשו את אולם "זוהר." ביום ראשון בערב, עת שהתקיימה שם העצרת המרכזית לציון יום השואה, הוכיחו שוב, כי זכר השואה בכלל ובקרב בני הדור הצעיר של הקריה בפרט, קיים במלוא עוצמתו..

הערב שהופק ע"י רשת המתנ"סים, כלל קטעי שירה והמחזה מרגשים, שבוצעו ע"י חניכי החוג לדרמה והקונסרבטוריון של הרשת, ברמה גבוהה ביותר.


הנושא המרכזי של הערב היה: בני הנוער בשואה ובחלו המרכזי הוצג המחזה "הניצול" המבוסס על ספרו של ג'ק אייזנר, ותאר את חיי בני הנוער בגטו. 
שישה נציגים של תנועות הנוער הפעילות בקריה,  הדליקו שישה נרות, לזכר ארגוני הנוער היהודים שפעלו בתקופת השואה ושחלק גדול מחניכיהן – נספו. ראש המועצה – דוד אריאלי, ורב הקריה – הרב עמרם מיכאל בית-אל, נשאו דברים.


דוד אריאלי, אמר בין היתר: "הניצחון על הנאצים הושג במלחמה על ידי בנות הברית ואולם זה רק בפן הפיזי המעשי. בקרב הרוחני בינינו לבין הנאצים, נותרנו כשידינו על העליונה למרות האבדות הקשות. לא רק שרדנו, אלא יצרנו מדינה לעם היהודי שהוא כעת גאה, חזק ובטוח מתמיד.

כמדי שנה, אני גאה מאוד להוקיר תודה ולהצדיע לניצולים שנמצאים עימנו הערב עם ילדיהם ונכדיהם.

יקיריי, נכנסתם בפיתחו של גיהנום אבל יצאתם אותו מחוזקים ונחושים. האימה שחשתם והזוועות שחוויתם לא היו ולא יהיו לעולם מנת חלקם של ילדיכם ונכדיכם. הנכם שותפים עתירי זכויות בבנייתה של מדינה לתפארת . עשיתם זאת תוך מאבק יומיומי בעבר שהמשיך לרדוף ולהציק וחזר אליכם בחלומותיכם. אך אתם ידעתם להתגבר ולהמשיך. אני גאה להיות בקרבתכם ומבקש לאחל לכם בריאות ואריכות ימים.


הרב בית אל, אמר בסיום דבריו: " ביום זיכרון זה, עלינו להתרומם מעל לענייני השעה ולהתייחד עם זכרם של קדושנו, שנשארו נאמנים לנצח ישראל, מסורים לחזון הגאולה עד הרגע האחרון. שירת "אני מאמין" שלהם תישאר לנצח המנון קדוש ונערץ,וזיכרונם של גיבורים אלה יישאר חרות על ליבם של כל ישראל לעד!".


בנוסף לעצרת המרכזית, התקיימו למחרת היום טכסים מרגשים בכל בתיה"ס בקריה, כאשר ראש המועצה, כיבד חלק מהם בנוכחותו.

תלמידי ביה"ס קרת-עמל, ערכו והשתתפו כמדי שנה, גם בטכס המסורתי במרכז "פיש" המשמש כיד להנצחת בני משפחת פיש שנספו בשואה.

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד